Alinantis karštis, avarijos ir kova dėl tūkstantųjų sekundės dalių

Grįžti atgal
Publikuota: 2022.06.28

Savaitgalį į Šiaulių DRMC autodromą netoli Kuršėnų rinkosi kone pusantro šimto Lietuvos BMW kartingo čempionato ir Lietuvos „Siųskpigiau.lt“ taurės varžybų dalyviai. Sportininkų ir žiūrovų laukė ne tik intriguojanti kova bet ir alinantis karštis. Kartingo lenktynės yra unikalios tuo, kad čia gali lenktyniauti paties įvairiausio amžiaus sportininkai. Tarkim, „Baby“ klasės lenktynėse dalyvauja vaikai vos nuo trejų metų, o „Retro“ klasėje, kur važiuojama su senovine technika lenktyniauja ir sportininkai, skaičiuojantys net septintą dešimtį!

Lenktynininkai buvo suskirstyti net į dvidešimt skirtingų klasių, todėl lenktynės vyko dvi dienas, o pirmieji treniruočių važiavimai prasidėjo dar trečiadienį.

Įpusėjus čempionatui aiškėja lyderiai

Čempionato klasėse po trijų etapų jau aiškėja lyderiai. „Micro“ klasėje lyderis vienvaldis – tai Kristupas Stasionis, laimėjęs ir šį etapą. „Mini“ klasėje pirmauja du etapus iš trijų laimėjęs Ainis Vibriantis. Tačiau jam ant kulnų mina praėjusių metų „Micro“ klasės čempionė Vanesa Šilkūnaitė.

OK „Junior“ klasėje Kuršėnuose nugalėjo Markas Šilkūnas, o bendroje įskaitoje jis tik antras ir tik 1 tašku atsilieka nuo čempionato lyderio Kipro Juršės, kuris liko ketvirtas. Tuo tarpu OK klasės lyderis Jokūbas Bagdonavičius laimėjo ir praėjusį etapą. Už jo seka praėjusių metų čempionė Andrėja Vibriantytė.

Galingiausioje ir greičiausioje KZ2 klasėje, kur kaunasi net penkiolika sportininkų, intrigos turbūt mažiausiai. Visus tris etapus užtikrintai laimėjo Kajus Šikšnelis, tad praėjusių metų čempionui vargiai kas nors gali pasipriešinti ir šiemet.

O štai vyresniųjų KZ2 „Masters“ klasėje intriga turbūt pasiekė apogėjų. Čia lenktyniauja keturiolika sportininkų ir po trijų etapų du lyderius – Vytautą Adomaitį ir Robertą Saveikį – skiria vos vienas taškas. Aiškumo neįnešė ir šis etapas – abu lyderiai surinko po lygiai taškų, tad likusiuose trijuose bus labai intriguojanti kova.

 „Siųskpigiau.lt“ taurės įskaitose dar daugiau neaiškumo

Ko gero vienintelėje „ART120“ klasėje lyderis yra vienvaldis – Andrius Paškevičius. Nors ir nusileido Kuršėnų etape Tomui Putanui, jis daugiau nei dvigubai lenkia Tomą bendroje įskaitoje.

„Retro“ grupės su „Minsk“ varikliais dalyvaujančių lyderis yra Kęstutis Jankauskas, o ČŽ – Remigijus Linortas.

„Briggs“ MINI įskaitoje pirmauja visus tris etapus laimėjęs Gustas Radavičius, „Junior“ klasėje visus tris etapus laimėjo Khalil Sodah, „Senior“ įskaitoje pergalė trečiame etape lėmė, kad į lyderius bendroje įskaitoje įšoko Mantas Samulionis, o tarp „Senior“ sportininkų lyderio poziciją sustiprino Mantas Vaičiūnas.

Tarp „Rotax“ dalyvių „Micro“ klasėje tarp net 31 dalyvio kol kas pirmauja Majus Mazinas, tačiau šiame etape laimėjęs Ainis Vibriantis sparčiai vejasi lyderį. Labai nepasisekė šios klasės lenktynininkui, žinomo sportininko Deivido Jocius sūnui Patrikui. Jis finale startavęs iš ketvirtos pozicijos jau po pirmo posūkio pakilo į antrą ir realiai pretendavo į nugalėtojus, tačiau deja, po kontakto su priešininku savo finalą pabaigė šalia trasos… Beje, įdomu, kad jauniausi šios klasės dalyviai išskirti į „Micro Nano“ klasę ir tarp jų Kuršėnuose laimėjo Joris Adomaitis. Joris seka savo tėčio Vytauto pėdomis – pastarasis šiuo metu pirmauja KZ2 „Masters“ klasėje. Verta paminėti, kad kartingo čempionate nemažai šeimų lenktyniauja dvi, trys, o kai kuriais atvejais net keturios kartos!

MINI įskaitoje užtikrintai pirmauja ir šį etapą laimėjęs Arnas Čaplikas, „Junior“ įskaitoje dominuoja Maxim Schurko, o „Senior“ – Oskar Savicki. Tarp DD2 sportininkų pirmas užtikrintai Emils Akmens, o tarp DD2 „Masters“ – iš ART120 klasės perėjęs Andrius Austinskas. Nors jam nebus lengva – Kuršėnuose nugalėjo Tomas Pidkovas ir priartėjo prie bendros įskaitos lyderio.

Kitas, jau ketvirtas Lietuvos BMW kartingo čempionato etapas rugpjūčio pirmą savaitgalį vyks Smalininkuose.

LIETUVOS KARTINGO ČEMPIONATO rėmėjas