Apdovanoti geriausi Lietuvos kartingo lenktynininkai

Grįžti atgal
Publikuota: 2023.12.13

Kaune įvyko 2023 metų Lietuvos kartingo apdovanojimai. Renginio metu buvo apdovanoti visų klasių Lietuvos kartingo čempionai ir prizininkai.

Lietuvos čempionų taurės įteiktos Justui Jonušiui (KZ2), Vytautui Adomaičiui (KZ2 Masters), Markui Šilkūnui („OK Junior“), Dovydui Gudelevičiui („OK“), Nojui Stasioniui („Mini“) ir Kristupui Stasioniui („Micro“).

Lietuvos „Rotax Max“ varžybose nugalėtojais tapo Patrikas Jocius („Micro“), Nemunas Volbekas („Mini“), estas Oliveris Kurgas („Junior“), Oskaras Savickis („Senior“), estas Ragnaras Veerusas (DD2), Mykolas Mazinas (DD2 Masters).

2023 m. „Retro taurės“ nugalėtojų taurės įteiktos Kęstučiui Jankauskui („Retro Minsk“) ir Vladui Germanavičiui („Retro ČŽ“). „Baltic Karting Academy“ nugalėtojų taurės atiteko Vėjui Buchincevui („Briggs Mini“), Ginui Rimkui („Briggs Junior“) ir Mantui Samulioniui („Briggs Master“).

Pirmą sykį surengtose „Cadet“ taurės varžybose čempionu tapo Markas Vaičekauskas.

Apdovanotos ir geriausios Lietuvos kartingo komandos. Geriausia Lietuvos čempionato komanda tapo „SJ Motorsport“, o „Rotax Max Challenge Lithuania“ komandinėje įskaitoje nugalėjo „Lenktynių Linija Driver Management“.

Atskirai buvo pasveikintos ir sėkmingai Lietuvos čempionate kovojusios merginos – bronzą savo klasėje iškovojusi ir FIA organizuotame „Girls on Track Rising Stars“ projekte nugalėjusi Vanesa Šilkūnaitė, taip pat Saulė Vaitkutė, Eva Bukauskaitė, Gabrielė Tankevičiūtė, Alice Stolcermane, Polina Molchanova, Kate Drobiseva.

Šiais metais lietuviai sėkmingai varžėsi tarptautinėse varžybose ir projektuose, o taip pat Lietuva nugalėjo Baltijos kartingo taurės komandų įskaitoje.

„Šie metai Lietuvos kartingo sporto buvo labai geri. Turėjome gerą čempionatą su gausesniu dalyvių skaičiumi. Džiugino ir mūsų lenktynininkų pasiekimai tiek Lietuvoje, tiek Baltijos šalių nacionaliniuose čempionatuose ir regioninėse taurėse, tiek pasaulyje“, – džiaugėsi Lietuvos kartingo federacijos (LKF) prezidentas Karolis Šikšnelis.

LKF vadovas pastebėjo, kad šiais metais gana smarkiai išaugo sportininkų, komandų ir trenerių lygis. Dėl to yra aukšti mūsiškių rezultatai tarptautiniame fronte.

„Komandos sparčiai tobulėja, samdosi naujus trenerius, vyksta į tarptautines varžybas. Komandų vadovai pasikeitė ir atjaunėjo. Treneriai yra patys buvę aukšto lygio lenktynininkai, turi daug patirties užsienyje ir tą patirtį dabar stengiasi perduoti Lietuvoje“, – pabrėžė K. Šikšnelis.

RB Lietuvos kartingo čempionato etapai šiemet vyko Anykščiuose, Šiauliuose, Aukštadvaryje, Kuršėnuose, Latvijoje ir Vilniuje.

„Naujame sezone sieksime dar labiau pakelti pačių renginių kokybę ir pritraukti dar daugiau dalyvių. Tobulėti visada yra kur, tiek su pačia infrastruktūra, tiek su kartodromais, tiek su dalyvių pritraukimu. Tai yra mūsų kasdienis darbas ir jį stengiamės atlikti kuo geriau“, – teigė K. Šikšnelis.

Dar viena svarbi naujiena Lietuvos kartingui – Nojus Stasionis kitąmet dalyvaus „FIA Karting Academy“ varžybose. Tarptautinės kartingo federacijos (FIA Karting) globojama akademija kasmet surenka įvairių šalių talentingus lenktynininkus ir organizuoja jiems varžybas, kuriose leidžia parodyti visą meistriškumą. Šiose varžybose dvejus metus iš eilės dalyvavo Markas Šilkūnas, kuris šiais metais iškovojo bronzos medalį, o 2019 metais čia triumfavo Kajus Šikšnelis.

Deividas Jocius: „Kartinguose reikia ne mažiau įgūdžių nei automobilių ralyje“

Lietuvos kartingo apdovanojimų šventėje buvo galima išvysti ir daugkartinį Lietuvos ralio čempioną, pasaulio ralio čempionato (WRC) patirties turintį Deividą Jocių. Jis čia atvyko pasidžiaugti savo sūnumi Patriku Jociumi, kuris tapo „Rotax Max Challenge Lithuania“ taurės laimėtoju.

„Kartingai man visada atrodė kaip žemesnio lygio lenktynės nei kėbulinių automobilių varžybos. Kadangi Patrikas išreiškė norą važiuoti kartingais, tai ir pats pradėjau jais važinėtis. Galiu pasakyti, kad tai aukščiausio lygio sportas pradedantiesiems pagal sporto kultūrą, išsilavinimą, žinias. Kartinguose yra ir suaugusių kategorijos, todėl galiu pasakyti, kad čia įgūdžių reikia net daugiau nei automobilių ralyje. Turiu pripažinti, kad kartingus buvau klaidingai nuvertinęs“, – mintimis dalinosi D. Jocius.

Dėl išvardintų priežasčių D. Jocius džiaugiasi savo sūnaus užsivedimu ir noru tobulėti vairuojant kartingus. Tai suteiks puikius pamatus ateičiai, kad ir kokią priemonę jis bepasirinktų siekdamas aukštumų.

  1. Jocius šiais metais varžėsi ne tik vieninėse varžybose, bet ir užsienyje. Iš viso jis per metus turėjo net 27 startus.

„Dalyvaudami net šešiuose skirtinguose čempionatuose pamatėme, kad labai skiriasi ir kartingų trasos, ir vairavimo stiliai. Centrinės Europos lenktynininkai mokami vienaip, anglai – kitaip, Jungtiniuose Arabų Emyratuose viskas dar kitaip. Kiekvieną kartą reikia daug adaptuotis. Atrodytų, kad sugrįžus į Lietuvą turėtų būti lengviau, bet taip nėra. Lietuvoje taip pat netrūksta greitų lenktynininkų, o trasos yra tokios, prie kurių taip pat reikia apsiprasti. Norint greitai važiuoti, reikia važiuoti daug ir visur“, – pabrėžė D. Jocius.

Renginio Kaune metu iš viso susirinko daugiau nei 200 žmonių. Vyko aukcionas, kurio metu gali buvo įsigyti specialų dailininkės Almos Karaleviečienės nutapytą kartingo lenktynininko paveikslą. Gauti pinigai bus skirti nepasiturinčiai šeimai paremti.

„Mini“, „OK“, „OK Junior“ ir KZ2 klasių Lietuvos čempionams atiteko galimybė sudalyvauti lenktynėse Italijoje su „Energy Corse“ komanda.

Pasaulio ralio-reidų čempionas ir pagrindinis Lietuvos kartingo čempionato rėmėjas Rokas Baciuška prizininkams skyrė kvietimus į išskirtinį „Master Class su pasaulio čempionu“ renginį. Jame laukia pažintis su jo valdoma technika, motyvacinis seminaras, o pagrindinis akcentas – pasivažinėjimas su Roko bagiu bei visų akimirkų įamžinimas. „Siųsk pigiau“ prizininkams įsteigė čekius, leisiančius apmokėti įrangos atsisiuntimą į varžybas ar į namus kartingo patobulinimui.

„Rotax Senior“ ir „Rotax DD2 Master“ nugalėtojams atiteko šalmai, o „Rotax Mini“ pirmosios vietos laimėtojas džiaugėsi nauju varikliu.

Taip pat buvo surengtas protmūšio žaidimas, kuriame geriausiai pasirodė „Baltic Karting Academy“ (BKA) komanda.

2024 metai Lietuvos kartingui prasidės su žiemos sezonu. Jau yra paskelbtas Lietuvos kartingo žiemos taurės varžybų kalendorius. Planuojami trys etapai – Anykščiuose (sausio 13-14 d.), Šiauliuose (sausio 27-28 d.) ir Smalininkuose (vasario 10-11 d.).

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas