Lietuvoje susikaus greičiausi Baltijos šalių sportininkai

Grįžti atgal
Publikuota: 2023.05.22

Lietuvoje šiemet pirmą kartą tarptautinėse varžybose susikaus stipriausi Pabaltijo lenktynininkai. Lietuviškose lenktynėse jau nieko nebestebina 200 dalyvių nuo penkerių iki septyniasdešimties metų, tačiau greičiausius Baltijos šalių sportininkus matome retai. Šiemet jie susirinks į Šiaulius pirmą ir vienintelį kartą – kitos dvi Baltijos šalių lenktynės vyks Latvijoje bei Estijoje, tad proga pamatyti greičiausius šiemet mūsų šalyje bus tik viena, ateinantį savaitgalį Šiauliuose, Bačiūnų kartodrome. Mat trys Baltijos šalys šiemet sutarė tokį čempionatą rengti iš trijų etapų – po vieną etapą kiekvienoje šalyje.

Susikauti su stipriausiais kaimynais Lietuvos kartingo čempionato dalyviai galės gegužės 27 dieną Šiauliuose, kur vyks ir antrasis mūsų šalies čempionato etapas. Bus gera proga ne tik su gerai pažįstamais varžovais pakovoti, bet ir pasilyginti, kiek greiti yra kaimynai, važiuojantys tarptautinių „Micro“, „Mini“, OK, „OK Junior“, KZ2 ir „KZ2 Masters“ klasių technika.

„Mes jau senokai brandinome idėją, kad su Latvijos bei Estijos federacijomis reikia užmegzti glaudesnį ryšį: visose trijose šalyje yra įvairių kartingo lenktynių serijų, bet federacijų prioritetas – tarptautinius standartus atitinkančios klasės, kurių lenktynininkai galėtų dalyvauti Pasaulio ar Europos čempionatuose“, – sako Lietuvos kartingo federacijos generalinė sekretorė Brigita Vazgytė.

Praeitais metais Baltijos šalių taurės varžybos buvo surengtos iš vieno etapo, kuris vyko Estijoje. Šiemet lenktynės išplito į visas tris valstybes.

Pernai atnaujintas Šiaulių kartodromas lenktynininkams patinka ne tik labai kokybiška danga, tačiau ir nenusibodusiomis trajektorijomis, meistriškumo reikalaujančia, tačiau ir lenkimams galimybių suteikiančia trasa. Be to, latviams iki Šiaulių – santykinai netoli.

Turėtume pamatyti visus stipriausius

„Tikimės, kad į Šiaulius atvyks visi pajėgiausi trijų šalių atstovai. Bent jau iš pokalbių su kaimyninių šalių federacijų atstovais, jaučiame, jog šis projektas yra įdomus, patrauklus, o sportinės ambicijos automobilių sporte visuomet yra svarbios“, – teigia B. Vazgytė.

Šių metų Lietuvos kartingo čempionato partneriu tapo pasaulio ralio reidų čempionas Rokas Baciuška. Pirmąjį nacionalinio čempionato etapą Rokas buvo priverstas praleisti, tačiau prieš sezoną duoto žodžio, jog jis stengsis dalyvauti RB Lietuvos kartingo čempionato etapuose, kai tik bus galimybė, čempionas laikosi, todėl Bačiūnų kartodrome KZ2 klasėje lietuviai turės papildomą kozirį kovoje su latviais bei estais. Anykščiuose vykusiame pirmame šalies čempionato etape pergalę iškovojęs Justas Jonušis pripažino, jog varžovai per žiemą tapo dar greitesni. Justui pergalę lėmė patirtis, labai sėkmingas startas ir konkurentų klaidos. Bet galima neabejoti, kad KZ2 klasės lenktynės bus ypač atkaklios.

Rokas Baciuška prisipažino, kad šiemet kartodromuose laiko praleido nedaug. Tačiau ankstesnių metų patirtis ir įgūdžiai turėtų padėti jam kovoti dėl tūkstantųjų sekundės dalių: galima neabejoti, kad šioje klasėje kova bus ypač atkakli.

„Nekantrauju vėl sėsti į kartingą žinodamas, kad ne tik gerai praleisiu laiką, bet ir varžysiuosi su sparčiai tobulėjančiais jaunaisiais mūsų bei kaimyninių šalių talentais. Tikslinių treniruočių būta nedaug, tad pažiūrėsime, kiek padės kitokia mano praktika – kaip visuomet, atiduosiu visas jėgas ir stengsiuosi savo pavyzdžiu parodyti, kaip siekti geriausių rezultatų,“ – motyvuoja pasaulio čempionas.

Į Baltijos taurės lenktynes – iš FIA kartingo akademijos etapo

Dar viena mūsų šalies viltis – „OK Junior“ klasėje startuojantis Markas Šilkūnas. Jau antrus metus iš eilės šis sportininkas dalyvauja „FIA Karting Academy Trophy“ lenktynėse. Jeigu pernai Markas, būdamas jaunesnis už daugelį varžovų, kaupė patirtį, šiemet jis tikisi įrodyti, jog federacija juo pasitikėjo ne veltui.  Į Šiaulius Markas atvyksta tiesiai iš pirmojo šių metų „FIA Karting Academy Trophy“ lenktynių etapo, vykusio Čekijoje.  Trineco mieste, vykusiame etape Markas finale užėmė 7 vietą ir po pirmo etapo tarp 45 dalyvių rikiuojasi devintas.

Šiauliuose, Bačiūnų kartodrome, RB Lietuvos kartingo čempionato ir Baltijos taurės lenktynių treniruotės ir lenktynės vyks jau nuo ketvirtadienio, o etapo nugalėtojai paaiškės šeštadienio popietę.

Antrasis „Baltic Cup“ varžybų etapas Latvijoje planuojamas rugpjūčio pabaigoje, o pajėgiausi regiono lenktynininkai paaiškės rugsėjo mėnesį po trečiojo etapo Estijoje.

Daugiau informacijos – www.kartingas.lt.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas