Lietuvos kartingo čempionate – finaliniai akordai

Grįžti atgal
Publikuota: 2016.08.30

Praėjusį savaitgalį Smalininkų kartodrome vyko net du Lietuvos kartingo čempionato etapai. Šeštadienį, rugpjūčio 27 dieną čia vyko Lietuvos kartingo čempionato 7-ojo etapo ir „ARTkart“ taurės 5-ojo etapo varžybos. Na o sekmadienį, rugpjūčio 28 dieną, toje pačioje trasoje greičiausi mūsų šalies kartingo meistrai ir svečiai iš užsienio varžėsi jau 8-ojo Lietuvos čempionato etapo varžybose.

Smalininkų kartodromas yra vienoje iš įdomesnių ir patrauklių turistams Lietuvos vietų – miestelis yra tarp Jurbarko ir Viešvilės, ant dešiniojo Nemuno kranto. Kartodromas čia pradėjo veikti 1980 metais, jis buvo vienas iš moderniausių tuometinėje Sovietų Sąjungoje. Čia būsimus čempionus ugdė treneris Romualdas Ščiuckas, čia savo sportinę karjerą pradėjo ir dabar Smalininkų kartodrome plušantis sporto pedagogas Taurimas Staniulis. Smalininkuose „užaugo“ ir „KZ2“ klasės Europos čempionas Simas Juodviršis.

Smalininkų kartodromo rato ilgis  – net 1 km. Ši trasa yra itin greita, greičiausios tarptautinės „KZ2“ klasės kartingai čia gali išvystyti gerokai didesnį nei 150 km/val. greitį. Kadangi šios trasos posūkiai yra tikrai greiti, sportininkams čia reikia ir  gero fizinio pasirengimo. Pasak kartingo meistrų, nuo perkrovų  sprandą čia paskausta net ir puikiai pasiruošusiems vyrukams. Tiesa, lenktynininkai pastebi, kad pasitempus kitiems kartodromams Smalininkuose jau reikėtų atnaujinti trasos dangą. Bėgant metams danga pasidarė ganėtinai nelygi, tad tik atnaujinus dangą legendinis kartodromas ir ateityje išliks konkurencingas.

„Judesio“ kovinių aistrų Smalininkų kartodrome netrūko visą savaitgalį – čia vykusios lenktynės buvo jau paskutinės šių metų Lietuvos čempionato kalendoriuje, o dalyje klasių lyderiai dar nebuvo aiškūs. Tad žiūrovams buvo į ką paganyti akis. Šeštadienį, Lietuvos kartingo čempionato 7-ojo etapo „Micro“ klasės finaliniame važiavime triumfavo Dovydas Gudelevičius, „Mini“ klasės finale pirmą vietą iškovojo Titas Novickis, „Junior“ finale pirmas buvo Kasparas Vaškelis, „Senior/FIM“ finalinio važiavimo nugalėtoju tapo Gytis Melzbakas, „DD2/DD2 Masters“ finaliniame važiavime pirmas finišavo Simas Juodviršis. Tuo tarpu 7-ojo mūsų šalies čempionato etapo finaliniame tarptautinės „KZ2“ klasės važiavime triumfavo Paulius Paškevičius.

Sekmadienį, rugpjūčio 28 -ą dieną, vykusiose Lietuvos kartingo čempionato 8-ojo etapo varžybose, „Micro“ klasės finaliniame važiavime triumfavo Ferapont Barinov. Tuo tarpu „Mini“ klasės finale nugalėtoju tapo Titas Novickis. Na o „Junior“ finale vėl pirmas buvo Kasparas Vaškelis, o „Senior“ finalinio važiavimo nugalėtoju tapo Roland Chandolišvili. „DD2/DD2 Masters“ finaliniame važiavime vėl nepavejamas buvo Simas Juodviršis. Na o 8-ojo Lietuvos kartingo čempionato tarptautinės „KZ2“ klasės finaliniame važiavime nugalėtoju tapo Evaldas Dzialtuvas. Šiuo metu teisėjai skaičiuoja viso čempionato taškus, tad netrukus bus paskelbti ir šių metų Lietuvos čempionai.