Rekordinis sportininkų skaičius su modernia kartingo trasa Rygoje susipažino lenktyniaudami Baltijos taurės varžybose

Grįžti atgal
Publikuota: 2023.09.01

Po ilgos pertraukos RB Lietuvos kartingo čempionatas persikėlė už šalies ribų. Penktasis pirmenybių etapas savaitgalį buvo surengtas atnaujintame Rygos (Latvija) 333 sporto komplekse.

Tuo pačiu Rygoje vyko ir Baltijos kartingo taurės, Lietuvos taurės bei Estijos čempionato etapai, todėl šios varžybos pasižymėjo ir dideliu lenktynininkų skaičiumi, ir nuožmia konkurencija.

Iš rekordinio skaičiaus – daugiau nei 210 dalyvių – didžiausią dalį sudarė sportininkai iš Lietuvos. Nenuostabu, kad masiškumu lietuviai gerokai lenkia Baltijos kaimynes, o ir atkakli kova dėl RB Lietuvos čempionato įskaitos taškų verčia sportininkus aktyviai dalyvauti kiekviename etape.

Įdomu ir tai, kad pernai smarkiai atnaujintas ir patobulintas 333 sporto kompleksas daugeliui lietuvių dar nebuvo pažįstamas, todėl daug ką lėmė ir tai, kaip greitai pavyko ją perprasti ir pajausti. Kartingo trasos ilgis nuo 1200 m padidintas iki 1340 m, o lenktynininkų laukė 15 įvairių posūkių. Šioje trasoje planuojama rengti ir Europos kartingo čempionatą.

Pirmą kartą atnaujintą kartingo trasą Rygoje išbandė ir žinomas mūsų šalies lenktynininkas, pagrindinis Lietuvos kartingo čempionato partneris Rokas Baciuška. Pasaulio ralio-reidų čempionas šį savaitgalį planavo dalyvauti Argentinos etape, tačiau turėdamas solidžią persvarą prieš varžovus, nusprendė praleisti šį etapą, o atsiradusį laiką išnaudoti lenktyniaujant kartingo čempionate.

  1. Baciuška liko sužavėtas atnaujinta kartingo trasa Rygoje ir teigė, kad Lietuvai dabar galima mokytis iš kaimyninių šalių.

„Labai smagu, kad Latvija turi tokią trasą. Apskritai ir latviai, ir estai turi daugiau kartingo trasų. Lietuva tikrai atsilieka savo trasų kokybe. Latvijoje trasa išties puiki – su geru asfaltu, pakankamai plati, greita ir saugi. Man trasa patiko ir tikrai dar norėtųsi čia sugrįžti. Pati Ryga yra vos už 20 km, susisiekimas geras, todėl nenustebčiau jei čia vyks Europos čempionatas“, – kalbėjo R. Baciuška.

Pajėgiausioje KZ2 klasėje šįkart nugalėjo estas Siimas Leedmaa. Antrąją vietą užėmė Kajus Šikšnelis, trečiąją – Ainis Klimavičius.

Savo klasių nugalėtojais Latvijoje tapo Linas Volungevičius („OK Junior“) ir Vytautas Adomaitis („KZ2 Masters“).

Antrąsias vietas užėmė Gustas Radavičius („Mini“) ir Robertas Saveikis („KZ2 Masters“), trečiąsias – Elvis Krasauskas („OK Juniors“) ir Tautvydas Sviklas („KZ2 Masters“).

Už garbingą lenktyniavimą teisėjai tradiciškai skyrė nominaciją. Šįkart ji atiteko būtent R. Baciuškai.

„Garbingas lenktyniavimas, manau, reiškia važiavimą be „nesąmonių“. Tai gali būti gražūs lenkimai, adekvatus elgesys trasoje. Tikrai nežinau kaip teisėjai tą įvertina, bet smagu, nes tokio apdovanojimo savo karjeroje dar nebuvau turėjęs“, – šypsojosi R. Baciuška.

Sekmadienį vyko „Rotax“ klasių lenktynės. Iš lietuvių nugalėtojais tapo Jokūbas Juozaitis („Rotax Nano“), Joris Žygimantas Stankevičius („Rotax Micro“), Nemunas Volbekas („Rotax Mini“), Gediminas Udras („Retro ČŽ“) ir Kęstutis Jankauskas („Retro Minsk“).

Dar viena naujovė – pirmą kartą Baltijos šalyse vyko „OKN ir OKN Junior“ klasių kartingų varžybos. Šias klases praėjusiais metais patvirtino Tarptautinė automobilių sporto federacija (FIA).

OKN kategorijoje nugalėjo Markas Šilkūnas, o „OKN Junior“ – Vanesa Šilkūnaitė.

„Lenktynių linijos“ komandos vadovas Martynas Tankevičius pastebi, kad kartingo sportas Lietuvoje išgyvena pakilimą, o tai leidžia tikėtis ateityje turėti nemažai gero lygio lenktynininkų.

„Nenoriu sakyti, kad išgyvename aukso amžių, nes tikiu, kad ateityje bus dar geriau, bet šiuo metu turime „spurtą“. Turime didelį naujų dalyvių įsijungimą ir tai labai džiugina, – sakė M. Tankevičius. – Kiekvieno kelias į sportinį gyvenimą yra skirtingas. Nemažai tėvelių pastebi vaikų talentą ir nukreipia juos tiesiai į sporto komandas, bet labai didelį indelį duoda kartingo sporto mokyklos ir būreliai. Jos suteikia kartingo sporto pagrindus, o vėliau jau atsiranda motyvacija sportuoti toliau bei siekti aukštų rezultatų.“

Beje, kitas „Baltic Karting Cup“ varžybų etapas, kuris bus surengtas rugsėjo 23-24 dienomis, vyks dar vienoje naujoje trasoje – „Laitse Rally Park“ Estijoje. Ten dar niekas iš lietuvių nėra treniravęsi. Tai bus ir paskutinis etapas, tad jose bus apdovanoti asmeninių įskaitų nugalėtojai bei paaiškės, kurios šalies sportininkai yra stipriausi. Po dviejų etapų Baltijos taurės komandų įskaitoje pirmauja Lietuva, 47 taškais lenkianti Estiją.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas