Lietuvos kartingo čempionatas prasidėjo Anykščiuose

Grįžti atgal
Publikuota: 2016.06.14

Varžybų akimirkos.

Praėjusį savaitgalį prasidėjo 2016 metų Lietuvos kartingo čempionato varžybų ciklas. Anykščiuose lenktynės vyko net dvi dienas – šeštadienį greičiausi mūsų šalies sportininkai varžėsi LKF Lietuvos kartingo čempionato 1-ojo etapo varžybose, na o sekmadienį, birželio 12-ą dieną, Anykščių kartodrome vyko 2-ojo LKF Lietuvos kartingo čempionato etapo varžybos.

Anykščių kartodromas yra viena iš lietuviškų trasų, kur gali vykti tarptautinio lygio varžybos. Čia prieš kelis metus buvo atnaujinta trasos danga, sportininkai pastebi, kad didžiojoje trasos dalyje asfaltas yra itin lygus. Anykščių kartodrome nestinga įvairiausios konfigūracijos posūkių, reikalaujančių sportininkų meistriškumo. O kadangi trasa yra greita, joje itin efektingai atrodo pačia galingiausia technika, tokia kaip europinės „KZ2“ klasės kartais, važiuojančių sportininkų kovos. Tiesa, lenktynių savaitgalį sportininkams čia nestigo išbandymų. Šį kartą savų korekcijų įnešė permainingi orai. Šeštadienį, 1-ojo čempionato etapo varžybų metu, trasą visą dieną merkė lietus. Na o sekmadienį, 2-ojo čempionato etapo finalinių važiavimų metu, dėl trumpos liūties teisėjai turėjo keliolikai minučių atidėti vieną iš startų.

Varžybų akimirkos.

Į varžybas susirinkę kartingo sporto aistruoliai galėjo grožėtis pačių greičiausių kartingo meistrų kova. Susirinkusieji tribūnose įdėmiai sekė Europos čempiono Simo Juodviršio važiavimus. Štai šeštadienio kvalifikacinių važiavimų metu jam nesutrukdė net sprogusi padanga. Na o tokie šio sporto grandai, kaip Paulius Paškevičius, Rokas Baciuška, Evaldas Dzialtuvas savo meistriškumą nuolat demonstruoja ir Europos trasose. Nors galingiausių klasių, kur pirmus smuiku grojo tarptautinės „KZ2“ klasės bolidus pilotuojantys meistrai, važiavimas atrodė bene efektingiausiai, varžybų dalyviai ir žiūrovai džiaugėsi, kad įtemptos sportinės kovos netrūko net ir mažiausiose „Micro“ ir „Mini“ klasėse, kur, visai tikėtina, dabar savo kelią pradeda būsimi Europos čempionai. Be viso to, šiais metais LKF Lietuvos čempionato varžybų savaitgaliais, tose pačiose trasose, vyksta ir „ARTkart“ taurės varžybos, o tai savo ruožtu suteikia dar daugiau patrauklumo žiūrovams.

LKF Lietuvos kartingo čempionate, po 1-ojo etapo finalo, „Micro“ klasėje triumfavo Ferapont Barinov, „Mini“ klasėje nugalėjo Titas Novickis, „Junior“ klasėje pirmas buvo Ignas Kaselis. Tuo tarpu „Senior FIM“ klasėje nugalėtoju tapo Roland Chandolišvili, „Rotax Max DD2“ klasėje triumfavo puikiai ne tik mūsų šalies sporto aistruoliams žinomas Europos čempionas Simas Juodviršis, o „Rotax Max DD2 Masters“ klasėje nugalėtoju tapo Zenonas Urbonas. Na o pačioje galingiausioje tarptautinėje „KZ2“ klasėje greičiausias buvo Paulius Paškevičius.

Birželio 12-ą dieną vykusiose LKF Lietuvos kartingo čempionato 2-ojo etapo varžybose po finalinių važiavimų „Micro“ klasėje pirmas buvo Tomas Veilentas, „Mini“ klasėje triumfavo Martynas Morkis, o „Junior“ klasėje nugalėjo  Ignas Kaselis. „Senior FIM“ klasėje pirmas finišo liniją kirto Marius Gabrijolavičius, „Rotax Max DD2“ klasėje vilčių niekam nepaliko Simas Juodviršis, o „Rotax Max DD2 Masters“ klasėje nugalėjo Zenonas Urbonas. Galingiausioje europinėje „KZ2“ klasėje ir antrame etape greičiausias buvo Paulius Paškevičius, no o „KZ2 Senior“ klasėje pirmoji vieta atiteko Jauniui Gedzevičiui.

Varžybų akimirkos.

Trečias ir ketvirtas LKF Lietuvos kartingo čempionato etapai vyks po nepilno mėnesio, liepos 9-10 dienomis, sostinės Plytinės kartodrome. Iš viso 2016 metų sezoną sportininkai lenktyniaus 8-iuose čempionato etapuose.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas