Išbandymas žmonėms ir technikai – „Newkart 4h Endurance“ lenktynės

Grįžti atgal
Publikuota: 2016.10.11

Spalio 8-ą dieną Aukštadvario kartodrome vyko ganėtinai neįprasto formato kartingo lenktynės – 4 valandų ištvermės varžybos „Newkart 4h Endurance“. Žvarbų šeštadienį sportininkai varžėsi jau antro šios lenktynių serijos etapo varžybose.

Šiose varžybose sportininkai varžosi klasėse „be pavarų“ ir „su pavaromis“. Kaip ir klasikinėse ištvermės lenktynėse startas vyksta sportininkams bėgant į kartingus, kurie sustatyti pagal kvalifikacijos rezultatus. Pačios varžybos trunka 4-ias valandas, jų metu komandos privalo atlikti ne mažiau kaip 8-is lenktynininkų keitimus.

 

 

Beje, į „Newkart 4h Endurance“ susirinko visas mūsų šalies kartingo žvaigždynas – progos prisiminti savo kompetencijas čia turėjo buvęs „F2“ pilotas Kazimieras Vasiliauskas, Europos „KZ2“ klasės čempionas Simas Juodviršis, Paulius Paškevičius, Evaldas Dzialtuvas, Rokas Baciuška, Justas Jonušis, Kasparas Vaškelis ir gausus būrys kitų sportininkų.

aa14

 

 

 

Kaip teigė šią varžybų seriją organizuojantis Baltijos šalių „KZ2“ klasės čempionas Paulius Paškevičius, norisi, kad kiekvienos naujos varžybos būtų vis įdomesnės ir patrauklesnės tiek patiems lenktynininkams, tiek patiems žiūrovams. Štai dabar sportininkams alyva.lt prizai buvo dalinami ir už greičiausią kvalifikacijos ratą, kad  per keturias lenktynių valandas kartingai liktų patrauklūs rūpinosi „Lesta“ priežiūros chemija. Varžybų žiūrovams buvo įrengta chill zona su rezultatus skelbiančiu televizoriumi, „xbox“ žaidimų kompiuteriu ir patogiausiais „Phunkee beans“ sėdmaišiais. Na o jų energija rūpinosi „MadCroc“ gėrimai ir „Energy Diet“ kokteiliai.

Pačios varžybos vyko permainingu oru – nors sinoptikai žadėjo lietų, visas keturias valandas visos devynios komandos varžėsi ant praktiškai sausos trasos. Gaila nepasisekė puikų važiavimo tempą demonstravusiai „RaceTech“ komandai, kuri dėl techninių problemų turėjo pasitraukti iš šio maratono. Na o „Newkart 4h Endurance“ lenktynėse šį karta triumfavo „Paske Racing“ ekipa, antroje vietoje liko „Team Victoria“ komanda, o treča buvo „ART kart 1“ komanda.

Daugiau informacijos apie varžybų statistiką galite sužinoti paspaudę šią nuorodą.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas
LIETUVOS KARTINGO TAURĖS rėmėjas