RB Lietuvos kartingo čempionato etape Aukštadvaryje – S. Juodviršio komandos dominavimas ir R. Baciuškos startas

Grįžti atgal
Publikuota: 2023.06.27

Atkakli kova, azartas, džiaugsmo pliūpsniai ir nusivylimo skausmas – tokias emocijas ir vaizdus buvo galima išvysti po trejų metų pertraukos į Aukštadvario kartodromą sugrįžusiame RB Lietuvos kartingo čempionato etape.

Šeštadienį buvo surengtas ne tik trečiasis RB Lietuvos čempionato etapas, bet ir „Baltic Karting Academy“ taurės trečias etapas.

Ryškiausiai Aukštadvaryje spindėjo žinomo Lietuvos lenktynininko Simo Juodviršio komanda – „SJ Motorsport“. Jos atstovai dominavo galingiausioje KZ2 klasėje, o iš viso pelnė net penkis Lietuvos čempionato etapo medalius.

„Komandos pasirodymą vertinu labai gerai, bet tobulumui ribų nėra. Kiekvienoje klasėje turime po lenktynininką, todėl visur norime iškovoti pirmąsias vietas. Šįkart iki to šiek tiek pritrūko, bet šis tikslas veda į priekį ir stengiamės dėl to. Pasirodymas stipriausioje KZ2 klasėje tikrai džiuginantis, todėl galiu konstatuoti, jog savaitgalis buvo labai geras“, – teigė S. Juodviršis.

KZ2 klasės finale triumfavo Ainis Klimavičius, 21 trasos ratą įveikęs per 17 min. 31 sek. Mažiau nei 7 sek. nuo jo atsiliko Kajus Šikšnelis. Abu jie atstovauja minėtai „SJ Motorsport“ komandai. K. Šikšnelis atkakliame finiše akimirka aplenkė savo jėgas Aukštadvaryje nusprendusį išbandyti vieną geriausių Lietuvos lenktynininkų, pasaulio ralio-reidų čempioną Roką Baciušką („RB Motorsport“), kuris yra ir pagrindinis Lietuvos kartingo čempionato partneris.

„Smagu buvo varžytis gausiausioje ir galingiausioje KZ2 klasėje. Radiatoriškėmis vadinamoje trasoje svarbiausiu veiksniu liko atidumas bei varžovų klaidelių gaudymas. Finale pavyko pasinaudoti net keletu iš jų ir tai leido bendroje įskaitoje užimti 3 vietą. Tokia pat pozicija „OK Junior“ klasėje džiaugėsi ir mano mažasis brolis Simas, – reziumavo R. Baciuška. – Žinoma, abiem siekiamybė visuomet yra aukščiausias podiumo laiptelis, tad tęsime sunkų darbą ir nepasiduosime sparčiai visose kategorijose augančiai konkurencijai.“

„KZ2 Masters” klasėje triumfavo Mykolas Mazinas („Auteks“), antrąją vietą užėmė Algirdas Augustaitis („SJ Motorsport“), trečiąją – Robertas Saveikis („Driver Management“).

„OK“ kartingų klasės finale nugalėjo Dovydas Gudelevičius („Razas Motorsport“). Antrąją ir trečiąsias vietas užėmė šeimyninis duetas – atitinkamai Karolis Pakrosnis ir Paulius Pakrosnis („Dream 2 Drive“).

„OK Junior“ klasėje greičiausias finale buvo Markas Šilkūnas („Siųskpigiau.lt – Pilėnai Racing“), aplenkęs Liną Volungevičių („NSL Racing“) ir Simą Baciušką („RB Motorsport“).

„Mini 60” klasėje triumfavo Nojus Stasionis („SJ Motorsport“), antras liko Jokūbas Vaškelis („Intrepid Baltic Team“), trečias – Gustas Radavičius („Baltic Karting Academy PRO“).

„Micro 60” klasės nugalėtoju tapo Emilis Čepkauskas („PaskeRacing“). Antroje pozicijoje finišavo Kristupas Stasionis („SJ Motorsport“), trečioje – Benas Sitnikovas („TS Motorsport“).

Atkakli kova vyko ir „Baltic Karting Academy“ taurės varžybose.

„Briggs Mini“ klasės prizininkai:

 1. Vėjas Buchincevas
  2. Dovydas Kvaselis
  3. Domantas Maciulevičius.

„Briggs Junior“ klasės prizininkai:

 1. Kajus Juodis
  2. Emilis Bukauskas
  3. Aironas Dapkevičius.

„Briggs Master“ klasės prizininkai:

 1. Jokūbas Mitkus
  2. Eimantas Valauskas
  3. Aras Kvedaras.

„Cadet“ klasės prizininkai:

 1. Markas Vaičekauskas
  2. Jurgis Marcinkevičius
  3. Lukas Stasionis.

Sekmadienį kartingo savaitgalį Aukštadvaryje pratęsė „Rotax Max Challenge Lithuania“ varžybų trečiasis etapas bei „Retro“ taurė.

„Rotax DD2“ klasės finale nugalėjo Maksimas Ščurko („Lenktyninių Linija Driver Management“), antras buvo estas Ragnaras Veerusas („BirelART Baltics“), trečias – Maksimas Golubovas („ARTkart“).

„Rotax Max“ klasėje nugalėjo Oskaras Savickis („ARTkart“), o „Rotax Junior“ – Oliveris Kurgas („Racing Academy“).

„Rotax Mini“ klasės nugalėtoju tapo Nemunas Volbekas („Paske Racing“), „Rotax Micro“ – Patrikas Jocius („GS Racing Club“), „Rotax Micro Nano“ – Andrius Maniušis („NSL Racing“), „Retro“ – Ričardas Gluoksnys („TS Motorsport“).

Iš viso Aukštadvario kartodrome varžėsi apie 150 lenktynininkų.

Kartingo lenktynininkai į Aukštadvarį sugrįžo po trejų metų pertraukos. S. Juodviršis neslepia, kad tokia trasa Lietuvos lenktynininkams yra labai reikalinga.

„Tai viena geriausių ir techniškiausių trasų. Pats vaikystėje čia praleidau daug laiko, prasukau daug ratų ir spėjau labai daug išmokti. Nors trasa gali pasirodyti kaip nesunki, bet išties tai techniška trasa su specifiniais posūkiais. Manau, kad kiekvienas lenktynininkas privalo joje važinėti. Tikiuosi, kad trasa toliau tarnaus kartingo sportui“, – vylėsi S. Juodviršis.

Ketvirtasis RB Lietuvos kartingo čempionato etapas bus surengtas liepos 29-30 dienomis Kuršėnuose.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas
LIETUVOS KARTINGO TAURĖS rėmėjas