Kartingo „LKF Žiemos taurės“ varžybos – bet kokiu oru

Grįžti atgal
Publikuota: 2016.02.02

Artėjantį sekmadienį, vasario 7-ą dieną, netoli Elektrėnų įsikūrusiame „Speedway“ kartodrome vyks Lietuvos kartingo federacijos organizuojamos „LKF Žiemos taurės“ 4-ojo etapo varžybos. Pirmo šio ciklo etapo varžybos vyko dar gruodžio 13-ą dieną Aukštadvaryje, antrojo – sausio 12 dieną Vilniuje, trečiojo – sausio 24 dieną taipogi Vilniuje, tame pačiame Plytinės kartodrome. Na o 4-ojo etapo lenktynės bus jau priešpaskutinės varžybos iš sportininkų pamėgto „LKF Žiemos taurės“ ciklo.

„LKF Žiemos taurės“ varžybų ciklą pamėgo ir čempionai, ir pradedantys sportininkai. Tiesa, šios lenktynių serijos nereikėtų painioti su svarbiausiu Lietuvos kartingo pasaulio įvykiu – Lietuvos kartingo čempionatu. Tiesiog tai yra oficialios varžybos įtrauktos į 2015-2016 metų Lietuvos kartingo federacijos varžybų kalendorių. Tam, kad ir žiemą lenktynininkai neprarastų kvalifikacijos, išlaikytų puikią sportinę formą.

Šios lenktynių serijos metu savotišku iššūkiu sportininkams tapo ir permainingi žiemos orai. Pirmo etapo varžybos vyko ant šaltos ir šlapios dangos, sniego ir ledo danga džiaugtis lenktynininkai galėjo antro ir trečio etapo lenktynėse sostinėje. Tuo tarpu artėjantį sekmadienį vėl laukia varžybos pliusinėje temperatūroje. Tačiau žiemos lenktynėse visuomet važiuojama slidžia trasos danga. Net ir tuomet, kai nėra sniego. Nes šaltas ir šlapias asfaltas trasoje visuomet yra slidus, padangos lenktynių metu neįkaista, „neįgumuoja“ dangos. Tad važiuojama su daugybe slydimų.

Kintamos varžybų sąlygos, skirtingos dangos – stiprioji mūsų šalies kartingo meistrų pusė. Dėl tokios mokyklos jie yra itin konkurencingi visame pasaulyje. Juolab, kad Lietuvoje yra net penkios čempionatų lygio varžyboms puikiausiai tinkančios trasos. Ne veltui sakoma, kad kartingas yra viso automobilių sporto lopšys. O tokios varžybos kaip „LKF Žiemos taurė“ sportininkams padeda net ir ne sezono metu tobulinti savo įgūdžius ir džiaugtis susitikimais su bendraminčiais, kuriuos vienija aistra greičiui. Tad artėjantį sekmadienį prie Elektrėnų lenktynininkų lauks įtempta kova, o žiūrovų – įspūdingi reginiai.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas