Laurynas Razas taikosi laimėti pasaulio taurę

Grįžti atgal
Publikuota: 2015.03.03

Laurynas_Razas_icon

Dar viena Lietuvos kartingo sporto viltis – vilnietis Laurynas Razas taikosi nugalėti „Rotax Max“ pasaulio taurės finale. „RKV Racing“ komandos sportininkas šiais metais deda visas pastangas, kad patektų į pasaulio taurės finalinį turnyrą.

„Rotax Max“ finale lenktyniauti gali tik nacionalinių čempionatų nugalėtojai, todėl Laurynas labai rimtai ruošiasi kovoms Lietuvos ir Baltijos šalių kartingo čempionatuose, nes tik laimėjus Baltijos šalių čempiono titulą jis galėtų atstovauti mūsų šalį vienose prestižiškiausių pasaulyje kartingo varžybų.

Šį savaitgalį Laurynas išvyko į Italiją treniruotis ir ruoštis artėjančiam sezonui. Kartu su juo išvažiavo visa šeima – tėtis Karolis kartu yra vadybininkas ir mechanikas, o Lauryną itin palaiko ir visur kartu važiuojančios mama su dar dviem jaunesniais broliais.

„Nežinau, kas bus, jeigu dar du jaunesnieji sūnūs panorės lenktyniauti kartingais,“ – juokiasi Lauryno tėtis Karolis Razas. „Jau dabar nėra lengva surasti rėmėjų vieno sūnaus varžyboms, o surinkti biudžetą trims būtų turbūt neįmanoma.“

Iš Vilniaus jaunųjų technikų būrelio išaugęs Laurynas tapo tikru atradimu, kai prieš pora metų principinėje dvikovoje paskutiniame čempionato etape aplenkė savo komandos draugą Roką Baciušką ir iškovojo kelialapį į pasaulio taurės finalo lenktynes. Laurynas jau tada buvo ne tik aktyviausias, bet ir fiziškai geriausiai pasiruošęs lenktynininkas taro savo bendraamžių.

Kol kas mėgstamiausia jo trasa Lietuvoje – Plytinės kartodromas, dar pasidengęs sniegu ir ledu, todėl ruoštis sezonui tenka važiuoti ten, kur žiemos niekada nebūna.

„Šiais metais keitėsi „Rotax Max DD2“ klasės, kurioje aš lenktyniauju, kartingo varikliai. Gamintojai išleido modernizuotą versiją, tačiau kol kas pasigirsta įvairių nuomonių. Vieni sako, kad senas variantas geresnis, kiti, kad naujas, treti naudoja dalį naujų modifikacijų, dalį senų. Dėl to mūsų komanda, kartu su Italijos „Energy Racing“ šį savaitgalį „Lonato“ trasoje bandys įvairius variantus,“ – apie savo kelionę pasakoja praėjusių metų Lietuvos kartingo čempionas L. Razas.

Vaikinas labai nori pakartoti savo praėjusių metų pasiekimą – laimėti mūsų šalies čempionatą ir vėl iškovoti kelialapį į pasaulio taurės finalines varžybas. Praėjusiais metais Laurynui šiek tiek pritrūko sėkmės ir jis neprasimušė į superfinalą. Šį sezoną vaikinas kur kas rimčiau ruošiasi varžyboms ir yra pilnas ryžto pakovoti dėl pačių aukščiausių vietų.

„Pernai aš pirmą kartą persėdau į DD2 klasę, buvau ten vienas jauniausių ir negalėjau rimčiau priešintis patyrusiems sportininkams. Tačiau šiais metais turėsiu gerokai daugiau patirties ir žinau, kad būsiu pajėgus kovoti dėl pergalės,“ – sako L. Razas.

Pirmosios oficialios rungtynės dar negreitai – balandžio mėnesį Rygos 333 lenktynių trasoje prasidės Baltijos šalių čempionatas. Tačiau kartu su „RKV Racing“ komanda Laurynas ateinančiam sezonui labai intensyviai ruošiasi jau dabar.

Iki šiol Laurynas Razas jau tris kartus dalyvavo „Rotax Max“ pasaulio taurės finalo varžybose. Du kartus lenktyniavo „Rotax Max Junior“ klasėje, o pernai kovėsi tarp „Rotax Max DD2” klasės dalyvių.

L_Razas_1 L_Razas_2 L_Razas_3

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas