Kartingo pasaulio žmonės: nuo socialinės misijos iki europinio požiūrio

Grįžti atgal
Publikuota: 2014.09.05

Lietuvos kartingo pasaulyje gausu asmenybių, kurių dėka šis sportas evoliucionuoja, žengia pirmyn. Tai lenktynininkai, puikūs treneriai ir šios sporto srities aistruoliai savo ilgamečiu darbų prisidėję prie to, kad kartingų sportas būtų patrauklus ir dabartinėms žvaigždėms, ir pirmus žingsnius šioje srityje žengiantiems jaunikaičiams. Vienas iš tokių žmonių – Renaldas Klimanskas. Jis niekuomet nevažiavo lenktynėse prie vairo, tačiau mūsų šalies kartingo pasaulis šį vyrą žino kaip puikų organizatorių, kuris kartingų sportui aukoja jau daugiau nei kelis dešimtmečius.

„Viskas prasidėjo kažkur po 1993 metų. Iširus senoms sportą globojusioms struktūroms su broliais Vaitkevičiais užsiėmiau organizuoti kartingų varžybas. Ir gyvenimas įsisuko šioje srityje. Buvau išrinktas į kartingo komitetą prie tuometinės LASF, vėliau kūrėme Kartingo federaciją, ilgą laiką buvau šios federacijos tarybos nariu. Įdomiausia tai, kad mes keitėme požiūrį į šį sportą. Galima sakyti, kad į tuometinį Lietuvos kartingo pasaulį mes atnešėme europinės lenktynių kultūros ir pačio sporto suvokimą. Dirbome tam, kad kartingas taptų dar patrauklesnis ir patiems lenktynininkams, ir žiūrovams.“ – pasakoja ilgametis varžybų organizatorius ir komandų vadovas Renaldas Klimanskas.

R. Klimanskas tuomet vienas pirmųjų Lietuvoje suprato, kad sportas bus gyvas ir patrauklus tik tuomet, kai jame suksis ir pinigai. Tad dar prieš kelis dešimtmečius šis vyras sėkmingai dirbo ieškodamas rėmėjų ir investuotojų. Vienas sėkmingiausių R. Klimansko „kūdikių“ – „Kroon Oil“ taurė. Ir tai jau nuo 1997 metų besitęsiantis projektas. 

„Su Renaldu bendrauti mes pradėjome senokai. Ir nemažai metų remiame kartingų sportą. Žinoma, galima rasti ir efektyvesnių reklamos, savęs paminėjimo būdų. Tačiau manyčiau, kad remti kartingų pasaulį – tai ir tam tikras prestižas, ir net socialinė misija.“ – apie R. Klimansko globojamą „Kroon Oil“ taurę pasakojo UAB „Dagris“ generalinis direktorius Ričardas Židovainis. 

„Taip, rūpintis sportu – tai ir socialinė misija. Juk per sportą mes ugdome ir saugiai važiuojančius vairuotojus. Juk jaunuoliai, kurie nuo mažų dienų laksto kartodromuose, vėliau išvažiavę į gatves tikrai nedarys nesąmonių. Jie jau atsilakstę uždarose trasose, turi puikų supratimą apie automobilio valdymo principus. Tad tėvams tokius jaunuolius kad ir su pirmu automobiliu išleisti į gatvę tėvams jau neturėtų būti baugu. Kitas aspektas yra tas, kad šis sportas vienija šeimą. Tai tikras šeimos sportas. Jei važiuoja vaikas, tėvas visuomet būna šalia,  varžybų savaitgaliais palapinėje veiklos randa ir mama. Tai vienija šeimą. Ir nėra svarbiausia, taps jaunuolis čempionu ar ne. Juk kartingų sportas – tai ir disciplina, gebėjimas motyvuotai siekti tikslo. Paprastai kartodromuose užauga tvarkingi, teisingi jaunuoliai. Tad darbas šioje srityje yra ir savotiška socialinė misija.“ – savo pastebėjimais dalinasi Renaldas Klimanskas. 

Beje, ilgametis varžybų organizatorius ir kartingo sporto Lietuvoje puoselėtojas džiaugiasi, kad dabar šis sportas mūsų šalyje jau žinomas, kad yra žvaigždžių, į kurias jaunimas lygiuojasi. „Prieš kelias dešimtis metų būtų nuskambėję neįtikėtinai, kad mes turėsime tokių talentų kaip Simas Juodviršis ar Kazimieras Vasiliauskas, kurie garsina mūsų šalies vardą Europos trasose. Jaunimas į juos lygiuojasi, į kartodromus ateina nauji vaikai. Dabar domimasi šiuo sportu. Ir tai ženklas, kad mes dirbame tikrai ne be reikalo.“ – sako Renaldas Klimanskas.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas