Lietuvos kartingo meistrai balnoja galingiausią techniką

Grįžti atgal
Publikuota: 2017.06.30

DSC_0815

Įpusėjus Lietuvos kartingo čempionatui jau galima pastebėti ir naujausias šio sporto mūsų šalyje raidos tendencijas – ambicingiausi kartingo meistrai renkasi greičiausios europinės KZ2 klasės techniką. Įpusėjus Lietuvos kartingo čempionatui, 3-iojo šalies etapo lenktynėse Aukštadvario kartodrome net 18 lenktynininkų varžėsi būtent šios klasės važiavimuose.

KZ2 – greičiausia ir brangiausia klasė, kurios važiavimais galima grožėtis Lietuvos čempionate. Šie kartai yra galingiausi, aprūpinti mechanine šešių pavarų dėže, juose stabdomi visi ratai. Šios klasės technikos potencialą geriausiai iliustruoja tokių kartų dinaminės galimybės – iki 100 kilometrų per valandą greičio KZ2 klasės kartai spurtuoja greičiau, nei F1 bolidai. Beje, Aukštadvaryje vykusiame Lietuvos kartingo čempionato etape dalyvavo ir svečiai iš Latvijos, kurie prisijungė prie KZ2 klasės kartais lenktyniaujančių mūsų šalies sportininkų.

LKF Lietuvos kartingo čempionate akį traukia ne tik įspūdingi greičiausių klasių važiavimai. Kartingas – tai ir šeimos sportas. Greta greičiausiose europinėse klasėse važiuojančių vyrų čia varžosi ir daug pirmuosius žingsnius lenktynių pasaulyje žengiančių vaikų. Tad Aukštadvaryje, kaip ir kitų LKF Lietuvos čempionato etapų varžybose, buvo galima stebėti ir parodomuosius vaikų, kurie dėl savo amžiaus dar negali važiuoti čempionato lenktynėse, važiavimus. Kas žino, gal čia važiuoja ateities čempionai ar net būsimi F1 pilotai. Nes visi lenktynių specialistai gali pasakyti vienbalsiai, kad kartingas yra viso automobilių sporto pagrindas.

„Micro“ klasės finaliniame važiavime Aukštadvaryje laimėjo Laurynas Žadeika atstovaujantis „Pilėnų“ ekipą, antrąją vietą užėmė „ITTL“ komandos atstovas Edgaras Kelmas, trečias finišavo Markas Usevičius iš „ITTL“ komandos. „Mini“ klasės finale greičiausias buvo L.Žadeika, antras finišavo „Lenktynių linija“ komandos atstovas Ferapont Barinov, o trečiąją vietą pelnė Edgaras Kelmas.

Galingiausios KZ2 klasės finalinį važiavimą laimėjo Baltijos šalių čempionas Paulius Paškevičius atstovaujantis „RIMO“ komandą, antroji vieta atiteko Europos čempionate Lietuvos vardą garsinančiam lenktynininkui Rokui Baciuškai iš „TS Motorsport“ ekipos. O trečią vietą iškovojo „Paske racing“ komandos atstovas Evaldas Dzialtuvas. Visų klasių nugalėtojai buvo apdovanoti etapo rėmėjo „Prolong“ prizais.

Kitas, jau ketvirtas LKF Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks rugpjūčio 6-tą dieną sostinės Plytinės kartodrome.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas