Puiki Justo Jonušio sezono pradžia suaugusiųjų klasėje

Grįžti atgal
Publikuota: 2017.02.07

J.Jonusis2

Šių metų lenktynių sezonas puikiai prasidėjo Italijos „DR Racing“ komandą atstovaujančiam Justui Jonušiui – WSK „Super Masters“ turnyro pirmajame etape Italijoje lietuvis užėmė puikią ketvirtą vietą.

Justo Jonušio rezultatas yra geriausias lietuvių rezultatas WSK serijos lenktynėse per pastaruosius keletą metų, nes iki to tik Simas Juodviršis yra laimėjęs šios serijos lenktynes. Simas visada buvo tituluojamas „lietaus žmogumi“, nes buvo itin greitas važiuojant per lietų. Panašu, kad Juodviršio pėdomis ima sekti ir dar vienas lietuvis – Justas Jonušis.

Šiais metais Justas sezoną pradėjo OK kartingo klasėje, kur lenktyniauja sportininkai nuo 14 metų. Tačiau lyderių pozicijose čia kaunasi 23-25 metų subrendę lenktynininkai, tarp kurių yra bent keletas Pasaulio ir Europos kartingo čempionų. Praktiškai ta pati lenktynininkų rikiuotė kaip ir WSK lenktynėse, kaunasi ir Europos bei Pasaulio kartingo čempionatuose.

Pirmosios Justo lenktynės Italijos „Adria“ lenktynių trasoje nežadėjo lengvo gyvenimo. Prieš savaitę vykusiose WSK „Champions cup“ taurės lenktynėse lietuvis nors ir pateko į pagrindinį finalą, jame finišavo tik 29 vietoje, nes po kontakto su priešininku turėjo pasitraukti iš lenktynių likus iki finišo 2 ratams.

„Šita klasė man visiškai nauja, o ir komanda neturi didelės patirties dirbant su OK klasės technika. Nors prie gerokai didesnių greičių adaptavausi greitai, bet kovoti su tokia stipria lenktynininkų rikiuote tikrai nėra lengva,“ – po finišo pasakojo J. Jonušis.

Lietuvis po lenktynių dar savaitei pasiliko Italijoje, nes praėjusį savaitgalį čia prasidėjo kitas WSK turnyras – „Supar Master series“ pirmasis etapas.

Pasiliko ir dauguma konkurentų, tad kova nežadėjo būti lengva. Artėjant savaitgaliui trasą ėmė merkti lietus ir tai dar labiau komplikavo reikalus – pirmosiose treniruotėse Justą nuo lyderių skyrė tikra praraja – jis buvo kiekviename rate net trimis sekundėmis lėtesnis.

„Vėliau viskas tarsi nušvito – mes su komanda ėmėmės kardinalių savo technikos reguliavimo permainų ir rezultatai pradėjo ženkliai gerėti,“ – pasakoja Justas.

Kvalifikacinėse treniruotėse Justas parodė 22 laiką iš 51 lenktynininko, tačiau svarbiausia, kad atsilikimas nuo lyderių viename rate jau sudarė vos sekundę.

„Kartingo sporte sekundė rate tai yra baisiai daug, kartingas vis dar nevažiuoja taip, kaip norėtųsi. Ypač daug pralošiu lėtuose posūkiuose, nes visiškai nėra sukibimo,“ – pasakojo lietuvis.

Atkrintamuosiuose važiavimuose pagaliau fortūna ėmė šypsotis ir Justui. Pirmajame važiavime jis parodė dešimtą laiką. Deja, antrajame pateko į avariją ir nukrito į 18 vietą, bet jau sekantį kartą lietuvis sublizgėjo ir finišavo 7 vietoje!

Susumavus rezultatus po atkrintamųjų važiavimų lietuvis buvo klasifikuotas 21 vietoje.

Užtat pusfinalyje Justas ėmė išdarinėti tikrus stebuklus – jis finišavo šeštas ir parodė trečią geriausią rato įveikimo laiką! Į Jonušio jaunesniojo greitį dėmesį atkreipė ir kartingo žurnalo „Vroom“ reporteriai, savo reportaže pavadinę Justo važiavimą lakoniškai – „Great drive“.

„Gaila, kad dėl smarkaus lietaus pusfinalis buvo sutrumpintas. Galėjau aplenkti dar bent pora lenktynininkų, nes greičio buvo pakankamai ir mačiau kaip artėju prie lyderių. Tiesiog nuo starto teko smarkiai kovoti dėl pozicijų, o tuo tarpu lyderiai paprasčiausiai nuvažiavo,“ – po finišo sakė Justas Jonušis.

J.Jonusis3

Pagrindiniame finale, į kurį patenka 34 greičiausi sportininkai, Jonušis startavo iš šeštos eilės. Po pirmojo rato Justas nukrito per dvi pozicijas, nes, kaip pats vėliau sakė, „pramiegojo“ startą. Tačiau lietaus plaunamoje trasoje lietuvis puolė lenkti vieną priešininką po kito ir finišavo septintas. Tačiau po finišo trims prieš jį finišavusiems sportininkams buvo skirtos laiko baudos už neleistiną kovą ir Justas Jonušis buvo klasifikuotas 4 vietoje! Negana to, Jonušis parodė antrą greičiausią ratą lenktynėse.

„Nesitikėjau, kad taip gerai seksis. Aišku man padėjo lietus, kuris šiek tiek apvienodina kartingo galimybes. Gaila, kad ir superfinalas buvo sutrumpintas, nes iki prieš mane finišavusio buvusio lenktynininko man buvo likę mažiau nei pusė sekundės, o kiekviename rate už jį buvau greitesnis mažiausiai po pusę sekundės,“ – be jokios pagarbos autoritetams po finišo pasakojo Justas Jonušis. Davide Vidales yra praėjusių metų Pasaulio kartingo vicečempionas.

Beje, Justas Jonušis šiose lenktynėse už savo nugaros paliko ne vieną žinomą lenktynininką, pavyzdžiui lenkas Karol Basz taip pat savo prizų lentynoje turi ir Europos ir Pasaulio čempiono titulus, bet finišavo šeštas. Žinomo lenktynininko Ralfo Schumacherio sūnus Davidas finale startavo iš aštuntos eilės bet finišavo vos 27 vietoje.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas