Įpusėjo kartingo „LKF Žiemos taurės“ sezonas

Grįžti atgal
Publikuota: 2016.01.26

3 Sekmadienį, sausio 24 dieną, sostinės Plytinės kartodrome vyko Lietuvos kartingo federacijos organizuojamos „ LKF Žiemos taurės“ 3-ojo etapo varžybos. „LKF Žiemos taurės“ lenktynių ciklas jau įpusėjo – šią žiemą organizuojami penki žiemiškų lenktynių etapai. Organizatoriai pastebi, kad sportininkai puikiai įvertino galimybę varžytis žiemą – į lenktynes suvažiuoja ir čempi1onai, ir pradedantys lenktynininkai, varžybose dalyvauja stabilus sportininkų skaičius.

Pirmo šio ciklo etapo varžybos vyko dar gruodžio 13-ą dieną Aukštadvaryje, antrojo – sausio 12 dieną Vilniuje, Plytinės kartodrome. Čia pat vyko ir šio savaitgalio lenktynės. O vasario mėnesį sportininkų lauks dar du etapai Elektrėnuose ir Anykščiuose.

Sekmadienį Plytinės kartodromas buvo padengtas ledo ir sniego sluoksniu, tad sportininkams teko važiuoti ne idealia trajektorija, o eksperimentuojant ir ieškant vietų, kur sukibimas yra geriausias. Itin efektingai „LKF Žiemos taurės“ varžybos atrodė sportininkų kovą stebintiems žiūrovams – kartingai slidžia trasa beveik visą laiką skrieja su giliais slydimais, iš po padangų keldami debesis sniego. Juo labiau, kad sekmadienį netrūko aršios, bet gražios kovos. Štai „Open Junior“ klasės važiavimuose sirgaliai grožėjosi įtempta Kasparo Vaškelio ir Silvestro Aleksejevo dvikova. Abu favoritai buvo verti vienas kito – K. Vaškelis šiais metais važiuos „CIK FIA Karting Academy Trophy“, o S. Aleksejevas yra lipęs ant nugalėtojų pakylos net tolimoje Japonijoje.

Trečiojo „LKF Žiemos taurės“ etapo varžybose „Mini“ klasėje pirmą vietą užėmė Kajus Šikšnelis, Laurynas Žadeika iškovojo antrą vietą, o trečioji atiteko Rusnei Jonelytei. „Raket 120“ klasėje triumfavo Ernest Petrovič, antrąją vietą užėmė Andrius Austinskas, o trečią – Justinas Juodikis. „Open Junior“ klasėje pirmas finišo liniją kirto Kasparas Vaškelis, antras buvo Silvestras Aleksejevas, o trečias – Dajus Dabašinskas. „Open“ klasėje nugalėtoju tapo Lukas Stanevičius, antrą vietą šioje klasėje iškovojo Andrius Austinskas, o trečioji atiteko Justinui Juodikiui. Tuo tarpu „Open P“ klasėje nugalėtoju tapo Andrėjus Apočkinas.

„LKF Žiemos taurė“ yra oficialios neklasifikuojamos kartingo varžybos įtrauktos į 2015-2016 metų Lietuvos kartingo federacijos varžybų kalendorių. Ketvirto „LKF Žiemos taurės“ etapo varžybos vyks vasario 7-ą dieną Elektrėnuose.