Mūsų kartingo lenktynininkai – pasaulio čempionate

Grįžti atgal
Publikuota: 2017.09.20

Grinbergas

Lietuvos kartingo lenktynininkai jau ne vienus metus taikosi į aukščiausio lygio pasiekimus – dalyvauja Europos ir pasaulio čempionatuose. Tai nėra atsitiktinumai – tai kryptingi sportininkų ir viso Lietuvos kartingų sporto raidos tikslai.

Jau artėjantį savaitgalį, rugsėjo 21-24 dienomis, Didžiojoje Britanijoje vyksiančiose CIK-FIA Pasaulio kartingo čempionato lenktynėse tarp OK klasės technika važiuojančių sportininkų varžysis kylanti Lietuvos kartingo žvaigždė Kasparas Vaškelis. CIK-FIA Pasaulio kartingo čempionate, tą patį savaitgalį, tik OK-Junior klasėje, startuos ir kitas Lietuvos atstovas Gustas Grinbergas.

Kartingo lenktynininkai iš Lietuvos – greiti ir konkurencingi sportininkai. Nors Europos ar Pasaulio čempionatuose lietuvių dalyvauja palyginti nedaug, tačiau konkurentai juos puikiai žino. Dar rugsėjo 9-10 dienomis,  Vokietijos Vakersdorfo kartingo trasoje vykusiose Pasaulio KZ2 klasės kartingo supertaurės lenktynėse dalyvavo vienas greičiausių lietuvių – Rokas Baciuška. Tuomet, finaliniame Pasaulio KZ2 klasės supertaurės važiavime Rokas Baciuška užėmė 16-ą vietą ir įrašė savo vardą tarp 110-ies greičiausių planetos sportininkų.

Orientacija į aukščiausio lygio sportą jau užkoduota Lietuvos kartingo raidos tendencijose – Lietuvos kartingo čempionato lenktynėse populiariausia yra galingiausia europinė KZ2 klasė, kur varžosi daug itin stiprių sportininkų. Lietuva turi galingiausios KZ2 klasės Europos čempioną Simą Juodviršį, Baltijos šalyse KZ2 klasėje kol kas nėra lygių Pauliui Paškevičiui, šioje klasėje važiuoja ir Europos trasose Lietuvos vardą garsinęs Justas Jonušis.

 

 

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas