Estijoje susikovė greičiausi Baltijos šalių kartingo meistrai

Grįžti atgal
Publikuota: 2022.09.27

Savaitgalį Estijos Aravete miesto kartodrome vyko Baltijos šalių kartingo taurės lenktynės. Čia susirinko kone šimtas greičiausių trijų Baltijos šalių lenktynininkų. Lietuvos Latvijos ir Estijos kartingo federacijos sutarė, kad tokios lenktynės turėtų vykti kartą per metus vis kitoje šalyje. Šįkart lenktynes rengė estai. Lenktynes pagerbė ir buvęs Estijos susisiekimo ministras Toivo Asmer.

Nors daugiausia pergalių ir taškų pelnė estai ir jie buvo paskelbti greičiausiais Baltijos šalyje kartingo meistrais, bet lietuviai pasirodė tikrai garbingai ir buvo labai arti šeimininkų.

„Visada labai sunku kautis su sportininkais, kurie lenktyniauja savo namų trasoje. Ypač tokioje trasoje kaip ši, nes ji labai techniška ir sudėtinga. Nors ir įdomi savo konfigūracija,“ – po finišo sakė vienas Lietuvos atstovų Rokas Baciuška.

„Micro“ klasėje geriausiai iš lietuvių pasirodė Jokūbas Vaškelis – finale jis finišavo devintas.

„Mini“ klasėje visai šalia podiumo finišavo Nojus Stasionis. Jis visą laiką kovėsi su lyderiais, tačiau užlipti ant podiumo lietuviui pritrūko vos 0,2 sekundės!

OK „Junior“ klasėje puikiai pasirodė lietuvis Markas Šilkūnas. Jis buvo labai arti pergalės ir finale vos 0,3 sek. nusileido lenktynių nugalėtojui iš Estijos. Lietuvis nuolat kovojo ir bandė lenkti šios klasės nugalėtoją, bet iki pat finišo to padaryti taip ir nepavyko. Po finišo Markas pripažino kad iki pergalės trūko šiek tiek tikslumo.

Iš Pasaulio čempionato – tiesiai į lenktynes Estijoje

Markas Šilkūnas per šį sezoną padarė didelę pažangą ir smarkiai pagreitėjo – tam padėjo ir lenktyniavimas aukščiausio lygio lenktynėse užsienyje – lietuvis šiemet atstovavo mūsų šalį „FIA karting academy trophy“ varžybose bei lenktyniavo Pasaulio čempionate ir beveik tiesiai iš šių lenktynių atvyko į lenktynes Estijoje.

Italijoje Sarno trasoje Pasaulio OK “Junior” čempionate Markui labai nesisekė – iš penkių atkrintamųjų važiavimų trijų jis nefinišavo, o du baigė su baudomis. Nors tuo pat metu greitis treniruotėse buvo labai geras. Tad Markas į finalą nepateko ir grįžęs namo sakė, kad Sarno trasa jam lyg užburta – čia nuolat nesiseka.

Tame pat čempionate Lietuvą „Junior“ klasėje atstovavo ir Kipras Juršė, tačiau ir šiam lietuviui nepavyko patekti į pagrindinį finalą. „Junior“ įskaitoje lenktyniavo 80 sportininkų iš viso pasaulio.

OK klasėje Lietuvą atstovavo vienintelis Jokūbas Bagdonavičius, tačiau ir jam pavyko patekti į pusfinalį, bet prasibrauti į finalo važiavimą – ne. Iš 90 dalyvių Jokūbas po atkrintamųjų važiavimų buvo klasifikuotas 66 vietoje.

Galingiausioje klasėje Estijoje – lietuviai tarp lyderių

Galingiausiose klasėse lietuviams sekėsi geriausiai. Rokas Baciuška ir Kajus Šikšnelis lenktyniavo galingiausioje KZ2 klasėje ir finale vienas užėmė trečią vietą, o kitas liko ketvirtas.

Nors finišavo už podiumo, Rokas Baciuška po finišo neslėpė džiaugsmo – šiemet kartingo lenktynėse jis matomas itin retai, nes dalyvauja Pasaulio ralio-reidų čempionate ir ruošiasi kitų metų Dakarui.

Šioje klasėje labai gerai sekėsi Kajui Šikšneliui – finale jis finišavo trečias, į priekį praleidęs tik du Estijos sportininkus, kurie gyvena visiškai šalia šios trasos ir tai jiems buvo tikrai didelis pranašumas. Finale Kajus po starto buvo išsiveržęs į antrą poziciją, tačiau vėliau ją prarado.

Kajus šiuo metu lenktyniauja Italijos Porsche čempionate, bet randa laiko dalyvauti ir kartingo lenktynėse.

Po kone dešimties metų pertraukos į kartingo trasas grįžo kažkada vienu greičiausių Lietuvos lenktynininkų vadintas Kazimieras Vasiliauskas. Jis lenktyniavo KZ2 “Senior” įskaitoje, kur lenktyniauja patyrę sportininkai ir užtikrintai nugalėjo. Beje, šios klasės visą podiumą „okupavo“ Lietuvos sportininkai – antras finišavo Vytautas Surdokas, trečias – Tautvydas Sviklas.

Nors šalių įskaitoje geriausiai pasirodė Estija, Lietuva estams nusileido vos septyniais taškais. Komandinėje įskaitoje Simo Juodviršio vadovaujama „SJ Motorsport“ užėmė puikią trečią vietą.

Dabar lietuvių laukia paskutinysis Lietuvos kartingo čempionato etapas, kuris vyks spalio pradžioje Anykščiuose.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas
LIETUVOS KARTINGO TAURĖS rėmėjas