Kartingo pasaulio čempionate Bahreine startuos J. Jonušis ir K. Vaškelis

Grįžti atgal
Publikuota: 2016.11.07

justas-euro-adria-05-06-2016-5

Lapkričio 15-19 dienomis Bahreine vyks CIK-FIA kartingo pasaulio čempionatas. Šiose aukščiausio lygio varžybose startuos ir du jaunieji kartingo asai iš Lietuvos – Justas Jonušis ir Kasparas Vaškelis.

Bahreino Sakhiro trasoje Lietuvai atstovaus 14-mečiai lenktynininkai, kurie varžysis „OK Junior“ klasėje. Justas Jonušis lenktyniaus Italijos „DR Racing“ komandos sudėtyje, o Kasparas Vaškelis aukščiausių tikslų sieks „Parolin Racing Kart“ komandos sudėtyje. Šiose prestižinėse varžybose vien tik „OK Junior“ klasėje dalyvaus 100 sportininkų iš 32 šalių. Beje, pasaulio čempionatuose šiais metais, iš automobilinių sporto disciplinų, Lietuvą atstovauja tik šie jaunieji kartingo lenktynininkai ir automobilių kroso meistras Nerijus Naujokaitis.

justas-euro-adria-05-06-2016-9

Bahreine vyksiantis CIK-FIA kartingo pasaulio čempionatas – tai aukščiausio lygio varžybos kartingo pasaulyje, praktiškai tai yra kartingo „F1“. Pasaulio kartingo čempionato etapas Bahreine vyks pirmą kartą, todėl šių lenktynių organizatoriai pasistengė nustebinti visus lenktynių dalyvius ypatingu komfortu. Visą dalyvių techniką – kartingus, atsargines detales ir t.t. – iš Italijos (ten įsikūrusios praktiškai visos stipriausios gamyklinės kartingo komandos pasaulyje) laivu pergabena į Bahreiną visiškai nemokamai. Kitą, smulkesnę mantą organizatoriai taip pat nemokamai į Bahreiną išgabeno lėktuvais.

Savita ir pasaulio čempionato varžybų specifika – varžybos Sakhiro trasoje vyks jau nusileidus saulei. Tai bus pirmas kartas, kai Pasaulio kartingo čempionatas vyks jau nusileidus saulei prie dirbtinio apšvietimo.

„Toks varžybų laikas pasirinktas dėl vietos klimatinių sąlygų. Bahreine dienomis itin karšta. Įsivaizduokite, kokiame karštyje lenktynininkams tektų važiuoti dieną, juk čia dažnai termometro stulpelis pakyla virš 40 laipsnių karščio,“ – pasakoja automobilių sporto pedagogas ir lenktynininko Justo Jonušio treneris bei tėvas Darius Jonušis.

Į Bahreiną susirinks geriausi iš geriausiųjų. Stiprūs šiame kontekste ir mūsų jaunieji lenktynininkai. Štai Justas Jonušis pernai pirmą kartą dalyvavo Pasaulio kartingo čempionate „OK Junior“ klasės įskaitoje ir tuomet užėmė puikią 24 vietą.

„Nors šiemet lenktyniausim visiškai nežinomoje trasoje ir dar neįprastomis sąlygomis, bet natūralu, kad norisi finišuoti geriau negu pernai. Dauguma dalyvių šioje trasoje nėra lenktyniavę, todėl neabejoju, kad bus labai įdomu,“ – pasakoja „DR Racing“ komandos lenktynininkas Justas Jonušis.

Jau antrą sezoną jis lenktyniauja WSK serijos lenktynėse bei Europos ir Pasaulio kartingo čempionate „DR Racing“ komandos sudėtyje. Jį treniruoja penkis kartus pasaulio kartingo čempionas Danilo Rossi. Keturiolikmečiu sportininku šiais metais jau domėjosi ir „Lamborghini“ lenktynių komanda – jis dalyvauja šios komandos jaunųjų talentų programoje.

kasparas-v

Na o Kasparas Vaškelis pirmą kartą prie kartingo vairo sėdo šešerių. Dabar ekspertai jį vadina vienu perspektyviausių mūsų šalies kartingo lenktynininkų. Jau septynmetis jis iškovojo pirmas taures, sulaukęs dešimties metų K. Vaškelis tapo Baltijos taurės nugalėtoju „Mini“ klasėje, po metų, 2014-aisias, jis tapo Lietuvos čempionu „Open Junior“ klasėje. Prasidėjo startai ir Europos trasose, tais pačiais metais jaunasis sportininkas Italijos „Championkart“ serijoje buvo trečiu. Na o šiais metais Kasparas varžėsi „CIK-FIA Karting Academy Trophy“ varžybose Prancūzijoje, Portugalijoje ir Švedijoje. Ir šią lenktynių seriją baigė 9-as.

kasparas-ride

Dabar mūsų jaunieji sportininkai ruošiasi lapkričio 15-19 dienomis Bahreine vyksiančiam CIK-FIA kartingo pasaulio čempionatui –tobulina fizinę formą ir analizuoja Sakhiro trasą. Tai didžiausias šių metų iššūkis mūsų jauniesiems kartingo meistrams. Juk pasaulio čempionatas – tai jau kelias į automobilių sporto olimpą.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas