Baltijos šalių kartingo čempionate lietuviai – treti

Grįžti atgal
Publikuota: 2013.06.05

varzybu atidarymasŠeštadienį ir sekmadienį Smalininkų kartodrome netoli Jurbarko vyko antrasis ir trečiasis Baltijos šalių kartingo čempionato etapai, kuriuose netrūko ne tik pergalės šūksnių, bet ir vyriškų ašarų.
Kartingo lenktynės – didelės šventės dalis
Šiais metais Klaipėdos kraštas švenčia prisijungimo prie Lietuvos 90-metį. Ta proga savaitgalį Smalininkuose surengta didelė šventė, kurios puošmena tapo ir Baltijos šalių kartingo lenktynės. Jose dalyvavo kone septynios dešimtys sportininkų iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos ir Estijos.
Gaila, tačiau lietuviai šįkart nebuvo patys greičiausi. Komandinėje šalių įskaitoje Lietuva liko trečia, po Latvijos ir Estijos. Tačiau atskirose klasėse netrūko lyderių, o kai kurių klasių podiumas buvo okupuotas tik mūsų šalies sportininkų.
Galingiausiose klasėse triumfavo lietuviai
Kartingo gerbėjai vėl galėjo grožėtis dviejų mūsų šalies lyderių dvikova – buvęs „Formulės 2“ lenktynininkas Kazimieras Vasiliauskas ir praėjusių metų Europos kartingo čempionas Simas Juodviršis buvo visa galva pranašesni už savo priešininkus ir šeštadienį pelnytai laimėjo pirmas dvi vietas „Rotax Max DD2“ klasės finale. Deja, sekmadienį pakartoti tokio pasiekimo nepasisekė – Simui sugedo kartas, o Kazimieras buvo nubaustas už neteisėtą lenkimą ir liko tik šeštas.
Galingiausioje KZ2 klasėje lietuviams taip pat niekas neprilygo. Šeštadienį lenktynes lengvai laimėjo Paulius Paškevičius. Jis buvo apdovanotas ir specialia Jurbarko rajono mero taure už tai, kad buvo absoliučiai greičiausias sportininkas Smalininkuose ir už tai, kad pagerino šios trasos vieno rato įveikimo laiką.
Rekordas, iki šiol priklausęs Simui Juodviršiui, krito šeštadienio finale, o sekmadienį buvo dar kartą pagerintas. Deja, tai nepadėjo Pauliui pakartoti šeštadieninės pergalės: vos prasidėjus finalui Pauliui teko sustoti dėl karto gedimo, tad sekmadienio finale jis liko tik trečias.
„Rotax Max DD2 Masters“ klasėje nepralenkiamas buvo dar vienas Lietuvos sportininkas – Saulius Pocevičius. Jis laimėjo sekmadienio finalą, nors šeštadienį buvo tik trečias.
Jaunimui dar reikia pasitempti
Tuo tarpu ne tokiose galingose klasėse, kur lenktyniauja jauniausi sportininkai, lietuviai neprilygo Latvijos ir Estijos sportininkams.
Silpniausioje „Mini 60” klasėje po pergalę pasidalijo lietuviai Silvesteris Aleksejevas ir Kasparas Vaškelis.
Ąžuolas Eidukas „Micro“ klasėje abiejų etapų finaluose liko antras. Šeštadienio finale startavęs iš trečios vietos Ąžuolas aplenkė savo priešininką iš Estijos Karl Sei. Jaunasis estas, kelis ratus važiavęs paskui lietuvį ir nesugebėjęs susigrąžinti savo pozicijos, iš nevilties net pravirko.
Kitas Baltijos šalių kartingo čempionato etapas vyks paskutinį birželio savaitgalį Latvijoje.

azuolas eidukas IMG_8366 IMG_9916 saulius poceviciussaliu iskaita

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas
LIETUVOS KARTINGO TAURĖS rėmėjas