Lietuvos atstovo debiutas „FIA Karting Academy Trophy“:  kol kas be taškų, tačiau su daug naujos patirties

Grįžti atgal
Publikuota: 2022.06.14

Lietuvos kartingo federacijos į „FIA Karting Academy Trophy“ lenktynes deleguotas Markas Šilkūnas savo pirmąjį rimčiausią tarptautinių lenktynių krikštą patyrė Belgijos Genko mieste – būtent jame vyko pirmasis iš trijų planuotų jaunųjų talentų lenktynių etapų.

Genke į varžybas susirinko 54 valstybių atstovai – po vieną iš kiekvienos šalies, esančios skirtinguose žemynuose. Lietuvis pasinaudojo galimybe kelias dienas iki varžybų pasitreniruoti varžybų trasoje, kad bent minimaliai susipažintų su ja. Tokių Marko kolegų buvo ne vienas – iš skirtingų šalių atvykę „OK Junior“ klasės techniką vairuojantys lenktynininkai ir lenktynininkės šiais „namų darbais“ siekė kuo geriau pasirengti pirmam rimtam sezono startui.

Marko tempas jau nuo pirmų treniruočių buvo vienas geriausių: lietuvio rezultatus Genko trasoje sugebėjo pagerinti vos keli varžovai. Todėl prasidėjus oficialioms treniruotėms kai kurie varžovai jau stengėsi kartoti Marko trajektorijas ir vis dažniau stabteldavo prie Lietuvos atstovo karto: visiems buvo smalsu, kaip techniką ruošia vienas greičiausių sportininkų.

„FIA Karting Academy Trophy“ lenktynių serijos tikslas – suteikti galimybę skirtingų šalių atstovams varžytis vienoda technika, kad nugalėtoją lemtų tik meistriškumas. M. Šilkūnas pernai tapo Lietuvos čempionato „Mini“ klasės nugalėtoju, išsiskiria tikrai brandžiu požiūriu į treniruotes ir varžybas, todėl Lietuvos kartingo federacija iš kelių rimtų kandidatų nusprendė būtent Marką deleguoti į šią varžybų seriją ir apmokėti starto mokestį. Į „FIA Karting Academy Trophy“  lenktynes susirinkę sportininkai iš įvairių valstybių, rodos, turėtų važiuoti vienoda technika, kad sąlygos būtų dar vienodesnės – net varikliai skiriami burtų keliu. Deja, techninėse sporto šakose pasitaiko ir techninių problemų: nuolat į geriausiųjų dešimtuką ir net penketuką savo rezultatais patekdavęs lietuvis vienam iš važiavimų gavo toli gražu ne patį geriausią variklį… „Tiesiojoje fiksavome, kad Markas pasiekia 9 km/val. mažesnį greitį nei tada, kai važiavo kitu varikliu. Galėjome sakyti, kad kartingas paprasčiausiai „nevažiuoja“, – įspūdžiais dalijosi sportininko tėtis Mindaugas Šilkūnas. Po važiavimo variklis buvo pataisytas, tačiau brangios pozicijos buvo prarastos: susumavus visų važiavimų rezultatus Markas pateko į finalą, tačiau su viltimi startuoti tarp geriausių teko atsisveikinti. Lietuvis 36 geriausių sportininkų grupėje startuoti turėjo rikiuotės viduryje – iš 17 vietos.

Lyg tų techninių išbandymų būtų dar maža, Markas iš karto po starto turėjo sportinį kontaktą su varžovu: po kontakto mūsų šalies lenktynininkas nusmuko į 34-ą vietą. Tačiau tada M. Šilkūnas kaip tik rado puikią progą įrodyti, kad jo rezultatai treniruotėse ir kvalifikacijoje nebuvo atsitiktinumas. Markas aplenkė beveik dvi dešimtis varžovų, tačiau ne visi lengvai praleisdavo į priekį, todėl kontaktų išvengti nepavyko. Už tai teisėjai dar skyrė nuobaudų, tad pirmą „FIA Karting Academy Trophy“ etapą M. Šilkūnas baigė be įskaitinių taškų: „Tačiau patirties per tas kelias dienas turbūt įgijome daugiau negu per visą Lietuvos čempionatą“, – sako sportininko tėtis.

Tai, kad stabilius ir labai greitus ratus Genko trasoje sukęs lietuvis yra ne tik orientyras daugeliui varžovų, liudija ir kartingo bendruomenės dėmesys. Drauge su „FIA Karting Academy Trophy“ vyko ir KZ2 klasės Europos čempionatas, tad į Belgiją buvo atvykę ir daug gamyklinių komandų. Mūsų šalies atstovas, kasdien rodydamas rezultatus lyderių grupėje, sulaukė nemažai dėmesio ir įvertinimo.

Po Šiauliuose vykusio antrojo šių metų BMW Lietuvos kartingo čempionato etapo M. Šilkūnas iškart po varžybų išvyksta į Italiją – ten birželį vyks antrasis „FIA Karting Academy Trophy“ etapas. Jaunieji sportininkai varžysis naujoje trasoje, tad adaptacija nepažįstamoje trasoje bus ypač svarbi, o kelios papildomos treniruočių dienos tikrai bus naudingos. Tarptautinės kartingo federacijos CIK-FIA globojamos akademijos šių metų laureatai paaiškės po trečiųjų lenktynių, kurios vyks Prancūzijos Le Mano trasoje.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas