Kartingo „LKF Žiemos taurė“ – dalyvių skaičius auga

Grįžti atgal
Publikuota: 2016.02.10

Praėjusį sekmadienį, vasario 7-ą dieną, netoli Elektrėnų įsikūrusiame „Speedway“ kartodrome vyko „LKF Žiemos taurės“ 4-ojo etapo varžybos. Nors prieš varžybas sportininkai baiminosi, kad gali tekti važiuoti vandeniu padengta trasa, tačiau į lenktynes atvyko net 25 dalyviai. Todėl saulėtą ir pavasarišką sekmadienį sportininkų laukė daug iššūkių, o žiūrovų – daug reginių.

"LKF Žiemos taurės" IV etapo varžybos.

Pirmo šio ciklo etapo varžybos vyko dar gruodžio 13-ą dieną Aukštadvaryje, antrojo – sausio 12 dieną Vilniuje, trečiojo – sausio 24 dieną taipogi Vilniuje, tame pačiame Plytinės kartodrome. Na o tarp Vilniaus ir Kauno vykusios 4-ojo etapo lenktynės buvo jau priešpaskutinės varžybos iš sportininkų pamėgto „LKF Žiemos taurės“ ciklo. Šį kartą jos vyko be sniego, beveik sausoje trasoje. Tačiau tai visiškai kitoks važiavimas, nei vasarą.

„Lenktynių sekmadienį vaiskiai švietė saulė, tačiau trasos danga buvo itin apgaulinga. Nes šaltas asfaltas trasoje ir taip visuomet yra slidus. Štai per kvalifikacinius važiavimus dar buvo nemažai fragmentų padengtų plikledžių, vėliau juos pakeitė šlapios vietos, o prieš pietus sportininkai jau skriejo sausa, bet šalta asfalto danga. Daug įtampos, daug iššūkių, štai po vieno starto pirmame posūkyje į pievą drauge skriejo net trys dalyviai. “ – sako Lietuvos kartingo federacijos prezidentas Valdas Jonušis.

"LKF Žiemos taurės" IV etapo varžybos.

Kintamos varžybų sąlygos, skirtingos dangos – stiprioji mūsų šalies kartingo meistrų pusė. Dėl tokios mokyklos jie yra itin konkurencingi visame pasaulyje. Juolab, kad Lietuvoje yra net penkios čempionatų lygio varžyboms puikiausiai tinkančios trasos.

Ketvirtojo „LKF Žiemos taurės“ etapo varžybose „Mini“ klasėje pirmą vietą užėmė Martynas Morkis, Tomas Veilentas iškovojo antrą vietą, o trečioji atiteko Kajui Šikšneliui. „Raket 120“ klasėje triumfavo Ernest Petrovič, antrąją vietą užėmė Mindaugas Vegėla, o trečią – Karolis Gudžiūnas. „Open Junior“ klasėje pirmas finišo liniją kirto Kasparas Vaškelis. Beje, šis sportininkas šiais metais garsins mūsų šalies vardą ir Europos čempionate. Antras buvo Dajus Dabašinskas, o trečia – Anastasija Gryshina, iš Rusijos sostinės maskvos į Lietuvą gyventi persikrausčiusi sportininkė. „Open“ klasėje nugalėtoju tapo Tomas Pidkovas, antrą vietą šioje klasėje iškovojo Marius Povilaitis. Tuo tarpu „Open P“ klasėje nugalėtoju tapo Jaunius Gedzevičius, antras buvo Laurynas Razas, o trečias – Osvaldas Glebavičius.

Lemiamos „LKF Žiemos taurės“ lenktynių serijos varžybos vyks vasario 28-ą dieną Anykščiuose. Būtent Anykščių kartodrome sportininkų laukia įtempta kova, sudėliosianti visus taškus po visą žiemą vykusio varžybų ciklo, čia paaiškės geriausi žiemos sezono sportininkai.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas