Šiauliuose – dar vienos tarptautinės kartingo lenktynės

Grįžti atgal
Publikuota: 2022.06.05

Dar nespėjo ataušti asfaltas po Lietuvos kartingo čempionato etapo, kai pirmą vasaros savaitgalį Šiauliuose į pirmą 2022 metų „Rotax Max Nordic Challenge“ etapą atvyko daugiau nei 100 sportininkų iš 6 valstybių. Tai buvo kol kas daugiausiai svečių iš užsienio pritraukusios varžybos. Namų sienų pranašumo Lietuvos lenktynininkai šį kartą neturėjo, nes Bačiūnų kartodromas kol kas ir mūsiškiams yra mažai pažįstamas: nauja danga šiame kartodrome buvo įrengta tik balandį, o dabar ją išmėgino ir solidus būrys svečių iš užsienio.

„Rotax Max Challenge“ lenktynių serijos iniciatorius Martynas Tankevičius džiaugėsi, kad per trejus metus entuziastų būrys išaugo bene dvigubai.

„Rotax Max Challenge“ varžybos yra vienos iš trijų pasaulyje organizuojamų gamintojų mono taurės turnyrų. Jos yra patvirtintos ir tarptautinės automobilių federacijos (FIA) kartingo komisijos. Tad sportininkai, pasirinkę „BRP Rotax“ gamintojo variklius gali džiaugtis ne tik pasauliniu pripažinimu, tačiau būti saugūs dėl variklio garantijos ir ilgaamžiškumo. „Tarp pačių mažiausių, „Micro“ klasės sportininkų vyksta ypač atkaklios kovos, o daugiau nei 20 lenktynininkų tik dar sykį patvirtina mūsų sprendimų tikslumą: šis sportas ir panašios lenktynių serijos, kai skirtingų valstybių sportininkai važiuoja identiška technika, yra perspektyvios, įdomios ir patrauklios dalyviams bei žiūrovams. Panašu, kad pavyko sukurti gražią sportinę šventę visiems dalyviams, nes po varžybų sulaukiau daug padėkų iš svečių. Jie yra matę daug tarptautinio lygio kartodromų, tad puikiai supranta, kad naujas kartodromas Šiauliuose tik pradeda naują savo istorijos etapą, bet mūsų pastangos ne tik užtikrinti aukštą sportinį lygį, bet ir gerą nuotaiką – pasiteisino su kaupu. Vien mechanikų kompetencijų ir įgūdžių varžybos, kurios nebuvo iš anksto skelbtos, ir kurių finale daugkartinis Lietuvos čempionas Paulius Paškevičius, dabartinis „Paške Racing“ komandos vadovas, turėjo pripažinti varžovo iš Latvijos pranašumą, sukėlė didžiulę intrigą. O finaliniai važiavimai daugelyje klasių buvo labai įdomūs – tuo mūsų lenktynių serija ir žavi“, – pasakojo vienas iš varžybų organizatorių.

Lietuvos atstovams Šiauliuose pavyko laimėti ne vieną finalą. Pačioje gausiausioje „Rotax Micro“ klasėje nugalėtoju tapo Majus Mazinas.

Lietuvišką licenciją turi ir „Rotax Junior“ klasės finalą laimėjęs Maximas Schurko, o antrąją vietą ant garbės pakylos užėmė Tomas Rudokas.

„Rotax Mini“ įskaitoje nugalėtoju tapo latvis Tomas Strele, o sidabriniu prizininku – Arnas Čaplikas. Tarp „Rotax Senior“ klasės sportininkų sėkmingiausiai iš mūsų šalies atstovų startavo Andrėja Vibriantytė – ji užėmė trečiąją vietą. Greičiausios šios lenktynių serijos technikos – „DD2 Masters“ – klasės finale antrasis finišavo Mykolas Mazinas.

Puikiu oru vykusios lenktynės – tai pirmasis šių metų „Rotax Max Nordic Challenge“ varžybų etapas. Lenktynininkai iš Baltijos ir Šiaurės Europos valstybių (beje, pirmame etape dalyvavo sportininkai ir iš Ukrainos bei Sakartvelo) dar kovos Latvijoje ir Estijoje: susumavus trijų etapų taškus ir paaiškės, kas tampa šios lenktynių serijos prizininkais įvairiose klasėse. „Rotax“ klasių sportininkai yra suinteresuoti dalyvauti visuose lenktynių etapuose, nes kiekvieno etapo metu sportininkai kaupia taškus, kurie lemia, kas sezono pabaigoje vyks į  „Rotax Grand Final“  lenktynes, o tai – kiekvieno sportininko svajonė!

Šiais metais Lietuvos „Rotax Max Challenge Lithuania“ DD2 ir „Micro MAX“ klasių laimėtojai turės neįkainojamą galimybę savo jėgas išbandyti Portugalijoje! O ir kitų klasių nugalėtojai neturėtų liūdėti, nes serijos laimėtojams bus įteikti solidūs prizai, pavyzdžiui,  „Rotax“ varikliai.

Galima neabejoti, kad Bačiūnų kartodromą pamėgs ir svečiai – ši techninio sporto bazė dėl palyginus nedidelio atstumo yra patraukli ir patogi svečiams iš Latvijos, o kartodromo šeimininkų noras kuo greičiau atlikti įvairius naujus infrastruktūros darbus, kad kartodromas galėtų tapti geriausiu regione, turėtų jau artimiausiomis savaitėmis pakeisti ir visą kartodromo aplinką.

Lietuvos čempionato trečiasis etapas birželio 25 dieną irgi vyks Šiaulių regione – sportininkai lenktyniaus Šiaulių darbo rinkos mokymo centro kartodrome. Į Bačiūnus sportininkai sugrįš rugsėjo mėnesį, kai šiame kartodrome bus kovojama penktame šalies čempionato etape: šios varžybos bus įtrauktos ir į Latvijos bei Estijos čempionatus, tad Šiauliuose pamatysime dar didesnį būrį lenktynininkų.


FINIŠAVO ROUND 2+NORDIC. Rotax Max Lithuania Challenge! lenktynės Šiauliuose! Po permainingų penktadienio treniruočių, šeštadienį vykusiame finale pagaliau sulaukėme vasariškų orų!
Lenktynėse dalyvavo 100 #Rotax klasių sportininkų, kurie rodė savo pasaulinį profesionalumą bei tik super finalo finišo vėliavos mosto metu buvo aiškūs nugalėtojai, tad įtampos ir intrigos turėjome abi lenktynių dienas!
🏁NUGALĖTOJAI🏁
ROTAX MICRO
🥇Majus Mazinas
🥈Alekss Menesis
🥉Oiva Vettenranta
ROTAX JUNIOR
🥇Maxim Shchurko
🥈Tomas Rudokas
🥉Tonis-Johannes Toomingas
ROTAX MINI
🥇Toms Strele
🥈Arnas Caplikas
🥉Trofim Krotov
ROTAX SENIOR
🥇Daniil Kukuruzov
🥈Artjoms SESTAKOVS
🥉Andreja Vibriantyte
ROTAX DD2
🥇Ragnar Veerus
🥈Patriks Noels Locmelis
🥉Emils Akmens
ROTAX DD2 Masters
🥇Kristaps Gasparovics
🥈Mykolas Mazinas
🥉Priit Sei
Ačiū už dalyvavimą ir iki kitų kartų! 🤝

Kviečiame registruotis į @ROUND 2+NORDIC. Rotax Max Lithuania Challenge! varžybas, kurios startuos jau birželio 4 dieną, Bačiūnų kartodrome!

„Rotax Max Challenge“ varžybos yra vienos iš trijų pasaulyje organizuojamų gamintojų mono taurės turnyrų. Jis yra patvirtintas ir tarptautinės automobilių federacijos (FIA) kartingų komisijos. Tad sportininkai, pasirinkę BRP Rotax gamintojo variklius gali džiaugtis ne tik pasauliniu pripažinimu, tačiau būti saugūs dėl variklio garantijos ir ilgaamžiškumo.
Rotax klasių sportininkai yra suinteresuoti dalyvauti visuose lenktynių etapuose, nes kiekvieno etapo metu sportininkai kaupia taškus, kurie lemia, kas sezono pabaigoje vyks į  „Rotax Grand Final“  lenktynes, o tai – kiekvieno sportininko svajonė! Šiais metais Lietuvos „Rotax Max Challenge Lithuania“ DD2 ir Micro MAX klasių laimėtojai turės neįkainojamą galimybę savo jėgas išbandyti Portugalijoje! Boa sorte começar corrida!
@ROTAX MAX Lithuania challenge
LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas