Naujame Lietuvos kartingo sezone – dėmesys didesniam važiavimų skaičiui

Grįžti atgal
Publikuota: 2024.04.19

Naujame Lietuvos kartingo sezone – dėmesys didesniam važiavimų skaičiui

Sparčiai artėja naujas RB Lietuvos kartingo čempionato sezonas, kuriame šiemet netrūks naujovių.

Džiugu tai, kad RB Lietuvos kartingo čempionato partneriu lieka dukart pasaulio ralio-reidų čempionas bei Dakaro ralio prizininkas Rokas Baciuška. Jis, pagal galimybes, turėtų apsilankyti kai kuriuose etapuose bei galbūt ir išbandyti jėgas su kitais dalyviais.

„Visą laiką smagu padėti jauniesiems lenktynininkams ir būti Lietuvos čempionato dalimi. Pats savo karjerą irgi pradėjau nuo kartingo, todėl vedamas geros idėjos, nusprendžiau tęsti bendradarbiavimą, – teigė R. Baciuška. – Šiuo metu dar negaliu pasakyti, į kuriuos etapus pavyktų atvykti, bet tokių planų tikrai yra.“

Pagrindinė sezono naujiena – šiais metais RB Lietuvos kartingo čempionato etapuose dalyviai turės daugiau važiavimų. Visi etapai truks po dvi dienas, per kurias lenktynininkų lauks oficialios treniruotės, kvalifikacija ir trys, o ne du kaip anksčiau, atkrintamieji važiavimai (heat). Etapai tradiciškai finišuos finalinėmis lenktynėmis.

„Norime sudaryti sąlygas Lietuvos sportininkams, kad jie būtų pasiruošę dalyvauti tarptautinėse varžybose ir kad labai smarkiai nesiskirtų varžybų formatas. Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir daugelio Vakarų Europos valstybių lenktynių formatų – tai sportininkų nuvažiuojamų kilometrų (ratų) skaičius lenktynių savaitgalio metu. Daugiau važiavimų, o šiemet bus vienomis atkrintamosiomis (heat) daugiau nei pernai, reiškia geresnę lenktynininkų sportinę formą“, – sakė naujasis Lietuvos kartingo federacijos prezidentas Darius Jonušis.

Lietuvos čempionatą sudarys šeši etapai. Pirmasis iš jų balandžio 27 dieną vyks Anykščiuose. Gegužės 25 dieną kartingo lenktynininkai rinksis Vilniuje, birželio 29 dieną – Šiauliuose, liepos 27 dieną – Smalininkuose, rugpjūčio 31 dieną – Kuršėnuose, o sezoną vainikuos paskutinis etapas rugsėjo 28 dieną Aukštadvaryje. Liepos 6 dieną Šiauliuose bus surengtas Baltijos kartingo taurės antrasis etapas.

„Yra dedamos pastangos siekiant gerinti kartingo infrastruktūrą Lietuvoje, tačiau šitie reikalai juda lėtai. Sieksime kalbėtis su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nes didžioji dalis trasų vienokia ar kitokia forma priklauso valstybei ir yra šios ministerijos pavaldume. Kai kurių trasų būklė yra kritiška, o kartingai yra pradmuo būsimiems vairuotojams, kad ateityje jie taptų saugaus eismo dalyviais. Tai yra vienintelė transporto priemonė, kurią vaikai gali vairuoti neturėdami vairuotojo pažymėjimo, nors iš esmės viskas – inercija, mąstymas, stabdymo kelias, vairas, akceleracija, bendras suvokimas – yra lygiai taip pat kaip automobilyje. Dėl to kartingai yra labai svarbi priemonė tam, kad ateityje turėtume daugiau saugaus eismo dalyvių. Žinoma, ne mažiau svarbus mums yra ir profesionalus sportas“, – pabrėžė D. Jonušis.

Dėl šalies čempiono titulo sportininkai varžysis „Micro“ (amžius 7-9 metai), „Mini“ (9-12 metų), „OK Junior“ (12-14 metų), OKN (nuo 14 metų), KZ2 (nuo 15 metų) ir „KZ2 Masters“ (nuo 35 metų) kategorijose.

Varžybų dieną taip pat lenktyniaus ir „Retro“ sportininkai bei naujos „Cadet“ kategorijos jaunieji lenktynininkai. Taip pat vyks „Baltic Karting Academy“ taurės varžybos („Mini“, „Junior“ ir „Master“ kategorijose).

Visi Lietuvos kartingo čempionato etapai žiūrovams bus nemokami, o rezultatus bus galima stebėti internete.

LKF prezidentas D. Jonušis džiaugiasi, kad nemažai lietuvių džiugina savo pasiekimais ne tik kaimyninėse šalyse, bet ir svarbiausiuose čempionatuose užsienyje. Jis viliasi, kad aukštą kartelę pavyks ir išlaikyti ir toliau.

„Kaip federacija, mes toliau sieksime didesnio vaikų užimtumo ir masiškumo, skatinsime saugų eismą. Norime, kad varžybos Lietuvoje būtų patrauklios žmonėms, o talentingiausiems sportininkams turime sudaryti kuo geresnes sąlygas, kad jie galėtų išvykti į pasaulines varžybas ir ten galėtų lygiaverčiai kovoti su visais“, – teigė D. Jonušis.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas