Su „Lexus“ pagalba išvyksta tobulinti lenktyniavimo įgūdžių į Angliją

Grįžti atgal
Publikuota: 2015.08.03

fot (4456)


„Aš neturiu stabų. Žaviuosi tik darbu, pasišventimu ir kompetencija“,- taip kalbėjo žymiausias visų laikų Formulės 1 pilotas Ayrtonas Sena. Ši frazė mėgiama ir pirmaujančiame Europoje lenktynininkų tobulinimo centre „iZone“, įsikūrusiame šalia Silverstone trasos. Jau rugpjūčio viduryje į jį keliaus pirmasis Lietuvos kartingo lenktynininkas, dvylikametis Gustas Grinbergas.
Lietuvos ir Lenkijos kartingo čempionatuose šiuo metu pirmaujantis lietuvis, kvietimo pasitobulinti sulaukė po to, kai į jį dėmesį atkreipė Dalius Steponavičius – „LeMans European Series“ dalyvaujančios komandos savininkas. „Su Daliumi diskutavome ko reikia sėkmingai lenktynininko karjerai. Sutarėme, kad ji priklauso nuo 3 neatsiejamų faktorių – darbo, talento ir pinigų. Siekdami aukščiausių tikslų Lietuvoje ir Lenkijoje šiemet esame sudarę labai intensyvią lenktynių programą, kurią kol kas sėkmingai vykdome padedami rėmėjų. Mūsų komanda „Columbia Racing by WTR“ turi puikius specialistus, kurie jau prieš kelis metus tvirtino, jog norint užtikrinti stabiliai aukštus rezultatus, vien trasoje nuvažiuotų kilometrų nepakanka. D.Steponavičiaus dėka buvome supažindinti su „iZone“ atstovais, kurie pakvietė apsilankyti jų centre“,- pasakojo Gusto tėtis Darius Grinbergas.

„iZone“ sudarė labai intensyvią programą, skirtą kuo geresniam G.Grinbergo pasiruošimui likusioms sezono lenktynėms ir pagrindiniam šių metų startui – Rok klasių kartingo pasaulio čempionatui, vyksiančiam Italijoje spalio mėnesį. Po pirminio fizinės ir psichologinės būklės įvertinimo, sportininkas dirbs su įvairių sričių specialistais bei mokslininkais, įveiks nemažai ratų lenktynių simuliatoriuje, bendraus su psichologais, specialių pratimų ir prietaisų pagalba tobulins reakciją ir gebėjimą susikaupti lemiamais lenktynių momentais bei kritinėse situacijose.
Pasak vieno iš „iZone“ programų vadovo Riko Kasius, centre viskas skirta tam, kad gerą lenktynininką padaryti tobulu. Čia ne tik stebima kaip jis apdoroja informaciją, fiksuoja žvilgsnį, įvertinama bendra vairavimo technika, bet analizuojama ir tai, kokias pastangas rodo lenktynininkas, siekdamas tobulėjimo ir geresnių įgūdžių. „Daug lenktynininkų važiuoja greitai treniruotėse ir kvalifikacijoje, tačiau tik tie, kurie gerai pasiruošę psichologiškai ir turi reikiamą nusiteikimą bei tinkamų žinių, gali siekti rezultatų aukščiausiame lygyje, kur konkurencija milžiniška“,- sako Rikas Kasius.
„Ši treniruočių sesija nebuvo planuota sudarant mūsų sezono biudžetą, todėl esame labai dėkingi „Toyota“ ir „Lexus“ atstovybei Vilniuje UAB „Mototoja“ ir jos vadovui Edmundui Povilauskui, už pagalbos ranką, ištiestą reikiamu metu. Beje, sulaukėme ir dar vienos didžiausių Lietuvos įmonių vadovų asmeninio palaikymo. Visi puikiai suvokė, kad tokie mokymai tobulina ne tik lenktynininką. Tai ir visapusiškas jauno žmogaus lavinimas, įdiegiant jam daug naujų įgūdžių, praversiančių tiek lenktynių trasoje, tiek kelyje, tiek tiesiog gyvenime“,- dėkojo rėmėjams D.Grinbergas.
Komanda planuoja, kad artimiausiu metu į iZone centrą tobulintis išvyks ir kitas ekipos narys, Lietuvos ir Lenkijos čempionatų lenktynėse vis dažniau nugalintis Danielius Vavilovas. Jauniausiam lenktynininkui, vos aštuonerių sulaukusiam Ąžuolui Jotautui, išvykos dar teks palaukti, nes viena iš tobulinimosi sąlygų – geras anglų kalbos mokėjimas.
Jaunuosius „Columbia Racing by WTR“  lenktynininkus taip pat remia Olimpinė loterija „Perlas“, VĮ „Oro navigacija“, UAB „Himėja“, UAB „Mototoja“, Tarptautiniai Lietuvos oro uostai, „Columbia“ ir „Pro Diaxo“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 018 083 102 103 141 (2) 142

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas