Lietuviai įrodė – jie greičiausi Baltijos šalyse

Grįžti atgal
Publikuota: 2023.05.30

Savaitgalį Šiauliuose atnaujintame Bačiūnų kartodrome startavo greičiausių Baltijos šalių kartingo meistrai. Čia vyko pirmasis Baltijos šalių kartingo turnyro etapas bei antrasis Lietuvos RB kartingo čempionato etapas. Daugiau kaip šimtas dalyvių iš Lietuvos Latvijos Estijos ir Suomijos susikovė trasoje net trylikoje klasių – nuo ketverių iki septyniasdešimties metų.

Tai pirmas kartas po keliolikos metų, kai trys Baltijos šalys sutarė rengti bendrą Baltijos šalių čempionatą po vieną etapą kiekvienoje šalyje ir pirmasis šeštadienį vyko Šiauliuose.

„Lietuvos kartingo pirmenybės tampa Baltijos čempionato etapų dalimi ir tai verčia stiebtis ne tik lenktynininkus, bet ir organizatorius. Džiugu buvo matyti tiek daug kartingo sportu kvėpuojančių žmonių vienoje vietoje, pasiilgtas bendrumo jausmas važiuojant Lietuvoje. Nors man ir nepavyko pasiekti norimo rezultato, turėjau puikią treniruotę su talentingais Pabaltijo kartingo meistrais. Sveikinu kolegas lietuvius, kurie tiesiog dominavo daugelyje klasių ir beveik nepaliko šansų mūsų kaimynams lipti ant podiumo“, – kalbėjo Lietuvos čempionato pagrindinis partneris Rokas Baciuška.

KZ2 – galingiausia ir gausiausia klasė

Įdomiausia ir azartiškiausia kova vyko galingiausioje KZ2 klasėje, į kurią susirinko patys stipriausi sportininkai. Iš dviejų dešimčių sportininkų mūsų šalį atstovavo tokie žinomi lenktynininkai kaip R. Baciuška, praėjusių metų Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis ar pirmojo šių metų lietuviško čempionato nugalėtojas Justas Jonušis.

Šioje klasėje buvo itin svarbu tausoti padangas, nes pagal taisykles per visas varžybas jų nebuvo galima keisti naujomis, todėl finale laimėjo tie, kurie jas išlaikė geriausios būklės. Geriausiai tai sekėsi daryti patyrusiems meistrams.

Visą savaitgalį greičiausias buvo Kajus Šikšnelis – laimėjęs kvalifikaciją, du atkrintamuosius važiavimus ir finalą jis buvo tiesiog nepralenkiamas.

„Gal iš išorės ir atrodė, kad viskas pavyko lengvai, bet buvo tikrai nelengva, nes konkurencija milžiniška, o finalo pabaigoje iš mano padangų jau nieko nebeliko. Tačiau kažkaip atsilaikiau,“ – po finišo sakė K. Šikšnelis.

Puikiai pasirodė ir pirmą Lietuvos čempionato etapą laimėjęs Justas Jonušis. Finale jis iš septintos pozicijos startavęs aplenkė beveik visus, nusileido tik Kajui Šikšneliui ir liko antras.

„Finale pritrūko ratų, būčiau ir Kajų aplenkęs,“ – juokavo Justas Jonušis.

Justui nepasisekė kvalifikacijoje – neteisingi kartingo nustatymai lėmė, kad jis parodė tik dvyliktą laiką. Dėl to atkrintamuosiuose važiavimuose ir finale jam teko jautis su priešininkais ir brautis rikiuotėje aukštyn. Dėl to kentėjo padangos.

Nepasisekė pasaulio ralio-reidų čempionu R. Baciuškai. Jis po pirmų dviejų atkrintamųjų važiavimų ir labai aštrios kovos su priešininkais visiškai „nužudė“ savo padangas ir finale net nepasiekė finišo – kartingas, lenktynininkų terminais kalbant, „plaukiojo“ po visą trasą.

OK „Junior“ – istorinė pergalė

Labai intriguojanti kova finale užsimezgė „OK Junior“ klasėje. Iš karto po starto iš antros ir ketvirtos pozicijų startavę brolis ir sesuo Šilkūnai sugebėjo „iššauti“ į pirmas pozicijas. Pirmas važiavo Markas, tačiau jau po keleto posūkių jis ranka parodė sesei lenkti. Į priekį praleidęs Vanesą, Markas vėliau važiavo už jos nugaros tarsi gindamas ją nuo sportininkų.

Su šia situacija nenorėjo taikytis Linas Volungevičius, finale startavęs pirmas. Jis aplenkė Marką ir ėmė sparčiai vytis Vanesą. Tačiau viename iš posūkių bandydamas ją lenkti padarė klaidą, apsisuko ir nukrito rikiuotėje žemyn. Lino klaida pasinaudojo Simas Baciuška.

Taip sportininkai ir finišavo: pirma – Vanesa Šilkūnaitė, antras jos brolis Markas, trečias – Simas Baciuška.

Kitas Baltijos šalių kartingo čempionato etapas vyks Latvijoje liepos pabaigoje. O štai Lietuvoje greičiausius tautiečius išvysime anksčiau – jau birželio 24-25 dienomis Aukštadvario kartodrome vyks trečiasis Lietuvos BR kartingo čempionato etapas. Visą ateinantį mėnesį greičiausi Lietuvos kartingo meistrai treniruosis šioje trasoje, kad įrodytų, kuris yra greičiausias.

Visų klasių prizininkai lenktynėse Šiauliuose:

MICRO

1 – M. Staugas

2 – M. Vaičekauskas

3 – L. Stasionis

Briggs MINI

1 – V. Buchincevas

2 – D. Maciulevičius

3 – A. Rimkus

Briggs JUNIOR

1 – G. Rimkus

2 – K. Juodis

3 – E. Bukauskas

Briggs MASTERS

1 – K. Samulionis

2 – E. Valauskas

3 – J. Mitkus

RETRO Minsk

1 – K. Jankauskas

2 – S. Antanaitis

3 – E. Žitkus

RETRO ČŽ

1 – V. Germanavičius

2 – R. Gluoksnys

3 – G. Udras

MICRO

1 – B. Korjus

2 – K. Stasionis

3 – R. Kriaučiūnas

MINI

1 – N. Stasionis

2 – J. Vaškelis

3 – O. Pidkovas

OK

1 – D. Gudelevičius

OK Junior

1 – V. Šilkūnaitė

2 – M. Šilkūnas

3 – S. Baciuška

KZ2 Masters

1 – R. Saveikis

2 – V. Adomaitis

3 – A. Augustaitis

KZ2

1 – K. Šikšnelis

2 – J. Jonušis

3 – K. Juršė

 

 

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas