Baltijos šalių Rotax Max Taurės varžybas lietuviai pradėjo pergalingai

Grįžti atgal
Publikuota: 2015.04.21

Latvijoje prasidėjo Baltijos šalių kartingo sezonas – čia vyko pirmasis „Rotax Max“ čempionato etapas, į kurį susirinko beveik šimtas dalyvių iš trijų Baltijos šalių. Dalyvavo ir nemažai lietuvių.

Vėlyvas pavasaris sportininkų nelepino gerais orais – vienu metu iš oro ėmė kristi net snaigės. Tokiomis sunkiomis sąlygomis, kai oro temperatūra yra netoli nulio, o iš dangaus krenta tai lietus tai sniegas, teisingai sureguliuoti kartingą buvo tikras iššūkis.

„RKV Racing“ komandos lyderis Rokas Baciuška po dramatiškos kovos pasirodė geriausiai iš lietuvių – jis laimėjo „Rotax Max Junior“ klasės lenktynes. Tai buvo viena gausiausių klasių šiame etape – joje susirinko net 17 dalyvių. Treniruotėse geriausiai sekėsi estui Kaspar Korjus, kuris, panašu, bus pagrindinis Roko Baciuškos priešininkas kovoje dėl Baltijos šalių čempiono titulo. R. Baciuška treniruotėse parodė tik septintą rezultatą, tačiau pamažu greitėjo. Kvalifikacijoje jis parodė penktą rezultatą, nuo to paties Estijos sportininko Kaspar Korjus atsilikęs vos 0,14 sek.

Pusfinalyje Rokas finišavo jau antras, vos sekundę atsilikęs iki Estijos sportininko. Finale R. Baciuška, startavęs iš pirmos eilės sugebėjo nugalėti, nors atkakli kova tarp dviejų pagrindinių priešininkų tęsėsi iki paskutinių trasos metrų – estas atsiliko vos dešimtąją sekundės dalį. Po pirmojo etapo Rokas trimis taškais lenkia savo pagrindinį konkurentą iš Estijos kovoje dėl pergalės čempionate ir tai lietuviui yra puiki sezono pradžia.

Baltijos šalių nugalėtojas tradiciškai gauna ir vardinį kvietimą į pasaulio „Rotax Max“ taurės finalo varžybas, todėl laimėti šį čempionatą yra vienas pagrindinių Roko Baciuškos tikslų. Be to, šiais metais Rokas ketina atstovauti Lietuvą ir Europos bei pasaulio kartingo čempionatuose, o šiandien jau išvyko į Italiją, kur dalyvaus „World Series Karting Super Master“ turnyro paskutiniajame etape.

„Važiuoju į lenktynes nekeldamas sau didelių tikslų. Man tai bus treniruotė ruošiantis Europos čempionatui. Išbandysiu naują techniką ir lenktyniausiu naujos komandos sudėtyje,“ – apie artėjančias lenktynes pasakojo „RKV Racing“ komandos narys R. Baciuška.

Galingesnėje „Rotax Max DD2“ klasėje puikiai sezoną pradėjo ir dar vienas „RKV Racing“ komandos narys Laurynas Razas. Šioje klasėje susikovė 11 dalyvių, daugelis kurių gerokai vyresni ir labiau patyrę už jauną, vos antrą sezoną šioje klasėje važiuojantį lietuvį. Latviai Martinš Lapinš ir Haralds Garkaklis savo sąskaitoje turi jau ne vieną Baltijos šalių čempiono titulą, o estas Mario Vendla prieš šešerius metus yra tapęs „Rotax Max DD2“ klasės pasaulio taurės vicečempionu. Tačiau Laurynas įrodė, kad gali kautis su geriausiais.

Kvalifikacijoje lietuviui trukdė lėtesni varžovai, todėl jis nespėjo pravažiuoti „švaraus“ greito rato ir parodė septintą laiką. Pusfinalis ir finalas praėjo itin atkaklioje kovoje, varžovai keitėsi pozicijomis kiekviename rate, netruko ir susistumdymų. Pusfinalyje finišavęs trečias, L. Razas toje pat vietoje kirto finišo liniją ir finale.

Pasibaigus lenktynėms paaiškėjo, kad antroje vietoje pusfinalyje finišavusį Latvijos atstovą H. Garkaklį teisėjai diskvalifikavo, tad susumavus rezultatus Laurynas Razas po pirmojo etapo atsidūrė antroje vietoje.

„Ir aš, ir visa komanda labai patenkinta pirmojo etapo rezultatu. Nesitikėjau, kad tokioje aršioje konkurencijoje pavyks iškovoti antrą vietą. Pirmas etapas parodė, kad galiu kovoti ir dėl čempiono vardo, nuo pirmos vietos atsilieku tik penkiais taškais. Manau, tai intensyvių treniruočių prieš sezoną rezultatas,“ – po lenktynių pasakojo Laurynas Razas.

 Ruošdamasis artėjančiam sezonui Laurynas Razas intensyviai treniravosi Italijoje – pravažiuoti daugiau kaip 2000 lenktynių ratų davė vaisių.

„Jaučiuosi labai motyvuotas, po lenktynių pailsėjau tik vieną dieną ir dabar intensyviai ruošiuosi antrajam Baltijos šalių čempionato etapui, kuris vyks Estijoje, Aravetės lenktynių trasoje,“ – pasakoja L. Razas.

Komanda, paskatinta Lauryno sėkmės pirmose sezono lenktynėse, suteikė jam naujausios kartos „Energy“ kartingo važiuoklę, kurią naudoja ir šių metų „Rotax Max DD2“ pasaulio čempionas britas Sean Babington.

Puikiai pasirodė ir dar vienas „RKV Racing“ komandos narys – „Rotax Max DD2 Masters“ klasėje lenktyniaujantis Saulius Pocevičius. Jis pirmajame etape užėmė trečią vietą. Nuo pirmos pozicijos Saulių skiria vos šeši taškai, tad antrajame etape, kuris vyks gegužės pradžioje Estijoje, Saulius turi galimybių pagerinti savo poziciją.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas