Vilniuje varžėsi kandidatai į Lietuvos kartingo akademiją

Grįžti atgal
Publikuota: 2014.04.07

Savaitgalį Vilniaus „Plytinės“ kartodrome vyko atranka į šio sezono Lietuvos Kartingo akademiją.

Jau antrą sezoną pradedanti Lietuvos kartingo akademija šiemet išplėtė savo dalyvių ratą – šiemet čia mokysis 20 studentų. Tačiau kandidatų į akademiją šį sezoną susirinko bene triskart daugiau – norinčių mokytis automobilių sporto paslapčių buvo net penkios dešimtys.

„Išplėtę akademijos veiklą mes truputį rizikavome. Kadangi mes ieškome tų vaikų, kurie tik pradeda savo sportinę karjerą, galvojome, kad surinkti 20 studentų bus nelengva. Tačiau maloniai nustebome, kai gavome beveik pusė šimto paraiškų,“ – sako akademijos iniciatorius Lietuvos automobilių sporto federacijos viceprezidentas Darius Jonušis.

Žinoma, dalis kandidatų atkrito iš karto, tačiau į Vilnių sekmadienį rinkosi 40 kandidatų.  Vaikams, tarp kurių buvo viena mergaitė ir trys vaikai iš vaikų globos namų, teko nelengvos užduotys.

Pirmiausia, visi savo jėgas išbandė „Plytinės“ kartodrome – teko pravažiuoti keletą ratų su profesionaliais kartais. Vaikų sugebėjimus greitai orientuotis trasoje stebėjo ir vertino vienas perspektyviausių Lietuvos lenktynininkų, pernai antrą vietą Didžiosios Britanijos „Porsche“ taurės lenktynėse užėmęs ir pats FIA jaunųjų talentų mokyklą baigęs Jonas Gelžinis.

„Šiandien mes nesitikėjome iš vaikų didelio greičio. Svarbiausi atrankos kriterijai yra vaikų sugebėjimas greitai susiorientuoti nepažįstamoje trasoje, valdant visiškai nežinomą techniką,“ – sakė Jonas.

Didžiajai daugumai kandidatų tai buvo pirmi ratai vairuojant profesionalų kartą, beveik visi jie iki to laiko buvo važiavę tik su pramoginiu kartu ir tik po keletą kartų arba nevažiavę nė karto.

Vėliau visi vaikai nuvyko į „Impuls“ sveikatingumo kompleksą, kur jie dalyvavo pokalbyje su LASF viceprezidentu Dariumi Jonušiu ir Lietuvos Kartingo federacijos prezidentu Ramūnu Savicku.

„Tikiuosi, kad dauguma šios akademijos studentų papildys čempionatą, o po keleto metų iš jų išaugs puiki pamaina mūsų kartingo lyderiams – Simui Juodviršiui, Kazimierui Vasiliauskui ar Pauliui Paškevičiui,“ – sakė Ramūnas Savickas.

Išdėsčius savo mintis apie lenktynes ir ateities planus, vaikai laikė psichologinį testą. Kadangi kai kuriems kandidatams vos po šešerius metukus ir jie dar sunkokai rašo, testą laikė kartu su tėveliais.

Viena labiausiai patyrusių Lietuvoje sporto psichologių Aistė Žemaitytė po atrankos sakė: „Šis testas puikiai atskleidžia vaikų sugebėjimą mąstyti ir suprasti savo tikslus, parodo tuos, kurie yra labiausiai motyvuoti ir kurie turi vienintelį tikslą – siekį laimėti“.

Testas nebuvo lengvas, daugelis vaikų į tokius keblius klausimus atsakinėjo pirmą kartą, tad tėvelių pagalba čia daugeliui pravertė.

Na, o atrankos pabaigoje reikėjo sukaupti visas savo likusias jėgas, nes vienas labiausiai patyrusių trenerių, „Impuls“ klubo specialistas Andžej Gunevič tikrino fizinę būklę.

Treneris labiausiai kreipė dėmesį į greitą reakciją ir ištvermę. Po atrankos Andžej Gunevič pripažino, kad keletas vaikų jį maloniai nustebino.

„Buvo keli berniukai, kurie savo ištverme drąsiai galėtų susikauti su suaugusiais vyrais. Iš pažiūros trapūs ir smulkūs, keli vaikai tiesiog pribloškė savo ištvermingumu,“ – sakė Andžej.

IMG_6784 IMG_6659 IMG_7210 IMG_7195 IMG_7112 IMG_6980 IMG_6841 IMG_6808 IMG_6790

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas