Justas Jonušis atstovaus profesionalią Italijos komandą

Grįžti atgal
Publikuota: 2015.02.20

Justas_Jonusis_iconArtėjantis kartingo sezonas Lietuvoje lenktynininkui Justui Jonušiui taps dar vienu rimtu išbandymu ir dar vienu dideliu žingsniu pirmyn. Šiais metais jauną trylikametį sportininką imasi globoti puikiai žinoma ne tik kartingo pasaulyje komanda „DR Racing“. Pernai šios komandos atstovai laimėjo CIK-FIA tarptautines super taurės varžybas ir Europos čempiono titulus galingiausioje KZ2 klasėje.

Šios komandos vadovas ir savininkas – penkis kartus pasaulio kartingo čempiono vardą iškovojęs italas Danilo Rossi dar pernai siekė prisivilioti jaunąjį lietuvį į savo komandą ir pagaliau jam tai pavyko – Justas Jonušis pasirinko būtent šią ekipą.

„Manau kad Justas Jonušis gali tapti atradimu kartingo pasaulyje. Jam šiais metais bus labai sunku, nes Justas persėdo į gerokai didesnį ir galingesnį kartingą. Šiemet Justas lenktyniaus „KF Junior“ klasėje, kurioje gali dalyvauti lenktynininkai iki 16 metų. Tokioje klasėje trijų metų skirtumas yra labai didelis, todėl didelių pergalių šiemet mūsų komanda nesitiki, tačiau aš asmeniškai jam skirsiu labai daug dėmesio, nes manau kad kitą sezoną Justas bus labai stiprus konkurentas,“ – sakė „DR Racing“ vadovas Danilo Rossi.

Danilo Rossi prieš dešimtmetį buvo kito lietuvio – Kazimiero Vasiliausko treneriu. D. Rossi iki šiol Kazimierą vadina dideliu talentu.

„Esu treniravęs daug žinomų lenktynininkų, tarp kurių yra ir keletas dabartinių bei buvusių F-1 lenktynininkų. Puikiai prisimenu Kazimierą ir manau, kad jis yra pajėgiausias iki šiol mano treniruotas sportininkas,“ – sako D. Rossi.

Lietuvio laukia iššūkių pilnas sezonas

Šiais metais Justas Jonušis Lietuvoje bus itin retas svečias. Jo laukia WSK („World Series Karting“ – pasaulio kartingo serija) čempionatas, tačiau svarbiausi šiais metais startai – kova Europos ir Pasaulio kartingo čempionatuose.

Nors Lietuvoje kartingo sezonas dar toli gražu neprasidėjęs, tačiau Justas iki šiol jau spėjo sudalyvauti dviejuose „WSK Champions Cup“ taurės turnyro etapuose ir „WSK Winter Trophy“ varžybose. Pastarajame turnyre lietuviui sekėsi visai neblogai. Pirmą kartą lenktyniaudamas su gerokai vyresniais konkurentais Justas pusfinalyje užėmė ketvirtą vietą, o finale galutinėje įskaitoje liko septintas.

Dabar J. Jonušis beveik kiekvieną savaitgalį leidžia ne Lietuvoje, bet Italijoje, kur dalyvauja įvairiuose testuose, turnyruose ir rungtynėse. Štai ir šį savaitgalį Justas su komanda dirba  3-jų dienų testų stovykloje  „Castalletto 7 Laghi“ lenktynių trasoje Italijoje, o jau kitą savaitgalį Justas Jonušis kovos „World Series Karting Gold Cup“ turnyre „Adria“ lenktynių trasoje šiaurės Italijoje.

Šiemet Justo Jonušio komanda yra numačiusi lietuvio dalyvavimą mažiausiai 20 įvairių lenktynių savaitgalių. Be to, numatyta dar beveik tiek pat testų.

Svarbiausių Justo Jonušio šio sezono lenktynių datos:

WSK „Gold Cup“ – kovo 1 d. Adria, Italija;
WSK „Super Master Series“ I etapas – kovo 8 d. Adria, Italija;
WSK „Super Master Series“ II etapas – kovo 22 d. Castelletto, Italija;
WSK „Super Master Series“ III etapas – balandžio 12 d. La Conca, Italija;
WSK „Super Master Series“ IV etapas – balandžio 26 d. Sarno, Italija;
WSK „Night edition” (lenktynės vyks naktį) – liepos 4 d. Adria, Italija;
WSK „Final Cup” – lapkričio 1 d. Adria, Italija;
CIK-FIA Europos čempionatas, I etapas – gegužės 5-7 d., Portimao, Portugalija;
CIK-FIA Europos čempionatas, II etapas – birželio 18-21 d., PF International, Didžioji Britanija;
CIK-FIA Europos čempionatas, III etapas – liepos 23-26 d., Kristianstad, Švedija;
CIK-FIA Pasaulio čempionatas – rugsėjo 24-27 d., La Conca, Italija.

Justas_Jonusis_3

Justas_Jonusis_2

Danilo_Rossi

Justas_Jonusis_1

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas
LIETUVOS KARTINGO TAURĖS rėmėjas