Kartingo čempionato dalyviams – aistrų ir emocijų kupinas savaitgalis

Grįžti atgal
Publikuota: 2013.07.29

GelzinisSavaitgalį Smalininkų kartodrome šalia Jurbarko vyko jungtinis trečiasis ir ketvirtasis Lietuvos kartingo čempionato etapai, kuriuose varžėsi šešios dešimtys lenktynininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Rusijos.

Tuo pat metu Smalininkų miestelyje vyko ir didelė žvejų šventė, todėl žmonių tiek kartodromo tribūnose, tiek ir miestelyje vykusiuose renginiuose netrūko. Tam padėjo ir puikus oras, visą savaitgalį lepinęs susirinkusius.

Net dešimties skirtingų klasių dalyviai nuo ketvirtadienio drebino Mažosios Lietuvos apylinkes.

Mažiausioje, „Micro“ klasėje, kur rungiasi jauniausi, tik pradedantys kartingo lenktynininko karjerą sportininkai nuo septynerių metų, abi lenktynių dienas neprilygstamas buvo kaunietis Ąžuolas Eidukas. Tiesa, jam ant kulnų jau mina Lietuvos kartingo akademijos nariai – Matas Sidekerskis, Matas Kniubas ir Dovydas Jonaitis važiuoja vis greičiau ir jeigu pirmuosiuose etapuose Ąžuolas buvo gerokai greitesnis už savo priešininkus, tai šį savaitgalį jam teko nemažai paplušėti, kad užliptų ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio.

Kiek galingesnėje “Mini 60“ klasėje taip pat dominuoja kartingo akademijos auklėtiniai. Tačiau šioje klasėje Smalininkuose neišvydome aiškaus lyderio. Pirmą lenktynių dieną niekas neprilygo Justui Jonušiui. Tačiau sekmadienį laimėjo jau Gustas Grinbergas, dramatiškoje kovoje paskutiniame trasos posūkyje pralenkęs Martyną Gurtajų.

Abu „ROK“ klasės etapus laimėjo Ignas Gelžinis. Ignas į lenktynes atvyko tiesiai iš Tarptautinės Autosporto federacijos (FIA) jaunųjų talentų atrankos. Šioje atrankoje jaunesnysis Gelžinių sūnus nugalėjo net 24 konkurentus, tad susitvarkyti su devyniais priešininkais Smalininkuose jam nebuvo itin sunku. „ROK Junior“ klasės lenktynes laimėjo Jevgenij Fedorenko.

„Rotax Max Junior“ klasėje žiūrovai išvydo naują lyderį. Abi lenktynių dienas pirmavo Laurynas Razas. Tai pirmos šio jauno lenktynininko pergalės Lietuvos kartingo čempionato etapuose. Tuo tarpu pripažintam šios klasės lyderiui Rokui Baciuškai nesisekė. Pirmą lenktynių dieną jis liko antras, o štai sekmadienį, gavęs baudos už neleistiną lenkimo manevrą, Rokas užėmė vos penktą vietą.

Tradiciškai labai intriguojančiai susiklostė kova „Rotax Max DD2“ klasėje, kur dėl pirmos vietos tarpusavyje kovoja du Lietuvos kartingo meistrai – panevėžietis Simas Juodviršis ir Kazimieras Vasiliauskas iš Kaišiadorių. Juodviršis, atvykęs tiesiai iš Europos kartingo čempionato etapo Didžiojoje Britanijoje, šeštadienį laimėjo užtikrintai, tačiau sekmadienį jam nebuvo lengva. Finaliniame važiavime Kazimieras Vasiliauskas net kelis kartus buvo išsiveržęs į pirmą vietą, tačiau įdomią dvikovą teko nutraukti – sulūžo Vasiliausko kartas ir jis pasitraukė iš varžybų – abi dienas pirmavo Juodviršis.

„Rotax Max DD2 Masters“ klasės lenktynes laimėjo „etatinis“ šios klasės lyderis, „Energy Racing LT“ komandos narys Saulius Pocevičius. Saulius daug ruošiasi kiekvienoms lenktynėms, todėl pelnytai gali džiaugtis pirmąja vieta. „Šiose lenktynėse labai svarbi gera fizinė forma. Dažniausiai rezultatas nukenčia ne nuo to, kad sulūžo technika, o nuo to, kad tiesiog neatlaiko sportininkas,“ – sako S. Pocevičius.

Greičiausioje „KZ2 Plus“ klasėje dėl pirmos vietos kovėsi Paulius Paškevičius ir Ignas Misevičius. Abu sportininkai demonstravo panašų tempą, tačiau ir šeštadienį, ir sekmadienį greitesnis buvo Paulius.

Lietuvos kartingo federacijos taurės įskaitoje „Open 125” klasės lenktynėse triumfavo po pergalę pasidaliję Joris Dumčius ir Rokas Baciuška. Rokas pirmą kartą važiavo šioje klasėje ir iš karto laimėjo lenktynes.

Komandų įskaitoje triumfavo „Paškė racing“, antroji vieta atiteko „Energy Racing LT“, trečia – „Gold Kart“.

Kitas Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks antrą rugpjūčio savaitgalį toje pat Smalininkų kartodromo trasoje.

baciuska IMA_1806 IMB_9551 jonusis Juodvirsis

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas