Gustas Grinbergas tapo pasaulio ROK Junior kartingo vicečempionu

Grįžti atgal
Publikuota: 2016.10.24

Italijoje South Garda Karting trasoje vykusiame ROK kartingo klasįu pasaulio čempionate trylikametis vilnietis Gustas Grinbergas užėmė antrą vietą ROK Junior klasėje, kurioje varžėsi 86 lenktynininkai. Nugalėtoju tapo italas Jacopo Guidetti, trečią vietą užėmė Pietų Afrikos Respublikos atstovas Stuartas White.

Visą lenktynių savaitę lietuvis buvo greičiausių gretose. Kvalifikacijoje užėmęs 12 vietą, atrankiniuose važiavimuose G.Grinbergas pasirodė dar geriau. Dvi pergalės, antra ir ketvirta vietos užtikrino 3 vietą finalo starte. Įtemptose 16 ratų finalo lenktynėse lyderių trejetukus atsiplėšė nuo persekiotojų ir įnirtinga kova užvirė likus dviem ratams iki finišo. Pergalę šventė patyręs J.Guidetti, antras finišo liniją kirto italas Danny Carenini, tačiau su vicečempiono titulu iškart po finišo buvo sveikinamas G.Grinbergas, nes D.Carenini skirta 10 sekundžių bauda už neleistiną smūgį į varžovo kartingą. Lietuvis, važiuojantis „BirelArt“ kartingu sulaukė sveikinimų ir iš Formulės 1 legendų J.P.Montoya ir R.Barrichello. Pastarasis padėkojo ir už patarimus jo sūnui Eduardo, kuris visą savaitgalį galėjo naudotis G.Grinbergo kartingo nustatymo informacija.

2016 metais „BirelART Poland“ komandos lenktynininką remia Olimpinė loterija „Perlas“, VĮ „Oro navigacija“, UAB „Himėja“, Tarptautiniai Lietuvos oro uostai, Vilniaus miestas, Columbia ir Pro Diaxo.