Naują kartingo sezoną organizatoriai žada daug naujovių

Grįžti atgal
Publikuota: 2019.04.14

Lietuvos kartingo sporto bendruomenė ruošiasi naujam sezonui. Šalies čempionatą organizuojanti Lietuvos kartingo federacija šiais metais švenčia 20-ies metų veiklos sukaktį ir žada, kad artėjantį sezoną bus daug patrauklių naujovių.

„BMW Lietuvos kartingo čempionato“ varžybos startuoja jau gegužės 11-ą dieną sostinės Plytinės kartodrome. Iš viso šiais metais vyks 5-i „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ etapai. Artėjantis čempionatas yra jau ne pirmas sėkmingo kartingo bendruomenės ir BMW bendradarbiavimo pavyzdys. Štai „BMW kartingo akademijoje“, kur dėmesys buvo skiriamas talentingų vaikų ugdymui, kažkada išaugo dabartinė Lietuvos automobilių sporto legenda, Europos ralikroso čempionas Rokas Baciuška.

Europinės klasės, saugumas ir orientacija į jaunimą

Jau antrus metus aiškiai išreikšta tendencija – orientacija į europines klases. Lietuvos kartingo federacija dar pernai nusprendė penkis metus nedaryti jokių pakitimų šalies čempionato varžybose skirstant tarptautines kartingų kategorijas – „Mini 60“, „OK“. „OK-Junior“ ir „KZ2“. Šių kategorijų technika važiuojantys sportininkai varžosi dėl čempionų titulų. Tuo tarpu kitų klasių kartingais lenktyniaujantys sportininkai  pretenduoja į Lietuvos kartingo federacijos taures. Tokį sprendimą Lietuvos kartingo federacijos taryba priėmė pirmoji  Baltijos šalyse.

Augant greičiams ir masiškumui Lietuvos kartingo federacija vienu iš prioritetų įvardina saugumą – dar nuo 2018 m. kartingo čempionato pradžios, sportininkai lenktyniauja tik su CIK-FIA homologaciją atitinkančiais šalmais. Saugumas čia itin svarbus, kadangi prie kartingo vairo sėda ne tik patyrę meistrai, bet ir pirmuosius žingsnius šiame sporte žengiantys vaikai. Kai su lenktynine technika susipažįsta vaikai – saugumas yra viena iš svarbiausių sudedamųjų. Beje, sertifikuoti vaikiški šalmai yra ne tik saugesni, bet ir gerokai lengvesni, tad jaunųjų sportininkų kaklai posūkiuose mažiau apkraunami.

„Nuo kartingo prasideda kelias į automobilių sporto viršūnes. Ir tam tikrose klasėse čia pradeda važiuoti tikrai jauni sportininkai. Kiekviena save gerbianti lenktynių komanda, kiekvienas treneris stengiasi, kad komandoje važiuotų ne tik greičiausiose klasėse pergales skinantys tituluoti meistrai, bet ir pirmuosius žingsnius šiame sporte žengiantys jaunuoliai. Ir šis sportas vaikams duoda tikrai daug gero. Jis ugdo disciplinos supratimą, jis ugdo saugius būsimus vairuotojus. Kai kartingo paragavę jaunuoliai užauga – jie būna atsakingais vairuotojais bendrojo naudojimo keliuose. Tad mūsų investiciją į jaunimą yra ne tik naujų talentų paieška, bet ir tam tikra socialinė misija.“ – pastebi Lietuvos kartingo federacijos generalinis sekretorius Karolis Razas.

Nauja tradicija – stipendijos tarptautinėms varžyboms

Pastarųjų metų tendencija – vis daugiau jaunųjų Lietuvos sportininkų varžosi Europos ir pasaulio trasose. Vienos iš tokių tobulėti padedančių varžybų – „CIK-FIA Karting Academy Trophy“. Kadangi „CIK-FIA Karting Academy Trophy“ startinis mokestis siekia 3000 eurų, Lietuvos kartingo federacija dar pernai nusprendė paremti jaunųjų sportininkų tobulėjimą – 2018 metų Lietuvos kartingo čempionato europinės klasės „OK-Junior“ laimėtojui federacija nutarė skirti 3000 eurų dalyvavimui 2019 metų „CIK-FIA Karting Academy Trophy“ serijoje.

Šių metų gegužės mėnesį į „CIK-FIA Karting Academy Trophy“ varžybas keliaus pernykščio Lietuvos kartingo čempionato „OK-Junior“ klasės nugalėtojas Kajus Šikšnelis. Tradicija remti jaunus sportininkus yra tęstinė. Lietuvos kartingo federacija finansuos kelionę į 2020 metų „CIK-FIA Karting Academy Trophy“  lenktynes ir šių metų „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ nugalėtojui „OK-Junior“ klasėje.

Dalyvių skaičius šiais metais turėtų vėl augti

Kelių paskutinių metų tendencijos – augantis dalyvių skaičius, galima sakyti, savotiškas šios sporto rūšies renensansas Lietuvoje. Tad panašu, kad 2019 metų „BMW Lietuvos kartingo čempionate“ dalyvių skaičius vėl augs.  Viena iš priežasčių – Lietuvos kartingo federacijos taryba sujungė įvairių serijų varžybas į vieną didžiulį renginį.

Be „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ ir LKF taurės lenktynių šiais metais vyks „ART Kart“ taurės,  „Rotax Lithuania Challenge“ ir „Mėgėjų kartingo akademijos“ lenktynės. Aukščiausiai kotiruojamos čia bus „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ varžybos, kur sportininkai varžysis tarptautinius standartus atitinkančiose  kategorijose ir kovos dėl šalies čempionų vardo. Pirmas „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ etapas vyks gegužės 11-ą dieną Vilniuje.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas