Pirmose lenktynėse naujoje komandoje J. Jonušis – tarp lyderių

Grįžti atgal
Publikuota: 2015.03.03

Justas_WSK_Gold_Cup icon

Justas Jonušis praėjusį savaitgalį debiutavo „DR Racing” komandos sudėtyje. Italijos „Adria“ lenktynių trasoje vyko „World Series Karting Gold Cup“ lenktynės, kurios sutraukė beveik tris šimtus sportininkų iš viso pasaulio. Vien tik „KF Junior“ klasėje, kurioje startavo ir lietuvis, kovojo net 53 lenktynininkai.

Justas pirmą sezoną startuoja galingoje „KF Junior“ klasėje, kur lenktyniauja sportininkai iki 16 metų. Justas yra trimis metais jaunesnis, todėl ypatingų rezultatų komanda jam nekelia. Nepaisant to, jaunasis vilnietis pateko į pagrindinį lenktynių finalą.

Savaitgalis prasidėjo visai neblogai – pirmųjų treniruočių metu Justas buvo tarp lyderių, tačiau susidūrė su netikėtomis problemomis: Justui visą lenktynių savaitgalį smarkiai skaudėjo šonkaulius.

„Turbūt nebetinka mano naudojama šonkaulių apsauga. Kai kuriuose posūkiuose tikrai labai skaudėjo, o kelis kartus vos sugebėjau atvažiuoti iki finišo. Nežinau, gal kažkur ją pažeidžiau, o gal tiesiog išaugau“, – po savaitgalio juokavo J. Jonušis.

Justas naudojo savo pernai metų apsaugą, kuri tiesiog jau per maža. Nors šiais metais jis dalyvavo jau ne vienose lenktynėse ir viskas buvo gerai, tačiau „Adria“ trasa yra specifinė, joje yra ilgų greitų posūkių, kuriuose šonkaulių apsauga turi ypač didelę reikšmę, nes sportininkus veikia didelė šoninė jėga, todėl ši problema ir paaštrėjo.

Juokas juokais, tačiau iš skausmo pabalęs lenktynininko veidas kėlė nemažai nerimo. Deja, padaryti nieko nebuvo įmanoma, todėl Justas savaitgalį važiavo kęsdamas skausmą.

Po lenktynių savaitgalio komandos vadovas Danilo Rossi sutarė su apsaugų gamintoju „Tillett“, kad lietuviui bus pagaminta specialiai Justui pagal jo kūno sudėjimą pagaminta šonkaulių apsauga. Nors laisvose treniruotėse J. Jonušis buvo labai greitas, kortas sumaišė kvalifikacija. Šiek tiek neteisingai parinktas padangų slėgis ir rezultatas – 27 vieta. Tai nėra blogai, tačiau tapo aišku, kad finaliniuose važiavimuose bus labai sunku, nes teks startuoti iš rikiuotės vidurio.

Komandos vadovas, penkis kartus pasaulio kartingo čempionas Danilo Rossi ramino Justą, kad tai patirties stoka. Tiesiog lietuvio kartingo padangos dėl per mažo slėgio nespėjo sušilti iki darbinės temperatūros. Mat treniruotėse lenktynininkai važiuoja 20 minučių, o kvalifikacijoje geriausią rato laiką reikia parodyti per dvigubai trumpesnį laiką. Komanda daug testuoja įvairių reguliavimų ir per lenktynes, ir per treniruotes, nes pagrindinis ekipos tikslas – kuo geresnis pasiruošimas Europos ir pasaulio čempionatams.

Pusfinalyje Justas, dėl kontakto su priešininku ir nukritusio bamperio, po finišo teisėjų buvo nubaustas 30 sekundžių bauda, nes šiais metais įvestos naujos taisyklės – kartingo aptakai specialiai tvirtinami labai silpnai, kad net po menkiausio smūgio į priešininką nukristų. Kol kas dėl šios taisyklės kenčia daugybė sportininkų, tačiau pusfinalyje susikrautas pranašumas net pridėjus teisėjų baudą leido Justui patekti į finalą. Tiesa, lietuvis startavo iš rikiuotės galo…

Finale startavęs gale Justas negalėjo tikėtis aukštų rezultatų, nes kuo toliau nuo pirmų pozicijų, tuo didesnė tikimybė patekti į avariją.

Taip ir nutiko – iš pradžių prieš Justą važiavęs sportininkas apsisuko ir lietuviui neliko kur dėtis, tik trinktelėti į priešais sustojusį kartingą. Vėliau, viename iš posūkių tiesiai prieš lietuvio nosį susidūrė ir sustojo skresai trasos dar du sportininkai – ir vėl incidentas.

Galutinėje įskaitoje Justas Jonušis liko 31-oje vietoje. Iš vienos pusės, toks rezultatas ne itin tenkina patį sportininką, Justas žino, kad gali būti daug greitesnis. Tačiau komandos vadovas Danilo Rossi patenkintas lietuvio pasirodymu – jis aplenkė net 22 konkurentus bei prasibrovė į pagrindinį finalą. Tai pirmus metus šioje klasėje „World Series Karting“ lenktyniaujančiam vaikinui yra puikus rezultatas.

„Žinau, kad manęs laukia labai sunkus sezonas. Daugelis mano konkurentų, su kuriais koviausi silpnesnėje „Mini“ klasėje pernai, į WSK turnyrus net nevažiuoja, dalyvauja mažesnę konkurenciją turinčiose lenktynėse, nes tai yra turbūt patys konkurencingiausi etapai pasaulyje. Kol kas man svarbiausia ne tiek kovoti dėl pergalių, kiek semtis patirties. Čia važiuoja visi tie sportininkai, su kuriais teks kovoti ir Europos bei pasaulio čempionate,“ – po lenktynių sakė Justas Jonušis.

Kitos lenktynės toje pat Italijos „Adria“ trasoje Justo Jonušio laukia jau kitą savaitgalį. Dėl to lietuvis net nevažiavo namo – dienas iki savaitgalio praleis besimokydamas. Treniruotis iki ketvirtadienio negalima, nes lenktynių organizatoriai neleidžia. Dėl to Justas šalia lenktynių trasos esančiame viešbutyje mokysis, nes dėl intensyvaus lenktynių grafiko tenka praleisti nemažai pamokų mokykloje. Į Italiją jaunasis lenktynininkas su savimi atsivežė visus pratybų sąsiuvinius ir vadovėlius.

Justas WSK Gold Cup 01-03-2015-5 Justas WSK Gold Cup 01-03-2015-7 Justas WSK Gold Cup 01-03-2015-10

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas