MICRO klasėje Lietuvos čempionu tapo Laurynas Žadeika

Grįžti atgal
Publikuota: 2017.09.10

Sekmadienį, rugsėjo 3-ią dieną, Smalininkų kartodrome vyko 5-asis Lietuvos kartingo federacijos (LKF) čempionato etapas. Tai buvo paskutinis šio sezono čempionato etapas, tad po jų paaiškėjo ir šių metų Lietuvos kartingo čempionai.
Smalininkų kartodromas – itin greita ir techniška trasa. Šios trasos posūkiai yra itin greiti, sportininkams dėl patiriamų didelių perkrovų čia reikia itin gero fizinio pasirengimo, kad išlaikytų tempą per visus važiavimus. Kartodromo tribūnas sausakimšai užpildę žiūrovai neliko nusivylę – paskutinėse šių metų čempionato lenktynėse netrūko įtemptos kovos ir efektingų akimirkų. Itin įspūdingai atrodė kovos tarp čempionato klasių lyderių. Sportines kovas visose klasėse geriausiai iliustruoja tas faktas, kad finiše skirtumai tarp sportininkų tik šimtosios sekundės dalys. Paskutiniame etape mūsų klubo sportininkai iškovojo prizines vietas. Vytautas Surdokas iškovojo pirmą vietą KZ2 Master klasėje, Laurynas Žadeika Micro klasėje užėmė antrą vietą o Mini klasėje džiaugėsi trečiąja vieta.
Suskaičiavus rezultatus jau galima išvardinti ir 2017 m. Lietuvos kartingo čempionus.
MICRO klasėje Lietuvos čempionu tapo Alytaus rajono techninių sporto šakų klubą „PILĖNAI“ atstovaujantis jaunasis pilotas Laurynas Žadeika. Šios klasės komandinėje čempionato įskaitoje pirmoji vieta taip pat atiteko „PILĖNAI“ ekipai, kuriai atstovavo jau minėtas Laurynas Žadeika ir Markas Šilkūnas.
Nors Lietuvos čempionate MINI klasėje galima startuoti tik sulaukus 9 metų , išskirtine tvarka už pasiektus rezultatus 2016 metais, Lietuvos kartingo federacija leido metais ankščiau startuoti pilotui Laurynui Žadeikai. Šioje klasėje Laurynas kovėsi su kur kas vyresniais ir daugiau patirties turinčiais varžovais. Galutinėje įskaitoje Lietuvos čempionate MINI klasėje Laurynas užėmė garbingą trečią vietą.
Na o greičiausioje „KZ2 MASTER“ klasėje Lietuvos čempionate PILĖNAI klubą atstovavo ilgametę patirtį turintys sportininkai – Vytautas Surdokas bei Aloyzas Čekavičius. Vytautas Surdokas šiais metais tapo KZ2 Master vicečempionu. Aloyzas Čekavičius, nors ir nestartavo dvejuose iš penkių etapų, galutinėje įskaitoje užėmė garbingą penktą vietą. Tarp KZ2 Master komandų klubas PILĖNAI užėmė antrą vietą.
Nors Lietuvoje čempionato varžybų sezonas jau pasibaigė, klubo PILĖNAI sportininkų dar laukia kaimyninėje Latvijoje rugsėjo 30 dieną vyksiančios vienos įdomiausių varžybų Pabaltyje, kur klubo garbę gins keturi sportininkai penkiose klasėse. Iš karto po varžybų Latvijoje sportininkai keliaus į Kauną, kur spalio pirmą dieną vyks komercinės kartingų „RIMO GRAND RACE 2017“ lenktynės miesto gatvėmis.