Kartingo sezono pradžia Anykščiuose – kupina naujovių

Grįžti atgal
Publikuota: 2017.05.11

Praėjusį sekmadienį mūsų šalies kartingo meistrai oficialiai pradėjo sezoną – gegužės 7-ąją Anykščių kartodrome startavo LKF Lietuvos kartingo čempionatas, čia vyko pirmojo čempionato etapo varžybos. Šio sezono pradžia buvo pažymėta ne tik atkaklia sportininkų kova, bet ir naujovėmis organizuojant čempionatą, kurios turėtų pasirodyti patrauklios ir žiūrovams, ir patiems sportininkams.

Čempionato kovas stebintiems žiūrovams nuo šio sezono bus paprasčiau sekti savo numylėtinius – kiekvienas sportininkas dabar gauna vieną starto numerį visam lenktyninės karjeros laikui. Taip žiūrovai galės lengviau įsiminti savo favoritus. Čempionato etapus stebintys žiūrovai taipogi galės įvertinti ir pačius mažiausius sportininkus , dėl savo amžiaus dar negalinčius dalyvauti Lietuvos čempionate. Tiesiog  tarp sportininkų kovų bus galima stebėti parodomuosius mažiausiųjų važiavimus.

Na o pagrindinė naujovė – komandų formavimas pagal klases, iš dviejų lenktynininkų važiuojančių toje pačioje klasėje. Taip racionaliau išnaudojami resursai, aukštesnė konkurencija, komandoms paprasčiau ieškoti potencialių rėmėjų, na o žiūrovams – įdomesnės lenktynės.

„Micro“ klasėje pirmame sezono etape triumfavo „JC United“ komandą atstovaujantis Dovydas Gudelevičius, antras buvo „Pilėnai“ ekipos atstovas Laurynas Žadeika. „Mini“ klasėje pirmas buvo „Lenktynių linija“ komandos narys Ferapont Barinov, antrą vietą užėmė „PASKE Racing“ ekipos atstovas Tadas Juknevičius,o trečiu tapo „ITTL“ ekipos atstovas Tomas Veilentas.

Pati įspūdingiausia kova vyko greičiausioje europinėje „KZ2“ klasėje. Brangi ir greita „KZ2“ klasės technika aukštos kvalifikacijos lenktynininkams leidžia daryti mažus stebuklus. Prie starto linijos stojo 13 greičiausių kartingų, 100 km/h greitį pasiekiančių greičiau, nei „Formulės-1“ bolidai. Štai Baltijos šalių čempionas Paulius Paškevičius ir jo komandos kolega Evaldas Dzialtuvas prisimena, kad dar pernai neturėjo didelės konkurencijos, varžėsi tarpusavyje, o šiemet į aukščiausią kartingo lygą žengė Europos trasose savo įgūdžius nuolat tobulinantis Justas Jonušis ir jo komandos bičiulis Džiugas Tovilavičius. „KZ2“ klasėje triumfavo „JJ Racing“ ekipą atstovaujantis Justas Jonušis, antras buvo „PASKE Racing“ atstovas Evaldas Dzialtuvas, o trečią vietą iškovojo „JJ Racing“ ekipos narys Džiugas Tovilavičius.

Taigi, Lietuvos kartingo meistrų laukia kaip niekada nuožmus ir įdomus sezonas. Nauji, itin greiti dalyviai, didelė konkurencija verčia spirtis į priekį. Na o sekantis LKF Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks jau šių metų birželio 4-ą dieną Elektrėnų kartodrome.

 

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas