Šaltis egzaminavo kartingo žiemos taurės dalyvius

Grįžti atgal
Publikuota: 2023.03.06

Nors atrodo, kad žiemos dabar nebėra labai šaltos, paskutinis 2023 metų Lietuvos kartingo federacijos žiemos taurės etapas pareikalavo ne tik susikaupimo ir meistriškumo. Anykščių kartodrome sportininkus, važiavusius tikrai dideliu greičiu, egzaminavo ir ledinis vėjas, ir neigiama temperatūra. Tačiau tai buvo trečiasis varžybų etapas, kuriame sprendėsi, kas taps įvairių kategorijų žiemos sezono laureatais.

Tarp pačių mažiausių lenktynininkų „Winter Micro“ įskaitoje savo meistriškumą patvirtino Joris Stankevičius. Joris pratęsė pergalių seriją – jis ir dviejuose pirmuose etapuose finišuodavo pirmas, o Anykščiuose į bendrą sezono taškų kraitį įrašė dar dvi pergales ir 50 taškų. Surinkęs iš viso 150 taškų jis tapo šios klasės žiemos taurės laimėtoju. Užtat dėl žemesnių vietų vyko ypač atkakli kova. Pagal pelnytus taškus ir paskutinėse lenktynėse, ir bendroje žiemos taurės įskaitoje sidabrine prizininke tapo Saulė Vaitkutė: panašu, kad šioje labiau berniukams patinkančioje sporto šakoje turime dar vieną itin greitą mergaitę, kuri turbūt ir šiltuoju metų laiku bus pavyzdžiu daugeliui. Kol kas Saulei dėl jos taktikos, racionalaus ir labai azartiško važiavimo plojo ir žiūrovai, o po finišo berniukai irgi „duodavo žaibą“ – pralaimėti Saulei tikrai nėra gėda. Pirmą sezoną į kartingo lenktynes įsitraukęs Dominykas Dainys sezoną baigė trečioje vietoje – jis iš viso surinko 88 taškus. Tiesa, ant garbės pakylos paskutinėse lenktynėse jam užlipti nepavyko (trečią vietą etape užėmė Augustas Kavaliauskas), tačiau debiutinė lenktynių serija baigta garbingai.

„Winter Mini“ grupėje Anykščių kartodorome azartiškai kovojo Nemunas Volbekas ir Kipras Petrauskas. Pirmą finalinį važiavimą laimėjo Nemunas, antrame po 17 ratų kovos 0,465 sek. pirmavo Kipras. Galutinėje sezono rikiuotėje Nemunas turi 138, Kipras – 118 taškų, o trečią vietą sezone užėmė Arnas Čaplikas. Šis lenktynininkas paskutinį etapą praleido, o „Winter Mini“ įskaitoje Anykščiuose bronziniu prizininku tapo Kajus Kalinauskas.

Ypač atkakli kova vyko „Winter Hobby“ įskaitoje. Galutinėje rikiuotėje laureatu tapo 120 taškų surinkęs Vaidotas Mitkus. Tiesa, Anykščiuose jis abu sykius finišavo trečias, bet turėto pranašumo pakako bendrai sezono pergalei. Užtat paskutiniame etape blykstelėjo Ginas Rimkus: jis laimėjo abu finalus, pelnė 50 taškų, bet sezoną baigė turėdamas 119 – tai antroji vieta. Stabilūs rezultatai dviejuose pirmuose etapuose leido trečią vietą išsaugoti Einorui Duobai – jis iš viso pelnė 104 taškus, nors paskutinio etapo važiavimuose liko penktas ir septintas.

„Winter No Gears“ įskaitoje visą sezoną konkuravo Hubertas Būdvytis ir Dominykas Neniškis. Šį sykį dvi pergales iškovojo ir sezono nugalėtoju tapo Hubertas (146 taškai), o Dominykui atiteko antroji vieta (109).

Viso sezono prizai bus išdalyti pirmame BMW Lietuvos kartingo čempionato etape. Varžybos vėl vyks tame pačiame Anykščių kartodrome balandžio 22-23 dienomis.

Šių metų šalies čempionate numatyti 6 etapai – be lenktynių Šiauliuose, Aukštadvaryje, Kuršėnuose ir Vilniuje, kartingo meistrai kovos ir Latvijos bei Estijos trasose.

Tačiau dar iki čempionato pradžios, kovo 26 dieną, Šiauliuose vyks pirmosios oficialios šių metų „šiltojo sezono“ lenktynės. Pernai atnaujintame Bačiūnų kartodorome sportininkai kovos dėl Šiaulių miesto taurės.