Lietuvos kartingo akademijoje prasidėjo pirmos paskaitos

Grįžti atgal
Publikuota: 2014.05.13

Savaitgalį savo darbą pradėjo Lietuvos kartingo akademija. Remiama tarptautinės automobilių sporto federacijos (FIA), kartingo akademija šiais metais pakvietė net dvi dešimtis vaikų.
„Tikimės, kad didžioji dauguma šių jaunuolių išaugs į lenktynininkus, o gautos pamokos nebus pamirštos ir ateityje“ – pradėdamas naują Lietuvos kartingo akademijos sezoną sakė jos kuratorius. Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidentas Gintaras Furmanavičius.
Šiais metais akademijos studentams bus surengtos net šešios dviejų dienų sesijos. Akademijoje dalyvauja vaikai nuo septynerių iki vienuolikos metų. Tarp studentų – ir vienintelė mergina. Didžioji dauguma vaikų už profesionalaus kartingo vairo sėdo pirmą kartą. Tačiau keletas jų nėra naujokai – keli vaikai jau yra dalyvavę varžybose.
Šių metų kartingo akademijos pirmąją sesiją vaikus lenktynių pradmenų mokino du tarptautinės FIA jaunųjų talentų akademijos auklėtiniai, vieni perspektyviausių Lietuvoje lenktynininkų broliai Jonas ir Ignas Gelžiniai.
Savaitgalį Vilniuje „Plytinės“ kartodrome vaikai ne tik dalyvavo teorijos paskaitose, tačiau jau išbandė savo jėgas ir lenktynių trasoje. Naujiems studentams iš pradžių buvo išdėstyti saugaus lenktyniavimo pagrindai – vaikai mokėsi elementarių lenktynių taisyklių, teisėjų naudojamų vėliavų reikšmes ir lenktyninių trajektorijų pradmenis.
„Kol kas patiems mažiausiems dar labai sunku išlaikyti dėmesį, nes per dvi dienas vaikams surengiama nemažai teorijos paskaitų. Tačiau visa jiems perteikiama informacija yra nauja ir vaikams labai įdomi, todėl daugelis stengiasi labai atidžiai klausytis. Po paskaitų nemažai laiko teko praleisti trasoje, nes ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai tiesiog užvertė mus įvairiausiais klausimais.“ – pasakoja akademijos dėstytojas Jonas Gelžinis.
Jonui tai jau nebe pirmos paskaitos – ir pernai jis dėstė lenktyniavimo paslaptis pradedantiems lenktynininkams.
Po paskaitų kartu su dėstytojais vaikai turėjo galimybę stebėti „ARTkart“ lenktynių galingiausių klasių finalinius važiavimus.

FIA KA-19 FIA KA-87 FIA KA-65 FIA KA-62 FIA KA-59 FIA KA-44 FIA KA-12 FIA KA-7

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas
LIETUVOS KARTINGO TAURĖS rėmėjas