Lietuvos kartingo lenktynininkai nusitaikė į Europos podiumus

Grįžti atgal
Publikuota: 2017.07.13

BAC2

Greičiausi Lietuvos kartingo meistrai taikosi į Europos čempionato ir kitų tarptautinių varžybų podiumus. Ir tai nėra atsitiktinumai – tai kryptingas siekis. Nors viešoje erdvėje apie greičiausius mūsų šalies kartingo lenktynininkus kalbama ne taip dažnai, kaip apie kitų populiariausių sporto šakų atstovus, tačiau mūsų lenktynininkai yra itin konkurencingi visame pasaulyje.

Štai liepos 2-ą dieną Prancūzijos Le-Mans trasoje vykusiose KZ2 klasės Europos čempionato antrojo etapo lenktynėse puikiai startavo ir mūsų šalies sportininkas Rokas Baciuška. Galingiausios europinės klasės kartą pilotavęs sportininkas Prancūzijoje lipo ant podiumo – finaliniame važiavime finišavo antras. Finaliniame važiavime varžėsi 34-i greičiausieji. Dar daugiau sportininkų varžėsi dėl starto finale – Le-Mans trasoje iš viso kovojo net 97 KZ2 klasės bolidus pilotuojantys lenktynininkai.

Patirtis, valia ir sėkmė

Pasak R. Baciuškos, ir kvalifikacijos, ir lenktynių eiga nebuvo pati paprasčiausia. Siekiant rezultatų Europos čempionato etape reikėjo ir įgūdžių, ir sportinio užsispyrimo, ir sėkmės.

„Kvalifikacijos metu buvo trys važiavimai. Mūsų grupė važiavo ant pusiau šlapio asfalto, o kartas buvo su lietaus padangomis. Tuo tarpu kitoms grupėms buvo sausa. Tačiau po kvalifikacijos buvome 12-ti! Pusfinaliuose tendencijos irgi buvo geros – pirmąjį važiavimą baigiau 9-tas, antrąjį – 4-tas, trečiąjį – 1-as, ketvirtąjį – 3-čias.“ – taip apie lenktynių savaitgalį pasakojo R. Baciuška.

„Na o finale labai gerai pasisekė startas: „įšokau“ į ketvirtąją vietą, po kelių ratų aplenkiau vieną konkurentą ir tapau trečiu. Vėliau vijausi antrą konkurentą ir jį aplenkiau, bet po mano klaidos jis susigrąžino poziciją. Tačiau paskutiniame rate iš lenktynių pasitraukė lyderis. O aš jau buvau įsilėkęs, poziciją išsaugojau, tad ir finišavau antras.“ – sakė R.Baciuška.

Lietuviai – konkurencingi lenktynininkai

Kartingo lenktynininkai iš Lietuvos – greiti ir konkurencingi sportininkai. Nors Europos ar pasaulio čempionatuose lietuvių dalyvauja nedaug, tačiau konkurentai juos puikiai žino. Įspūdingas Roko Baciuškos finišas – tikrai nėra atsitiktinumas.

Mes turime galingiausios KZ2 klasės Europos čempioną Simą Juodviršį, Baltijos šalyse KZ2 klasėje kol kas nėra lygių Pauliui Paškevičiui, OK ir OK-Junior klasėse Europos ir pasaulio čempionatų trasose Lietuvos vardą garsina Kasparas Vaškelis  ir Justas Jonušis. Beje, Le-Mans trasoje tą patį savaitgalį kai R. Baciuška lipo ant podiumo, K. Vaškelis lenktyniavo CIK-FIA Europos čempionato 3-iojo etapo varžybose. Pernai šis jaunasis lenktynininkas triumfavo Italijoje vykusiose „Championkart“ serijos lenktynėse „Academy“ klasės važiavime. K. Vaškelis taip pat yra dalyvavęs Las Vege vykusiose „Supernationals XVIII“ varžybose, naujos patirties jaunasis lenktynininkas įgijo ir startuodamas pasaulio čempionate Bahreine.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas