Kartingo akademijos studentams – lietaus egzaminas

Grįžti atgal
Publikuota: 2013.08.13

IMA_0052Lietuvos kartingo akademijos studentai savaitgalį rinkosi į Smalininkus, kur vyko jau ketvirtoji jaunųjų Lietuvos talentų paskaitų sesija.

Į dviejų dienų paskaitų ciklą susirinko net 17 studentų, kuriems paskaitas skaitė du patyrę mūsų šalies sportininkai – Jonas Gelžinis ir Kazimieras Vasiliauskas.

Šią savaitę LASF (Lietuvos Automobilių Sporto Federacija), LKF (Lietuvos Kartingo Federacija) ir FIA (Tarptautinė Automobilių Sporto Federacija) organizuotos kartingo akademijos nariai toliau gilinosi į lenktyniavimo subtilybes. Šį kartą studentai, kurių jauniausiajam vos šešeri, mokėsi lenkimo subtilybių. Be to, buvo akcentuojamas saugumas trasoje, dėstytojai ypač akcentavo lenktyniavimo ypatumus sunkiomis oro sąlygomis.

Sekmadienį vykęs Lietuvos Kartingo čempionato penktasis etapas puikiai tiko suteiktų teorinių žinių užtvirtinimui, mat prieš pat finalinius važiavimus nulijo lietus, tad jauniausiems sportininkams pirmą kartą teko lenktyniauti šlapioje trasoje su lietui skirtomis padangomis.

„Buvo labai įdomu stebėti, kaip jaunieji lenktynininkai pritaiko mūsų išdėstytas teorines žinias praktikoje,“ – sako Kazimieras Vasiliauskas, pats dalyvaujantis Lietuvos kartingo čempionate. – „Kai kurie labai tiksliai vykdė mūsų nurodymus. Jaunųjų lenktynininkų progresas matomas tiesiog akyse.“

Kazimierui antrina ir Jonas Gelžinis. Jis yra ne tik vienas perspektyviausių Lietuvos lenktynininkų, bet ir jau patyręs dėstytojas. J. Gelžinis paskaitas jauniesiems sportininkams skaito nuo pat akademijos darbo pradžios.

„Kai pamačiau juos pirmą kartą, jie buvo visai nepanašūs į lenktynininkus,“ – juokauja Jonas. „Dauguma jų nieko nesuprato apie lenktynes. Dabar, praėjus jau trims mėnesiams nuo kartingo akademijos pradžios, jie kaip tikri profesionalai aptaria tarpusavyje lenktynių trajektorijas, vietas, kur trasoje galima lenkti, pataria vienas kitam. Manau ne vienas šių žmonių turi potencialą ateityje tapti perspektyviu lenktynininku.“

Kita Lietuvos kartingo akademijos paskaitų sesija vyks rugpjūčio pabaigoje.

IMA_0247 IMA_0690

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas
LIETUVOS KARTINGO TAURĖS rėmėjas