Lietuvos kartingo čempionatas ir Lietuvos kartingo akademija

Grįžti atgal
Publikuota: 2014.02.19

Lietuvos kartingo čempionatas siekia naujų aukštumų

Nenumaldomai artėjant pavasariui, autosporto aistruoliai nekantriai laukia geresnių orų, kai galės išlėkti į lenktynių trasas. Taip pat nekantriai šiltesnio oro laukia ir kartingo sporto entuziastai. Kol kas būtent šioje autosporto šakoje lietuviams sekasi geriausiai – turime Europos čempioną bei pasaulio taurės laimėtoją. Kartingas pritraukia vis daugiau aistruolių, o Lietuvos kartingo federacija (LKF) jaučia didėjantį susidomėjimą bene pigiausia ir demokratiškiausia autosporto šaka.

Siekiant dar labiau paskatinti jaunimo, ypač pačių jauniausių sportininkų susidomėjimą tokiomis lenktynėmis, šiais metais LKF parengė nemažai naujovių.

FIA kartingo akademija Lietuvoje plečia veiklą

Praėjusiais metais Lietuvoje debiutavo kartingo akademija. Rengiama kartu su Tarptautine Automobilių Sporto Federacija (FIA), Lietuvos Automobilių Sporto Federacija (LASF) bei Lietuvos Kartingo Federacija (LKF) ši akademija tapo itin sėkmingu projektu.

Kartingo akademijos nariai nuo pat pirmųjų Lietuvos čempionato etapų ėmė kovoti dėl prizinių vietų net dviejose klasėse – „Mini“ ir „Micro“.

Pirmasis sezonas buvo itin sėkmingas, akademijos rezultatais buvo patenkinti ir FIA atstovai. Dėl to šiemet priimtas sprendimas išplėsti Lietuvos kartingo akademijos veiklą.

Šiemet joje dalyvaus dvigubai daugiau – net 20 studentų. Visi jie bus atrenkami iš naujokų, t.y. iki šiol nedalyvavusių kartingo akademijoje vaikų.

„Mes buvome gerokai nustebinti, kai iš tarptautinės autosporto federacijos gavome tokius palankius vertinimus ir buvome patikinti, kad FIA pasiruošusi tęsti šį projektą“ – po susitikimo su FIA vadovais Paryžiuje džiaugėsi Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) viceprezidentas Darius Jonušis.

Šiais metais kartingo akademija taps kitokia – užsiėmimų metu bus kreipiamas didesnis dėmesys į lenktynių saugumą bei saugų lenktyniavimą trasoje. Šiemet akademijos dalyviams teks daugiau kreipti dėmesio į savo fizinę formą, su jais intensyviau dirbs psichologai – akademijos programa bus koreguojama taip, kad taptų kuo panašesnė į FIA rengiamą tarptautinės jaunųjų talentų akademijos programą.

Dar viena naujovė – šiemet bus surengta FIA kartingo akademija jau pažengusiems Lietuvos kartingo čempionato dalyviams. Į šiuos užsiėmimus bus kviečiami tik patys talentingiausi jaunieji Lietuvos lenktynininkai, kuriems bus surengta speciali itin intensyvi treniruočių ir įgūdžių tobulinimo programa.

„Šiais metais mes norime surengti kažką panašaus į FIA jaunųjų talentų akademiją. Šios akademijos kursą sėkmingai įveikė Jonas Gelžinis, šiemet tokį pat kursą praeis ir Ignas Gelžinis. Jau sutarėm su šiais dviem sportininkais, kad jie savo įgytą patirtį perduotų ir mūsų šalies jauniausiems lenktynininkams. Tai išties unikali proga gauti itin vertingas pamokas iš patyrusių sportininkų“ – sako D. Jonušis.

Tikimasi, kad šių metų kartingo akademijos veikla į itin azartišką sportą pritrauks dvi dešimtis naujų, dar nematytų Lietuvos čempionate veidų. Šiais metais bus surengtos net šešios akademijos sesijos, kuriose dalyvaus jaunuoliai nuo septynerių iki dvylikos metų.

„Kviečiame visus Lietuvos jaunuolius, neabejingus automobilių lenktynėms, registruotis internete kartingoakademija.lt ir dalyvauti šioje unikalioje programoje. Tai puiki proga pasisemti patirties iš geriausių Lietuvos specialistų“ – sako D. Jonušis.

Kartingo čempionatas laukia daugiau dalyvių

Artėjančiame 2014 metų Lietuvos kartingo čempionate dalyviai kausis kiek pasikeitusiose klasėse. Siekiant didesnio dalyvių skaičiaus, kai kuriose klasėse bus leista naudoti įvairesnę techniką.

Vietoj monoklasių, kuriose važiavo vos po keletą dalyvių, šiemet šiemet čempionate atsirado dvi naujos – „Open Junior“ ir „Open Senior“ klasės, todėl jose bus galima dalyvauti su daugelio gamintojų varikliais.

„Manome, kad šiais metais dalyvių padaugės maždaug 10-15 procentų. Daug tikimės ir iš naujosios kartos. Tikimės, kad kartingo akademija padės pritraukti per dešimt visiškai naujų, kartingo sporte nematytų veidų“ – sako LKF prezidentas Ramūnas Savickas.

Pernai Lietuvos kartingo čempionate vidutiniškai etapuose dalyvavo po kiek daugiau nei 60 dalyvių. Jeigu viskas susiklostys taip, kaip planuoja federacijos vadovybė, šiais metais lenktyniaus dešimčia dalyvių daugiau.

Nemažai naujų veidų tikimasi pritraukti ir dar viena naujove – vienkartinėmis licencijomis. Tie sportininkai, kurie negali dalyvauti visame čempionate, galės gauti lenktynininko licenciją vienam ar keliems etapams.

Siekiant užtikrinti, kad lenktynėse nugalėtoją lemtų ne tiek technika, kiek sportininko meistriškumas, federacija užtikrins dar griežtesnę techninę komisiją, kur kas atidžiau tikrinsiančią lenktynininkų technikos atitikimą taisyklėms.

„Pernai šiuo atžvilgiu susidūrėme su problemomis. Tai buvo itin skaudu, nes technikos reikalavimų neatitiko kartingai vienose silpniausių klasių, kur važiuoja patys jauniausi čempionato dalyviai. Mums labai svarbu, kad kova būtų skaidri, todėl šiais metais sieksime kuo sąžiningesnio lenktyniavimo“ – sako R. Savickas.

Užsienyje – būrys lietuvių

Lietuvos kartingo meistrų, visų pirma Simo Juodviršio, sėkmė tarptautinėje arenoje paskatino ir daugiau mūsų šalies lenktynininkų dalyvauti varžybose užsienyje.

Šiais metais lietuviai ir vėl dalyvaus daugelyje užsienio šalyse vykstančių kartingo čempionatų ir turnyrų.

Lietuviai žada dalyvauti Lenkijos, Pabaltijo, Italijos, Vokietijos kartingo čempionatuose, Europos kartingo čempionate, net keliose europinėse taurės varžybose, bei pasaulio taurės finalo varžybose užsienyje.

Lietuvos kartingo čempionatas šiais metais prasidės gegužės 16-17 dienomis. Tradiciškai, pirmasis čempionato etapas vyks Vilniuje, „Plytinės“ kartodrome.

 

Daugiau informacijos

Apie Lietuvos kartingo čempionatą:

lkf@kartingas.lt ; www.kartingas.lt ; tel.: +370 618 86146

Apie Lietuvos kartingo akademiją:

www.kartingoakademija.lt

 

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas
LIETUVOS KARTINGO TAURĖS rėmėjas