Rokas Baciuška „Winter Cup“ kartingo turnyre Italijoje – greičiausias tarp lietuvių

Grįžti atgal
Publikuota: 2015.02.23

CNaujas sezonas Rokui Baciuškai prasidėjo optimistine gaida. Šiais metais Rokas Baciuška, nors ir galėjo dar metus lenktyniauti, tačiau nutarė iš „KF Junior“ persėsti į KF klasės kartingą ir varžytis su vyresniais bei pajėgesniais konkurentais.

Prieš sezoną derėjęsis ir išbandęs keletą skirtingų komandų, Rokas nutarė toliau atstovauti „Energy Corse“ ekipai, su kuria rungtyniavo pastaruosius keletą sezonų.

„World Series Karting Champions Cup“ turnyre, susidedančiame iš dviejų etapų, lietuvis užėmė dešimtą poziciją.

Pirmajame etape Rokas finišavo penktas ir galėjo drąsiai svajoti apie prizinę poziciją bendroje įskaitoje. Deja, antrasis etapas susiklostė nesėkmingai. Pusfinalyje R. Baciuška buvo diskvalifikuotas ir finale, startavęs iš paskutinės pozicijos, finišavo tik 23 pozicijoje. Taip žlugo bet kokios viltys kopti ant prizininkų pakylos.

Galutinėje rikiuotėje užimta dešimta vieta visgi nuteikia optimistiškai, nes komanda šiais metais nesitikėjo ypač gerų rezultatų, juk Rokas lenktyniauja su vyresniais ir daug labiau patyrusiais varžovais.

Praėjusį savaitgalį Italijos „South Garda“ kartingo trasoje vyko žiemos taurės lenktynės „Bridgestone Supercup“, kurioje dalyvavo daugiau kaip du su puse šimto sportininkų iš 36 šalių, tarp kurių atvyko ir nemažai lietuvių.

Šis turnyras kasmet rengiamas jau 19 kartą ir per tą laiką jame lenktyniavo dauguma esamų ir buvusių F-1 lenktynininkų, tokių kaip Vitantonio Liuzzi, Jenson Button, Julies Bianchi, Robert Kubica, Lewis Hamilton, Nico Rosberg, Sebastian Vettel ir galybė kitų. Beje, pirmą turnyrą prieš 19 metų kaip tik ir laimėjo Vitantonio Liuzzi.

Ir dabar „South Garda“ kartingo trasoje laiką leisti mėgsta pirmoje formulėje lenktyniaujantys sportininkai – tai jiems puiki treniruotė. Likus porai savaičių iki „Bridgestone Supercup“ turnyro čia treniravosi Daniil Kvyat, jis šį turnyrą yra laimėjęs 2009 m. Šį sezoną debiutuojantis kaip jauniausias visų laikų F-1 lenktynininkas Max Verstappen turnyrą yra laimėjęs du kartus: 2012 ir 2013 metais.

Šiais metais KF klasėje, kur kovėsi Rokas Baciuška, prie starto linijos stojo 46 sportininkai. Kvalifikaciniai važiavimai penktadienį ir šeštadienį vyko lyjant, tačiau iki sekmadienio išsigiedrijo ir finalinių važiavimų metu trasa buvo sausa.

Laisvųjų treniruočių metu pliaupiant lietui Rokas Baciuška parodė 19 rezultatą. Tačiau po kvalifikacinių važiavimų lietuvis buvo klasifikuotas tik 38 vietoje. Dėl to jis nepateko į pagrindinį finalą ir turėjo kautis dėl papildomų keturių vietų taip vadinamo „antrojo šanso“ finale.

Sekmadienį vykę finaliniai važiavimai jau šviečiant saulei ir sausoje trasoje lietuviui buvo palankesni. Jis iškovojo ketvirtą vietą „antrojo šanso“ važiavime ir pateko į pagrindinius finalinius važiavimus.

Pusfinalyje, startavęs iš paskutinės vietos, Rokas palypėjo net per 17 pozicijų ir finišavo puikioje 15 vietoje. Pagrindiniame finale lietuvis pakilo dar per pora pozicijų ir galutinėje rikiuotėje liko tryliktas.

„Nesu labai laimingas, bet turint omenyje, kaip susiklostė kvalifikacija, galutinis rezultatas yra tikrai labai geras“, – po finišo sakė „Energy Corse“ komandos lenktynininkas Rokas Baciuška.

Šiais metais lietuvio laukia dar nemažai startų WSK turnyruose, lietuvis kovos dėl Baltijos šalių čempiono titulo „Rotax Max Junior“ klasėje, nes šis pasiekimas jam atvertų galimybes dalyvauti „Rotax Max“ pasaulio taurės finale. Tačiau pagrindinis lietuvio tikslas šiemet – kovos Europos ir Pasaulio kartingo čempionatuose.

C C C C C

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas
LIETUVOS KARTINGO TAURĖS rėmėjas