Greičiausias Lietuvos darželinukas kartingo čempionate – antras

Grįžti atgal
Publikuota: 2013.08.13

KniubasSmalininkų kartodrome vykusiame penktajame Lietuvos kartingo čempionato etape susikovė per penkias dešimtis lenktynininkų. Čia dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir keletas lenktynininkų iš Rusijos.

Kova visose klasėse buvo ypač atkakli, o prieš prasidedant finaliniams važiavimams prapliupęs lietus sumaišė visas kortas – kai kuriose klasėse laimėjo iki šiol šešėlyje laikęsi sportininkai.

Silpniausioje, „Micro“ klasėje pusfinalio važiavimą netikėti laimėjo Dominykas Rutkauskas. Tiesa, finale startavus šlapioje trasoje jaunajam vilniečiui pranašumo išlaikyti nepavyko – jis liko ketvirtas. Šiame etape finalą ir vėl laimėjo Ąžuolas Eidukas.

Puikiai pasirodė ir jauniausias Lietuvos kartingo čempionato dalyvis. Vos šešerių metų Matas Kniubas užėmė antrą vietą – tai geriausias rezultatas tik prasidėjusioje sportininko karjeroje. Matas Kniubas yra ne tik jauniausias – tai vienintelis čempionato dalyvis, kuris vis dar lanko vaikų darželį. Tai neabejotinai pats greičiausias Lietuvos darželinukas. Jam greitėti padeda ir Lietuvos kartingo akademija – prieš čempionatą dvi dienas lankęs paskaitas Matas suteiktas teorines žinias puikiai pritaikė praktikoje.

Kiek galingesnėje „Mini 60“ klasėje finalinį važiavimą laimėjo dar vienas Lietuvos kartingo akademijos narys – Gustas Grinbergas.

„ROK“ klasės finalas vyko pliaupiant lietui. Šioje klasėje netikėtai savo sugebėjimus lenktyniauti per lietų pademonstravo Andrius Gelžinis. Iki šiol neblizgėjęs čempionate Andrius priešininkams buvo tiesiog nepavejamas ir jau gavo „lietaus žmogaus“ pravardę.

„Rotax Max Junior“ klasės finalą lengvai laimėjo Laurynas Razas, kuris likus vienam čempionato etapui tapo sunkiai pavejamas varžovams.

„Rotax Max DD2“ klasės važiavimus laimėjo Simas Juodviršis. Abu kartus, tiek pusfinalyje tiek ir finale, jam ant kulnų mynė Kazimieras Vasiliauskas. Važiavimų metu šie du sportininkai net po kelis kartus lenkė vienas kitą, tačiau visgi ir pusfinalyje, ir finale pirmas finišo liniją kirto Simas Juodviršis.

Ko gero vienintelė klasė, kurioje Lietuvos čempiono vardas jau aiškus, yra „Rotax Max DD2 Masters“. Smalininkuose ir vėl greičiausias buvo Saulius Pocevičius. Turbūt tik stebuklas galėtų sutrukdyti Sauliui laimėti Lietuvos kartingo čempiono vardą.

Galingiausioje, „KZ2 Plus“ klasėje dėl nugalėtojo vardo lenktyniavo du vienos komandos atstovai – Paulius Paškevičius ir Ignas Misevičius. Kvalifikacijoje greičiausias buvo Paulius, tačiau finale jis pralaimėjo startą ir į priekį išsiveržė Ignas, lyderio poziciją išlaikęs net dvylika ratų. Tačiau likus vos šešiems ratams iki finišo savo pranašumą visgi įrodė Paulius Paškevičius. Jis aplenkė I. Misevičių ir užtikrintai nugalėjo.

Kartu su Lietuvos čempionatu vyko ir Lietuvos kartingo federacijos taurės „Open 125 Junior” klasės lenktynės. Šioje klasėje finaliniame važiavime lyderiais bent vieną ratą pabuvojo bene visi šeši joje lenktyniavę sportininkai, tačiau po labai dramatiškai susiklosčiusios kovos finalą laimėjo Karolis Vilkaitis.

Kitas, paskutinysis Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks rugsėjo mėnesį Vilniuje, „Plytinės“ kartodrome.

Juodvirsis paskevicius Pocevicius

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas