Po sėkmingų lietuvio lenktynių Italijoje – Formulės agentų susidomėjimas

Grįžti atgal
Publikuota: 2016.10.13

Sėkmingai startavęs Italijoje vykstančiose tradicinėse Trofeo Autunno kartingo lenktynėse, vilnietis Gustas Grinbergas sulaukė pagyrimų ir pasiūlymų iš Formulės 4 komandų agentų. Lietuvis buvo greičiausias oficialiose treniruotėse, kvalifikacijoje užėmė trečią vietą o finale finišavo 6 pozicijoje.

m4uu8347

 

 „Savaitgalis galėjo baigtis ir dar sėkmingiau, bet mums šios varžybos buvo pasiruošimo Pasaulio Rok kartingo čempionatui programos dalis, tad galutinė užimta vieta ir nebuvo tokia svarbi. Visą savaitgalį buvau greičiausias trasoje ir tik incidentai pusfinalyje ir finale neleido pakilti aukščiau 6 vietos. Tiek pusfinalyje, tiek finale gavau kelis nedraugiškus smūgius į kartingo galą, buvau nukritęs net iki 15 vietos. Kita vertus, turėjau daug darbo lenkdamas varžovus, galėjau išbandyti naujas lenkimų vietas“, – gera sportine forma džiaugėsi G.Grinbergas.

Lenktynininką pastebėjo ir naujų talentų ieškantys Formulės 4 komandų agentai. „Formulė 4 šiuo metu išgyvena labai didelį augimą visoje Europoje. Komandų atstovai stebi visas pagrindines kartingo lenktynes ir bando įžvelgti naujus talentus. Po Trofeo Autunno sulaukėme kelių pasiūlymų, tačiau kol kas jų priimti negalime, nes Formulėje 4 leidžiama lenktyniauti nuo 15 metų, o Gustui dar tik 13. Kai pasakėme kiek jam metų, agentai iš pradžių net netikėjo“,- juokėsi Gusto tėvas Darius Grinbergas.

Spalio 19-22 dienomis G.Grinbergas varžysis Pasaulio Rok kartingo čempionate Italijoje. Junior Rok kategorijoje lenktyniaus 90 sportininkų iš viso pasaulio, o vilnietis džiaugiasi galėsiantis bendradarbiauti su Formulės 1 žvaigždėmis J.P.Montoya ir R.Barrichello. G.Grinbergas lenktyniauja „BirelArt“ gamyklos dukterinėje komandoje „BirelArt Poland“, kurios inžinieriai ruošia variklius J.P.Montoya ir R.Barrichello sūnums, taip pat lenktyniausiantiems Pasaulio čempionate „BirelArt“ gretose. Beje, Rubenso sūnus Eduardo lenktynėse naudos Gusto atsarginį variklį. Jau praėjusiose lenktynėse komanda pasidalino G.Grinbergo kartingo nustatymais su „BirelArt“ mechanikais ir ruošiasi bendram darbui pagrindinių sezono varžybų metu.

2016 metais „BirelART Poland“ komandos lenktynininką remia Olimpinė loterija „Perlas“, VĮ „Oro navigacija“, UAB „Himėja“, Tarptautiniai Lietuvos oro uostai, Vilniaus miestas, Columbia ir Pro Diaxo.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas