Aukštadvaryje – kartingo meistrų kovos ir pagerintas trasos rekordas

Grįžti atgal
Publikuota: 2013.06.18

IMG_5607Savaitgalį Aukštadvario kartodrome vyko antrasis Lietuvos Kartingo čempionato etapas, kuriame kovėsi per penkias dešimtis sportininkų.

Silpniausioje, „Micro“ klasėje, kur dalyvauja jauniausi čempionato dalyviai – daugeliui vos septyneri metai, kovėsi net vienuolika dalyvių. Šioje klasėje laimėjo Ąžuolas Eidukas.

„Micro“ klasėje dalyvavo ir vienintelė čempionate važiuojanti mergina – Maja Samsonaitė. Deja, ji žengia šiame sporte tik pirmuosius žingsnius ir nebuvo itin greita, todėl ji dalyvavo tik treniruotėse ir kvalifikacijoje, tačiau pusfinalyje ir finale nedalyvavo.

Kiek galingesnėje, “Mini 60“ klasėje varžėsi taip pat gausus būrys – net 11 – dalyvių. Tai jau labiau patyrę sportininkai. Šioje klasėje tradiciškai dėl lyderių pozicijų kaunasi du draugai – Gustas Grinbergas ir Justas Jonušis. Pirmajame etape Vilniuje nepralenkiamas buvo Justas. Šįkart laimė nusišypsojo Gustui. Pusfinalyje į priekį praleidęs J. Jonušį finale Gustas jau po starto išsiveržė į priekį ir savo pozicijos neužleido iki pat finišo.

„Rok“ klasės pusfinalyjeje nugalėjo Ignas Dagilis. Gerokai jaunesnis už konkurentus ir ne toks stiprus fiziškai sportininkas finaliniame važiavime liko antras. Jam paprasčiausiai pritrūko jėgų ir paskutiniame rate Igną aplenkė Narydas Janušis.

„Rotax Max DD2“ klasėje nepasisekė Simui Juodviršiui. Užtikrintai laimėjęs pusfinalį, finale Simas taip pat važiavo toli atitrūkęs nuo priešininkų, tačiau netikėtai sugedęs variklis nubraukė visus šansus laimėti etapą.  Šioje klasėje nedalyvavo pirmajame etape antrą vietą iškovojęs Kazimieras Vasiliauskas – tuo metu, kai vyko varžybos, jam universitete teko laikyti egzaminą. Tuo puikiai pasinaudojo Justas Pangonis, kuris ir laimėjo antrąjį etapą.

„Rotax Max DD2 Masters“ klasėje laimėjo Saulius Pocevičius. Jis visą savaitgalį buvo greičiausias, bet pusfinalyje netikėtai sugedo variklis. Finale Sauliui teko startuoti iš paskutinės vietos, tačiau tai jam nesutrukdė nugalėti – jis sugebėjo aplenkti visus priešininkus.

„Rotax Max Junior“ klasėje vyko itin atkakli kova, kurios nugalėtoją numatyti buvo labai sunku. Pusfinalį laimėjo Laurynas Razas, kuris ir finalą pradėjo iš pirmos pozicijos. Tačiau joje neužsilaikė – jį jau po keletos ratų aplenkė Rokas Baciuška. Laurynas nepasidavė – visą finalinį važiavimą spaudė Roką, bet aplenkti priešininko taip ir nepavyko. Rokas turi nemažai patirties – jis lenktyniauja ir Lenkijos kartingo čempionate bei Europos „Euro Challenge“ varžybose, galbūt tai leido jam atlaikyti priešininko atakas ir pelnytai nugalėti.

Galingiausioje, „KZ2 Plius” klasėje kaip ir pirmajame etape, nepralenkiamas buvo Paulius Paškevičius. Jis laimėjo tiek pusfinalį, tiek ir finalą. Finale Paulius pražiopsojo startą ir nukrito į antrą poziciją, tačiau jį aplenkęs Ignas Misevičius lyderio vaidmeniu pasidžiaugė vos du ratus – Paulius greitai susigrąžino pirmą poziciją ir neužleido jos iki pat finišo. Negana to, Paulius Paškevičius šio etapo metu net tris kartus gerino Aukštadvario kartodromo trasos įveikimo rekordą. Pauliui šiais metais pavyko pagerinti visų trasų, kuriose jis lenktyniavo rekordus – Vilniaus „Plytinės“, Smalininkų, Latvijos Kandavos kartodrome, o nuo šiol jam priklauso ir Aukštadvario trasos rekordas.

Trečiasis Lietuvos Kartingo čempionato etapas paskutinį liepos savaitgalį vyks Smalininkuose.

IMG_5357 IMG_5403 IMG_5963 IMG_6672

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas