Įspūdingas pasiekimas: FIA kylančių žvaigždžių projekte – Vanesos Šilkūnaitės triumfas

Grįžti atgal
Publikuota: 2023.12.06

Įspūdingas pasiekimas: FIA kylančių žvaigždžių projekte – Vanesos Šilkūnaitės triumfas

Ši savaitė pažymėta istoriniais jaunųjų Lietuvos kartingo lenktynininkų pasiekimais. Vanesa Šilkūnaitė pripažinta ryškiausia kylančia šio sporto žvaigžde – ji triumfavo FIA organizuotame „Girls on Track Rising Stars“ projekte. Tuo tarpu jos brolis Markas Šilkūnas šią savaitę buvo apdovanotas „FIA Karting Academy“ bronzos medaliu.

Įsiminė patirtis „Ferrari“ būstinėje

FIA „Girls on Track Rising Stars“ projektas startavo vasaros pabaigoje, kai po atrankos V. Šilkūnaitė buvo pakviesta dalyvauti pirmoje treniruočių stovykloje Italijoje. Po rugsėjį vykusios stovyklos Italijoje lietuvė buvo atrinkta tarp keturių geriausių 12-14 metų grupės lenktynininkių.

Lapkričio mėnesį V. Šilkūnaitė kartu su taip pat į finalinį etapą patekusiomis vengre Bianca Nagy, olande Eva Dorrestijn ir brite Annabella Fairclough dar sykį viešėjo Italijoje. Iš pradžių dalyvių vertinimas prasidėjo vidinėje stovykloje „Ferrari‘s Maranello“ būstinėje, o vėliau savo įgūdžius reikėjo demonstruoti ant „Franciacorta Karting“ trasos asfalto.

Galiausiai antradienį, gruodžio 5-ąją, FIA paskelbė, kad V. Šilkūnaitė tapo šio projekto nugalėtoja. Tai pirmoji lenktynininkė Baltijos šalyse, sulaukusi tokio pripažinimo.

„Tai – didžiausias įvertinimas mano karjeroje, labai tuo didžiuojuosi“, – sakė V. Šilkūnaitė.

Ji neslepia, kad finalinėje stovykloje buvo labai sunku fiziškai, nes dalyvių laukė itin daug lenktynių. Visgi labiausiai įsiminė vizitas centrinėje „Ferrari“ būstinėje.

„Labiausiai į atmintį įstrigo vizitas „Maranello“ būstinėje, kur praleidome visą dieną. Čia mums buvo atlikta daug įvairių smegenų ir proto veiklos testų. Beje, nuvykus į šią būstinę, mums ant telefonų kamerų užklijavo lipdukus, kad negalėtume nieko fotografuoti ar filmuoti“, – prisiminė V. Šilkūnaitė.

„Girls on Track Rising Stars“ projekto nugalėtojai iš Lietuvos atiteko galimybė kitąmet pilnavertiškai dalyvauti „International Karting“ sezone su „Ferrari“ vairuotojų akademijos palaikymu. Ji atstovaus „Tony Kart“ komandai.

„2024 metais tikiuosi išmokti naujų dalykų bei įgyti daug patirties“, – teigė V. Šilkūnaitė.

„FIA Girls on Track Rising Stars“ projektas yra skirtas atrasti ir paremti talentingiausias pasaulio lenktynininkes. Ketvirtojo šio projekto sezono partnere yra „Ferrari“ lenktynininkų akademija. Planuojama, kad tęsiant bendradarbiavimą, geriausios projekto dalyvės ateityje galės tapti „Ferrari“ moterų komandos narėmis.

Šilkūnaitės triumfas projekte dar labiau turėtų padidinti sportuojančių mergaičių skaičių Lietuvoje. Jau dabar Lietuvos ir Baltijos čempionatuose sėkmingai varžosi ne tik V. Šilkūnaitė, bet ir kitos jaunosios sportininkės – Saulė Vaitkutė, Gabrielė Tankevičiūtė.

Markas Šilkūnas apdovanotas „FIA Karting Academy“ bronzos medaliu

Kitas perspektyvus Lietuvos kartingo lenktynininkas Markas Šilkūnas taip pat nudžiugino neeiliniu pasiekimu. Jis tapo „FIA Karting Academy“ varžybų prizininku.

Tarptautinės kartingo federacijos CIK-FIA globojama akademija jau daugiau nei dešimtmetį surenka perspektyviausius įvairių šalių jaunuosius talentus, kad suteiktų jiems galimybę įrodyti, kas iš tiesų yra pats universaliausias, ambicingiausias, gabiausias ir greičiausias.

Geriausi 12-14 metų sportininkai šiemet varžėsi trijuose etapuose Čekijoje, Danijoje ir Italijoje. Lenktynininkai kovoja su identiška technika, todėl čia viską lemia pačių sportininkų meistriškumas ir įgūdžiai.

Šilkūnas per šiuos tris etapus surinko 85 taškus ir užėmė trečiąją vietą tarp 46 dalyvių iš viso pasaulio. Lietuvį aplenkė tik ispanas Martis Hugo (111 tšk.) ir australas Maxas Waltonas (90 tšk.).

Šilkūnas šiose varžybose dalyvavo antrus metus iš eilės. Jis yra antrasis Lietuvos atstovas šiose varžybose – 2019 metais čia savo jėgas išbandė Kajus Šikšnelis. M. Šilkūno dalyvavimo „FIA Karting Academy“ starto mokestį – 2500 eurų – apmokėjo Lietuvos kartingo federacija.

Pernai M. Šilkūnas tik vienintelėse lenktynėse iškovojo įskaitinius taškus ir bendroje įskaitoje liko 20-as. Šiemet žengtas milžiniškas žingsnis į priekį.

„Pirmaisiais metais sekėsi sunkiau, dažniausiai važiavau gale arba rikiuotės viduryje. Antrais metais jau turėjau daugiau patirties, žinojau kaip viskas atrodo ir ko tikėtis, todėl galėjau važiuoti greičiau“, – atskleidė M. Šilkūnas, pridūręs, jog tik Italijos etapas buvo toks pat kaip ir praėjusiais metais. Tuo tarpu Čekijos ir Danijos kartingo trasos jam buvo naujos.

Geriausiai mūsiškis pasirodė būtent paskutiniame etape Kremonoje (Italija), kur tiek kvalifikaciniame, tiek finaliniame važiavimuose M. Šilkūnas užėmė trečiąsias vietas.

„Labiausiai patiko etapas Čekijoje, nes ten trasa yra labai greita ir buvo galima atlikti daug lenkimų. Čekijoje ir Danijoje turėjau daug greičio, bet vis lydėjo nesėkmės. Kremonoje viskas klostėsi savo eiga ir finišavau trečias. Tai leido pakilti į trečiąją vietą ir bendroje sezono įskaitoje“, – džiaugėsi lenktynininkas.

Markas Šilkūnas yra patenkintas prizine vieta, bet neabejoja – jeigu ne techninės ir varžybinės nesėkmės, jis tikrai galėjo pakovoti ir dėl dar aukštesnės vietos.

FIA „Karting Academy Trophy“ varžybose anksčiau yra dalyvavę ir žinomi „Formulės 1“ lenktynininkai – Charlesas Leclercas, George‘as Russellas ir Estenas Oconas.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas