“Rotax Grand FinalS” varžybose Bahreine sublizgėjo lietuviai

Grįžti atgal
Publikuota: 2021.12.13

Net aštuoni lietuviai savaitgalį Bahreine vykusiame „Rotax Max Grand FinalS“ Pasaulio taurės finale kovojo dėl greičiausiojo titulo. Iš viso lenktynėse startavo net 378 sportininkai iš 60 pasaulio šalių.

Šios lenktynės jau dvidešimt vienerius metus vyksta kasmet prieš pat Naujuosius. Jose turi teisę dalyvauti tik tie, kurie yra laimėję savo šalių arba regionų „Rotax“ taurės varžybas, tad į lenktynes susirenka tik geriausi sportininkai iš viso pasaulio.

Visiems dalyviams techniką suteikia organizatorius, kartingai yra visiškai vienodi, todėl nugalėtoją lemia ne technikos skirtumai, bet vairavimo sugebėjimai.

Lietuvą šiose lenktynėse atstovavo „Micro“ klasėje, kur susikovė 36 dalyviai – Ainis Vibriantis, laimėjęs „Rotax“ taurės lenktynes Latvijoje ir Vanesa Šilkūnaitė, tą patį padariusi Lietuvoje.

„Mini“ klasėje kovėsi net trys tautiečiai: Laurynas Žadeika kaip regioninio Centrinės ir Rytų Europos turnyro nugalėtojas, Dovydas Gudelevičius – kaip „Rotax Nordic Cup“ laimėtojas ir Markas Šilkūnas kaip nugalėtojas iš Lietuvos. Šioje klasėje susikovė net 72 sportininkai.

„Junior“ įskaitoje tarp 72 dalyvių netikėtai pateko Maxim Schurko, kuris Lietuvoje liko tik trečias, tačiau turėjusiam lenktyniauti sportininkui buvo nustatyta COVID infekcija.

DD2 klasės Pasaulio finale iš 72 sportininkų Lietuvą atstovavo Martynas Morkis, o DD2 “Master” – iš 36 sportininkų mūsų šalies garbę gynė Mykolas Mazinas.

Net šešias dienas vykusiose lenktynėse geriausiai sekėsi „Micro“ klasės dalyviui Ainiui Vibriančiui – finale jis liko tik per žingsnelį nuo podiumo ir užėmė puikią ketvirtą vietą. Toje pat klasėje lenktyniavusi V. Šilkūnaitė liko 28-a.

Puikiai važiavo ir Vanesos brolis Markas – jis „Mini“ klasėje finale liko šeštas. Kiti du mūsų sportininkai – L. Žadeika liko 57 ir į finalą nepateko, o D. Gudelevičius finalo nebaigė po kontakto su priešininku ir buvo klasifikuotas 34-oje vietoje.

„Junior“ klasėje M. Schurko liko 21-as, DD2 „Master“ klasėje M. Mazinas užėmė 31-ą vietą.

DD2 klasėje Martynas Morkis liko tik 51-as. Martynui nepasisekė jau pirmame atkrintamajame važiavime, jam po kontakto su priešininku lūžo pirštas! Tačiau lietuvis parodė tikrą vyriškumą – gydytojai sugipsavo sužeistą pirštą ir lietuvis nutarė tęsti lenktynes kęsdamas skausmą.

Iki šiol tik vienam lietuviui pavyko laimėti „Rotax Grand Final“ lenktynes – prieš aštuonerius metus tai padarė Simas Juodviršis. Lenktynės tada vyko JAV. O šiemet pagaliau pasisekė latviams  – latvis Tomass Štolcermanis triumfavo „Junior“ klasėje. Estai nuskynė jau penktą titulą per visą varžybų istoriją – Estijos sportininkas Nikita Liubimov laimėjo „Micro“ klasėje.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas