Tarp RB Lietuvos kartingo čempionato etapo prizininkų – iš skirtingų Europos šalių atvykę lietuviai

Grįžti atgal
Publikuota: 2023.08.01

Prieš pasaulio kartingo čempionatą – pergalė Kuršėnuose

Savaitgalį Kuršėnuose, Šiaulių technologijų mokymo centro kartodrome KART3, praūžė ketvirtasis RB Lietuvos kartingo čempionato etapas, kuriame vėl netrūko azartiškų lenktynių bei nuožmios kovos iki paskutinių centimetrų.

Kartu su „Siųsk pigiau“ Lietuvos kartingo taurės, „Rotax Challenge Lietuva“ ir „Baltic Karting Academy“ varžybomis per dvi dienas savo jėgas Kuršėnuose išbandė beveik 150 lenktynininkų iš trijų Baltijos valstybių. Šis skaičius gerokai lenkia dalyvių skaičių Latvijoje ir Estijoje vykstančiose kartingo varžybose, kuriose paprastai susirenka 80-90 sportininkų.

Pajėgiausioje KZ2 klasėje triumfavo Simo Juodviršio komandos („SJ Motorsport“) lenktynininkas Jokūbas Bagdonavičius. Jis finale 19 trasos ratų įveikė per 16 min. 57,096 sek.

1. Bagdonavičius kartu su kitu „SJ Motorsport“ nariu, praėjusio Lietuvos čempionato etapo nugalėtoju Ainiu Klimavičiumi ruošiasi pasaulio kartingo čempionatui, kur atstovaus Lietuvai būtent KZ2 klasėje.

„Nuo šiol didesnę pasiruošimo dalį skirsime būtent pasaulio čempionatui, kuris rugsėjį vyks Vokietijoje, bet planuojame sudalyvauti etape Latvijoje, kuris vyks naujoje 333 trasoje. Reikės nuvykti ir prasukti nemažai ratų, kad tinkamai pasiruoštume, nes ten dar nesame buvę. Mūsų tikslas yra užauginti talentus, kurie laimėtų Europos ar pasaulio čempionatus“, – sakė S. Juodviršis.

Antrąją vietą Kuršėnuose užėmė Vilius Reškevičius („Baltic Karting Academy PRO“, +5,332 sek.), o trečias buvo Justas Jonušis („ARTkart“, +8,587 sek.).

Nepasisekė pasaulio ralio reidų čempionui ir pagrindiniam Lietuvos kartingo čempionato partneriui Rokui Baciuškai („RB Motorsport“). Jis laimėjo pirmuosius du važiavimus, tačiau finalo R. Baciuška nebaigė dėl kartingo gedimo.

„KZ Masters“ klasėje triumfavo Vytautas Adomaitis („Paske Racing“). Norvegijoje gyvenantis lietuvis laimėjo visas trejas lenktynes, įskaitant ir finalines. Antrąją vietą šioje klasėje užėmė Tautvydas Sviklas („SJ Motorsport“), trečiąją – Robertas Saveikis („Lenktynių Linija Driver Management“).

Beje, šioje klasėje startavo ir dar du užsienyje gyvenantys bei sportuojantys lietuviai. Iš Anglijos atvykę Vilius Žemaitaitis ir Edgaras Misevičius („KZ Bambinos“) užėmė atitinkamai septintąją ir aštuntąją vietas.

Atkakliose „OK Junior“ klasės varžybose nugalėjo Simas Baciuška („RB Motorsport“), vos 0,586 sek. aplenkęs iš Ispanijos atvykusį Elvį Krasauską („SJ Motorsport“). Trečias finišavo Linas Volungevičius („NSL Racing“).

„Finalas buvo labai sunkus. Priekyje važiavę varžovai kovojo tarpusavyje ir tai leido man juos pasivyti bei aplenkti“, – sakė S. Baciuška.

Šiame etape nedalyvavo sezono lyderis Markas Šilkūnas, bet tam yra labai prasminga priežastis. Sportininkas savaitgalį varžėsi „FIA Karting Academy Trophy“ atvirojo Europos čempionato etape Italijoje, kur užėmė trečiąją vietą. Tai leido jam bendroje Europos čempionato įskaitoje išsaugoti trečiąją poziciją bei pasidabinti bronzos medaliu.

„Mini” klasės finale triumfavo Nojus Stasionis („SJ Motorsport“), antrąją vietą užėmė Gustas Radavičius („Baltic Karting Academy PRO“), trečiąją – Jokūbas Vaškelis („Intrepid Baltic Team“).

„Micro” klasės nugalėtoju tapo Kristupas Stasionis („SJ Motorsport“), o antrą rezultatą užfiksavo vaikinams rimtą iššūkį metusi Saulė Vaitkutė („PaskeRacing“). Trečioji pozicija atiteko Majui Saladūnui („SJ Motorsport“).

„Cadet“ klasėje prizininkais eilės tvarka tapo Lukas Stasionis („SJ Motorsport“), Jurgis Marcinkevičius ir Markas Vaičekauskas (abu – „Baltic Karting Academy“).

„Etapas praėjo tikrai gerai. Mano tikslas yra laimėti pirmas vietas visose klasės. Pritrūko vienos pergalės, kur mūsų lenktynininkas pirmą vietą prarado paskutiniame rate. Gerai tas, kad turime dar kur tobulėti. Iš esmės lenktynininkai pasitempė ir tai džiugina“, – pabrėžė S. Juodviršis.

„Baltic Karting Academy“ varžybose dalyvaujantys lenktynininkai varžėsi „Briggs“ klasėse. Prizininkais tapo šie sportininkai: