Simas Juodviršis iškovojo kelialapį į pasaulio taurės finalą JAV

Grįžti atgal
Publikuota: 2013.08.20

Simas Juodvirsis laimejo EstijojeSavaitgalį Estijos Tabasalu kartingo trasoje vyko baigiamieji, penktasis ir šeštasis Baltijos šalių kartingo čempionato etapai, po kurių paaiškėjo greičiausi Pabaltijo kartingo meistrai. Lietuviai visose klasėse kovojo tarp lyderių, tačiau visą čempionatą laimėti pasisekė vos keletui.

Silpniausioje „Micro“ klasėje kovėsi Ąžuolas Eidukas. Deja, jau viename pirmųjų ratų jis susidūrė su priešininku – vieno iš estų kartas tiesiog pervažiavo per lietuvį. Kęsdamas skausmus, Ąžuolas pasiekė finišą paskutinis. Iš karto po važiavimo dėl rankos ir kojos skausmų jis buvo nugabentas į ligoninę. Laimei, lenktynininkas rimčiau nesusižeidė- nustatytas tik stiprus sumušimas.

„Mini 60“ klasėje visą savaitgalį nenugalimas buvo puikiai važiavęs Kasparas Vaškelis. Ne ką mažiau savo vyriškumu stebino ir kitas lietuvis – dešimtmetis Silvesteris Aleksejevas. Praėjusiame Lietuvos kartingo čempionato etape po avarijos jis susilaužė du kojos pirštus, tačiau gydytojams leidus, dalyvavo lenktynėse Estijoje ir pasirodė jose labai sėkmingai – abi dienas užėmė antrą vietą.

Paklaustas, kaip sekėsi važiuoti sulaužyta koja, Silvesteris atviravo: „Tėtis prieš startą nuimdavo įtvarą, įkišdavo koją į sportinį batelį ir pravažiuodavau. Po finišo vėl atgal į įtvarą ir taip visas tris dienas. Truputį skauda bet nieko, jau pripratau.“

„Rotax Junior“ klasėje Estijoje nepralenkiamas buvo Rokas Baciuška. Jis šeštadienį užėmė antrą vietą, bet sekmadienį laimėjo paskutinį čempionato etapą, tačiau bendroje įskaitoje visgi liko antras. Trečią vietą čempionate šioje klasėje pasiekė dar vienas Lietuvos atstovas – Laurynas Razas.

„Rotax DD2“ klasėje pirmąsias vietas abi dienas iškovojo Simas Juodviršis. Tai užtikrino Simui pergalę ir bendrojoje Baltijos šalių čempionato įskaitoje. Tuo pačiu Simas Juodviršis laimėjo ir kelialapį į lapkričio mėnesį JAV vyksiančias „Rotax“ taurės finalines lenktynes, kur susirinks greičiausi šioje klasėje lenktyniaujantys sportininkai iš viso pasaulio.

Šioje klasėje dalyvavo dar vienas patyręs Lietuvos sportininkas – Kazimieras Vasiliauskas. Šeštadienį Kazimieras liko trečias, tačiau antrą lenktynių dieną K. Vasiliauskui pavyko iškovoti antrąją vietą. Gaila, tačiau ankstesni etapai lietuviui nesusiklostė sėkmingai, todėl jis bendroje čempionato įskaitoje liko už prizininkų pakylos.

Nepavyko laimėti čempionato ir vieninteliam mūsų šalies atstovui „Rotax Masters“ klasėje Sauliui Pocevičiui. Šeštadienį Saulius buvo pilnas ryžto laimėti. Kvalifikacijoje jis iškovojo antrą vietą, o pusfinalį laimėjo. Finale lietuvis startavo iš pirmos pozicijos ir vėl laimėjo. Deja, po finišo teisėjai nustatė, kad Saulius kartu su kartu svėrė dviem kilogramais mažiau, negu leistina. Dėl to lietuvis etape liko paskutinis ir prarado bet kokias viltis nugalėti čempionate.

„Truputį per mažai valgiau pastarąsias keletą dienų, todėl numečiau daugiau svorio nei tikėjausi,“ – po finišo neprarado humoro jausmo lietuvis.

Sekmadienį Saulius buvo kupinas ryžto atsirevanšuoti. Kvalifikacijoje ir pusfinalyje Pocevičius finišavo antras. Finale Saulius kovoje dėl pirmos vietos lenkė Latvijos sportininką, susidūrė su juo ir išlėkė iš trasos.

Artimiausios lenktynės Lietuvos kartingo čempionato dalyviams vyks Vilniaus „Plytinės“ kartodrome. Rugsėjo 13-14 dienomis čia vyks paskutinysis Lietuvos kartingo čempionato etapas.

Kasparas Vaskelis pirmas, Silvesteris Aleksejevas-antras Rokas Baciuska pirmas, Laurynas Razas-antras

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas