Būsimi lenktynininkai saugaus vairavimo paslapčių mokysis Smalininkuose

Grįžti atgal
Publikuota: 2014.06.06

Šį savaitgalį vyks jau antroji Lietuvos kartingo akademijos sesija. Šį kartą dvi dešimtys būsimų lenktynininkų dvi dienas mokysis Smalininkų kartodrome.

„Per šį savaitgalį mokysimės kaip pasiruošti kvalifikacinėms lenktynėms, kaip joms nusiteikti ir kaip pasiekti maksimalų rezultatą,“ – sako akademijos dėstytojas lenktynininkas Jonas Gelžinis.

Per dvi dienas vaikams nuo šešerių iki dvylikos metų, trokštantiems tapti lenktynių asais teks ne tik parodyti visus savo sugebėjimus lenktynių trasoje, bet ir išklausyti nemažai teorinių paskaitų.

„Vienas svarbiausių akcentų yra saugumas,“ – sako akademijos dėstytojas Ignas Gelžinis. – „Mūsų uždavinys išugdyti ne tik puikius sportininkus, kurie galbūt kažkada atstovaus mūsų šalį tarptautinėse varžybose, bet ir padaryti taip, kad šie jaunuoliai žinotų, kaip elgtis lenktynių metu, kad nenukentėtų nei jie, nei aplinkiniai. Juk trasoje greitis būna didelis, todėl sprendimą reikia priimti net ne dešimtosiomis, o tūkstantosiomis sekundės dalimis“.

Lenktynininkai ir jų tėveliai išklausys specialią paskaitą apie saugų varžybų stebėjimą. Žinoma, jauniesiems sportininkams, kurių dauguma dar neturi oficialių varžybų patirties, bus priminta ir tai, ko jie išmoko pirmoje sesijoje – apie lenktynių taisykles, teisėjų rodomų vėliavų reikšmes ir pan.

Lietuvos kartingo akademijos sesija vyks šeštadienį ir sekmadienį Smalininkų kartodrome.

FIA KA-2 FIA KA-6 FIA KA-7 FIA KA-29 FIA KA-35 FIA KA-59 FIA KA-61

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas