Lietuvių triumfas Lenkijos kartingo čempionate

Grįžti atgal
Publikuota: 2013.06.05

OLYMPUS DIGITAL CAMERATrys jaunieji Lietuvos kartingo akademijos auklėtiniai, devynmetis Tomas Vaitekūnas, dešimtmetis Gustas Grinbergas, vienuolikmetis Justas Jonušis praėjusį savaitgalį džiaugėsi sėkme Lenkijos kartingo čempionato Mini Rok klasės lenktynių trečiame etape, vykusiame Radomo trasoje.
„Speed kart“ komandos sportininkui Justui Jonušiui, kurį remia “Kaminera”, “Muzikos ekspresas”,  “Macrofinance”, savaitgalio pradžia buvo sudėtinga. Kvalifikacijoje užimta 7 vieta žadėjo nelengvą kovą po starto. Kaip visuomet nutinka labai greitoje Radomo trasoje, pirmame posūkyje neišvengiama susidūrimų. Į vieną iš jų pateko ir Justas, tad finišas pasiektas tik 14 vietoje. Tačiau antrame važiavime prapliupęs lietus suteikė J.Jonušiui „sparnus“. Aplenkęs didžiąją dalį lenktynininkų jis ne tik finišavo 3 vietoje, bet ir įveikė greičiausią trasos ratą šiame važiavime. Likusiuose dviejuose važiavimuose Justas varžovams nebepaliko jokių galimybių. Du kartus finišuota 1 vietoje ir bendroje etapo įskaitoje taip pat užimta 1 vieta.
Gustui Grinbergui, kurį remia olimpinės loterijos „Perlas“ organizatorė „Olifėja“, „Pro DIAXO“, „Spa Vilnius SANA Druskininkai“, „Himėja“ ir VĮ „Oro Navigacija“, trečiasis čempionato etapas prasidėjo dar geriau. Gustui Radomo trasa yra viena iš mėgiamiausių, tad nenustebino kvalifikacijoje užimta puiki 2 vieta. Pirmosios varžybos taip pat praėjo užtikrintai stabiliai ir finišą jis kirto taip pat antras. Penktoji vieta antrame važiavime taip pat atitiko sportininko lūkesčius ir leido pakilti į trečią bendros įskaitos poziciją. Tačiau kiti du važiavimai susiklostė sudėtingiau. Abiejuose G.Grinbergas buvo taranuotas varžovų, tačiau sugebėjo grįžti į trasą ir pasidžiaugti bendroje įskaitoje užimta prizine šešta vieta.
Tomas Vaitekūnas, Radome pirmą kartą startavęs su Mini Rok klasės technika, taip pat greitai prisitaikė prie milžiniško greičio – tiesiosios pabaigoje jis siekdavo ir 105 km/h. Tomas finišavo visuose 4 važiavimuose ir bendroje etapo įskaitoje užėmė 17 vietą. Dėka Tomo stabilumo, Lietuvos sportininkai džiaugėsi dar vienu apdovanojimu. Pirmą kartą per du dalyvavimo Lenkijos čempionate metus, pavyko iškovoti pergalę komandinėje įskaitoje etape, o bendroje čempionato įskaitoje pakilti į 2 poziciją.

Vaitekunas jonusis1

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas