Atnaujintame Šiaulių kartodrome – pirmosios oficialios lenktynės

Grįžti atgal
Publikuota: 2022.05.30

2022 metų Lietuvos kartingo bendruomenės dėmesys dažnai kryps į Šiaulių krašto pusę: atnaujintame Bačiūnų kartodrome numatyti du iš 6 čempionato etapai, o birželį lenktynės dar vyks netoli Saulės miesto esančiame Šiaulių darbo rinkos mokymo centro kartodrome. Antrasis šių metų BMW Lietuvos kartingo čempionato ir „Siųsk pigiau“ Lietuvos kartingo taurės etapas vyko naujutėle asfalto danga galinčiame pasigirti Bačiūnų kartodrome – tai buvo savotiškas krikštas šiai sporto bazei, kurią dar pamena nemažai iki šiol lenktyniaujančių sportininkų. Į varžybas atvyko ir svečių ir Latvijos bei Estijos, o dviem lenktynininkams iš Ukrainos tai buvo savotiškas debiutas Lietuvoje.

„Tai bene klasikinis kartodromas, techniški posūkiai, plati trasa, leidžianti rasti vietų lenkimams. Aišku, kol kas gerą sukibimą garantuoja tik optimalios trajektorijos, todėl sportininkai turės ieškoti galimybių lenkti lėtesnius varžovus“, – pasakojo jau 20-ą ART-120 taurės sezoną organizuojantis Tadas Vaitkevičius. „Prisimenu ir aš šią trasą – turbūt prieš kokių 13-15 metų čia lenktyniavau. Trajektorijos tos pačios, tačiau dabar tikrai tobulai lygus asfaltas – smagu lenktyniauti“, – komplimentų naujam kartodromui negailėjo vėl į lenktynes grįžęs Kazimieras Vasiliauskas. „Čia aš irgi esu nemažai lenktyniavęs, Šiauliuose visada būdavo smagios varžybos, tikiuosi, kad čia ir dabar išliks ta gera aura“, – teigė Europos automobilių ralio kroso čempionas Rokas Baciuška, kuris sportinės formos palaikymui irgi pasirinko šalies kartingo čempionato etapą.

Greitis traukia greičiausius

BMW Lietuvos kartingo čempionato įskaitoje bene įdomiausia buvo stebėti KZ2 ir „KZ2 Masters“ klasių važiavimą. Net 20 sportininkų, startas iš vietos ir įspūdingas greitis. Tokią techniką valdo ir jau minėti R. Baciuška bei K. Vasiliauskas, ir pasaulio čempionato prizininkas Kajus Šikšnelis. Penktadienį vykusioje kvalifikacijoje sportininkus egzaminavo liūtis, o šeštadienis, pagrindinių finalų diena, buvo labai permaininga: trumpą lietų vėl pakeisdavo saulė, tačiau trasa nuo pietų iki galo ir neišdžiuvo. Prie kintančių sąlygų geriausiai pristaikė būtent K. Šikšnelis, kuris jau antrame etape iš eilės iškovojo pergalę. O Rokas Baciuška, išsprendęs technines problemas, sugebėjo finale pakilti iki trečios vietos. Tiesa, aplenkti Andrejaus Apočkino jam nepavyko, o ir dar du varžovus – Martyną Morkį ir K. Vasiliauską – jis aplenkė atitinkamai 0,122 ir 0,435 sek.

Tarp „KZ2 Masters“ klasės lenktynininkų pirmavo Vytautas Adomaitis. Pirmame čempionato etape kopęs ant trečio garbės pakylos laiptelio, šį kartą jis buvo akivaizdžiai greitesnis. Pirmo etapo nugalėtojas Dominykas Neniškis šį kartą liko antras, o trečią vietą užėmė Robertas Saveikis.

Atkaklios kovos ir kitose klasėse

Kintančios oro sąlygos žiūrovams, kurių Šiauliuose tikrai buvo nemažai, padovanojo daug įspūdingų akimirkų. Drėgna trasa buvo negailestinga – net maža klaidelė galėdavo kainuoti poziciją, todėl net kelių finalų laimėtojai paaiškėjo tik paskutiniuose ratuose.

OK klasėje iki pat finišo kovojo Ainis Klimavičius ir Adrijus Rimkevičius. Šį sykį akimirką greitesnis buvo Ainis, o ant trečio garbės pakylos laiptelio kopė Andrėja Vibriantytė. Nepasisekė pirmo etapo laimėtojui Jokūbui Bagdonavičiui, kuris finalą baigė ketvirtame rate.

„OK Junior“ klasės finale 16 ratų greičiausiai nuvažiavo Kipras Juršė. Jis aplenkė Marką Šilkūną ir Liną Volungevičių, o greičiausiai ratą lenktynių metu nuvažiavo 5-ąją vietą užėmęs Domantas Knyva.

„Mini“ klasėje kol kas lyderį įvardyti sudėtinga: Šiauliuose nugalėjo Ainis Vibriantis, aplenkęs Vanesą Šilkūnaitę ir Nojų Stasionį, o pirmame čempionate etape greičiausia buvo Vanesa.

BMW Lietuvos čempionato „Micro“ klasės nugalėtoju tapo Kristupas Stasionis.

Permainingas oras tapo išbandymu

„Siųsk pigiau“ Lietuvos kartingo taurės klasėse, kur dalyvauja vairuotojai nuo 6 metų amžiaus, azarto taip pat nestigo. „Rotax  Micro“ finale Ainis Vibriantis tik 0,181 sek. aplenkė Majų Maziną, o bene pirmą kartą ant garbės pakylos kopė Patrikas Jocius, žinomo lenktynininko Deivido Jociaus atžala. Beje, šioje klasėje varžėsi net 16 sportininkų. Tarp „Rotax Micro Nano“ lenktynininkų greičiausias buvo latvis Martinas Lapinis, aplenkęs merginas – Mėją Surdokaitę ir Liepą Bartusevičiūtę. „Briggs Mini“ finale greičiausias buvo Domantas Maciulevičius, nuo kurio atsiliko Gustas Radavičius ir Joris Žygimantas Stanevičius.

Mažiau nei pusė sekundė lėmė pergalę „Rotax Mini Max“ įskaitoje. Antrą kartą šį sezoną finalą laimi Arnas Čaplikas, o kitas vietas ant garbės pakylos šį sykį užėmė Kipras Petrauskas ir Aloyzas Čekavičius.

Tarp „Rotax Junior“ (varžosi 12-14 metų sportininkai) lyderių kova vyko iki pat finišo: nugalėtoju tapo Emilis Grafkė, jis 0,407 sek. aplenkė estą Sebastieną Adari, o nuo pastarojo vos 0,017 sek. atsiliko Aleksas Jutkevičius.

Svečių nestigo ir „Rotax Senior“ klasėje, kur greičiausias buvo latvis Mikelis Buka, jis aplenkė Hubertą Būdvytį ir Oskarą Savickį.

Maksimas Golubovas laimėjo „Rotax DD2“ finalą, jis aplenkė du Latvijos atstovus – Emilį Akmenį ir Edgarą Vilcaną. „Rotax DD2 Masters“ grupėje nugalėjo Andrius Austinskas, po jo finišavo Tomas Pidkovas ir latvis Romanas Padanas.

Šį sezoną kiek praretėjo ART-120 taurės dalyvių gretos. Šiauliuose greičiausias buvo Egidijus Gražys, o antrąją vietą užėmė Andrius Paškevičius.

Atkaklus buvo skirtingo amžiaus vairuotojų „Briggs“ klasėse finalas. Jarp „Briggs Junior“ pirmavo Kajus Juodis, kuris 0,820 sek. aplenkė Gytį Bočkų, o trečias liko Khalilas Sodah. „Briggs Master“ lenktynes laimėjo Tomas Liukevičius, po kurio finišavo Mantas Samulionis ir Rokas Kvedaras. „Briggs Senior“ finale greičiausias buvo Jokūbas Mitkus, aplenkęs Vaidą Mičiūdą ir Mindaugą Vaičiūną.

Tik 0,102 sek. ties finišo linija skyrė „Retro ČŽ“ klasės lyderius: nugalėtoju tapo Remigijus Linortas, o jam tik akimirką pralaimėjo Vladas Germanavičius, trečias liko Ričardas Gluoksnys. „Retro Minsk“ klasėje nugalėjo Kęstutis Jankauskas, aplenkęs Evaldą Žitkų ir Eduardą Martyniuką. Būtent „Retro“ klasių atstovai Šiauliuose jautėsi itin linksmi: šiame kartodrome jie savo jaunystėje praleido labai daug savaitgalių, tad sugrįžimas į Šiaulius jiems sukėlė papildomų sentimentų.

Daugiau nei 20 jauniausių dalyvių

Kad Atnaujintas Bačiūnų kartodoromas tikrai nebus tuščias, liudija vėl ūgtelėjusi „Baby“ klasės dalyvių kompanija. Šiauliuose būsimųjų čempionų buvo net daugiau nei 20. Pirmą kartą oficialiose varžybose startavo lenktynininko Roberto Kupčiko sūnus Lukas ir dainininko Donato Montvydo sūnus Kajus. Jų pergalės irgi turbūt ne už kalnų.

Ateinantį savaitgalį Bačiūnų kartodrome varžybos „Rotax Max Nordic“ lenktynių serijos dalyviai iš įvairių Europos valstybių, o trečias BMW Lietuvos kartingo čempionato ir „Siųsk pigiau“ Lietuvos kartingo taurės etapas vyks Šiaulių darbo rinkos mokymo centro kartodrome birželio 23-24 dienomis.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas
LIETUVOS KARTINGO TAURĖS rėmėjas